הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2012 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 כשפים ושקי שינה

כשפים ושקי שינה
מאת: שרה מלינובסקי

דינג דונג, המכשפה חיה ובועטת! סוף־סוף הכוחות שלי הגיעו ואני מכשפה־על־מטאטא לכל דבר ועניין! וזה קרה בדיוק בזמן. הקיץ לא אבלה במנהטן - אני יוצאת למחנה בווד־לייק עם אחותי הקטנה מירי ועם אהבת חיי רף. אבל מיץ חיפושיות, שיעורי שיט וטיולים לאור הירח תחת שמי יולי המהממים יצטרכו לחכות, כי יש לי כמה בעיות רציניות: היתושים בהרים נורא צמאים.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי ילדים נוער

 לא קרה כלום

לא קרה כלום
מאת: גיא מאירסון

שום דבר מיוחד לא קורה בחייו של סוכן הביטוח רפי גבעון. עד שלילה אחד, בעוד אשתו ישנה והוא גולש כהרגלו בפורום של פנויים-פנויות, מצלצל הטלפון וחייו מתפרקים. זהו הרגע שבו רפי גבעון מתחיל לחיות. רפי יוצא למסע בילוש אובססיבי בעקבות חייו של כפיר, בנו בן השש-עשרה השוכב עכשיו במחלקה לטיפול נמרץ; הוא פוגש את הנערה שהבן אהב, מגלה שהיה כוכב בחוג למשחק ונדהם למצוא שירים וסיפורים שכתב. הוא שב ומעלה בזיכרונו תמונות מחייו כאבא של כפיר, חיים שנראים לפתע שונים כל כך מכפי שראה אותם פעם, כשהיה עדיין אב לילד שלא קרה לו כלום.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 ללא תחליף

ללא תחליף
מאת: סטיבן לאבלי

כשאיזבל, נפצעת אנושות בתאונת דרכים באיווה, אלכס בעלה יודע שחייו ישתנו לחלוטין. איזבל ביקשה מפורשות לתרום את איבריה במקרה של מוות מוחי. ג'נט, מורה לאמנות משיקגו, זקוקה נואשות ללב להשתלה. ג'נט מקבלת את לבה של איזבל, ונחושה בדעתה לדעת הכול על בעלת הלב שהושתל בגופה. הנהג שדרס את איזבל, לעומת זאת, רוצה להכיר את ג'נט, כי לדעתו, הוא בעצם הציל אישה ממוות. רומן רגיש ומרתק על אהבה ואובדן, רגשי אשמה ותשוקה ועל הקשר בין הגוף לנפש.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 לנוכח בית הדין השרעי

לנוכח בית הדין השרעי
מאת: ליאת קוזמא עורכת

לנוכח בית הדין השרעי עוסק באפשרות לשינוי חוק המעמד האישי למוסלמים בישראל. השאלה שעומדת בבסיסו היא מדוע חוק שנחקק בשלהי תקופת האימפריה העות'מאנית שריר וקיים בישראל של היום, בעוד שבמדינות כמו מצרים, ירדן ומרוקו הוא עומד לדיון ציבורי ואף חלו בו שינויים בעשורים האחרונים. חלקו הראשון של הספר עוסק בהיסטוריה של חוק המעמד האישי מאז ימי האימפריה העות'מאנית ועד ימינו. המאמרים בחלק זה עוסקים בשאלה האם תמורות במעמדן של נשים דורשות שינוי תחיקתי או שמא עליהן להתבצע כחלק מהפרקטיקה של בית הדין, שאכן משתנה בעשורים האחרונים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 לקראת מוסר של דו-משמעות

לקראת מוסר של דו-משמעות
מאת: סימון דה בובואר

בלקראת מוסר של דו-משמעות עוסקת דה בובואר בשאלות של אחריות מוסרית, ואף מציעה יסודות למוסר אקזיסטנציאליסטי. דה בובואר אינה מצדיקה אתיקה המתבססת על עקרונות אוניברסליים ועל תיאוריה המניחה מהות אנושית היא בעד מוסר המבוסס על הקיום האנושי – מושג לא-מהותני של סובייקטיביות וקונטינגנטיות. מבחינתה, רק פילוסופיה אשר מעריכה את החופש של כל פרט יכולה להיות אתית. הגותם של מרקס, הגל וקאנט, אשר מעדיפה את האוניברסלי, מצמצמת את חשיבותו של הפרט ואינה יכולה לשמש מערכות אתיות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מחסה

מחסה
מאת: הרלן קובן

למיקי בוליטר נדמה שהחיים לא יכולים להיות גרועים יותר. במהלך שנה אחת אביו מת, אמו התאשפזה במוסד לגמילה מסמים, והוא נאלץ לעבור לגור עם מיירון, דוד שהוא בקושי מכיר, ולהתחיל ללמוד בתיכון חדש. בבית הספר יש למיקי חברים חדשים ואויבים חדשים, ולמזלו – גם חברה חדשה ונפלאה, שקוראים לה אשלי. נראה שהחיים שלו מתחילים להשתפר – עד שיום אחד אשלי נעלמת כאילו בלעה אותה האדמה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 מישל פוקו

מישל פוקו
מאת: דייוויד מייסי

במשך רוב שנותיו סירב מישל פוקו לומר הרבה על עצמו. הוא נרתע מן הנסיונות להגדיר אותו במונחים מקצועיים, או אף אישיים. אלא שבערוב ימיו שינה את הגישה הזאת: הוא העניק ראיונות רבים, ואף דיבר רבות על החשיבות בהבנת האינטלקטואל בחברה, כמי שחייו ועבודתו שלובים יחדיו. מישל פוקו הוא מבוא מרתק שנכתב בבהירות האופיינית למחברה הבריטי, הפרנקופיל. לספר נוסף נספח מיוחד: לראשונה, תרגום השיחה המפורסמת בין פוקו לנועם חומסקי – שני גדולי-הדור בצעירותם.

הוצאה לאור: ספרי עלית הגג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מעבר חד

מעבר חד
מאת: סנדרה בראון

איש עסקים חשוב באטלנטה נורה למוות במהלך שוד מזוין, ונראה כי הוא פשוט היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. אך חברתו ג'ולי ראטלדג' סבורה אחרת ויוצאת להוכיח את טענתה כי מדובר ברצח, שעליו ניצח אחיינו של המנוח, קרייטון וילר. מי שנשכר לייצגו הוא פרקליט ההגנה המהולל דרק מיטשל, והוא מבין עד מהרה שהלקוח שלו הוא אכן מושחת כפי שטוענת ג'ולי ושקרייטון לא סתם נהנה מסרטים, אלא גם משחזר אותם – והוא ליהק את ג'ולי ואת דרק, על אף חוסר רצונם, לתפקידי גיבורי המשנה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2012
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים