הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2012 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 הפוליטיקה של האמת המדעית

הפוליטיקה של האמת המדעית
מאת: בנימין מוזס

נקודת המוצא של הספר היא כי הכרת הנרטיב של ההישג המדעי הכרחית להבנת המפעל המדעי כולו. לאחר דיון תאורטי מקיף במושגי היסוד, מדגים המחבר את הצדדים השונים של יחסי הגומלין בין מדע ופוליטיקה באמצעות תיאור ופרשנות של פרשות מורכבות. ביניהן: המחברות של פסטר, מוצא המינים של דרווין, הסליל הכפול, גילוי האספירין, עלייתו ודעיכתו של הליתיום, הניסיון הכושל לקשור בין חיסון ואוטיזם.

הוצאה לאור: מאגנס

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 הרמן ודורותיאה

הרמן ודורותיאה
מאת: יוהן וולפגנג פון גתה

הסיפור פשוט. כאשר פלשו צבאות צרפת המהפכנית חצו את הריין ופלשו למערב לגרמניה, מילאו שיירות פליטים את הדרכים. סיפור אהבה נוגע ללב נרקם בין אחת הפליטות לבין בנו הצעיר של פונדקאי מאזור מיינץ. הפואמה האפית הקטנה הזאת קצרה שבחים מיד עם צאתה לאור ב-1797. גתה עצמו אמר שבכל פעם שהוא קורא את הפואמה הוא מתרגש מחדש. רבים ראו בה יצירה שירית שאינה נופלת מיצירות המופת של השירה האפית הקלסית. משהו בהרמוניה שבין התוכן המודרני לבין הצורה הקלסית שובה את לב הקוראים מאז ועד היום.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת ת"א

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 הרעם האילם - מבחר שירים

הרעם האילם - מבחר שירים
מאת: סטפאן מלארמה

המשורר הצרפתי סטפאן מלארמֶה (1842–1898) נחשב, לצד שארל בודלר וארתור רמבו, לאחד מחלוציה הגדולים של השירה המודרנית. יצירתו השפיעה עמוקות על דורות של קוראים ושל משוררים – מריינר מריה רילקה ועד פול ואלרי, משטפן גֵאוֹרְגֵה ועד ת"ס אליוט. ביצירתו ביקש מלארמה "לצייר לא את הדבר אלא את האפקט שהוא מחולל", והשפעתה של תפיסה מהפכנית זו ניכרת עד היום באופן שבו אנחנו חושבים על שירה. יצירותיו המורכבות והעמוקות של מלארמה אינן מאלה שנוהגים לתבל בהן נאומים או לצטט בשמחות, אך עם אותו חוג נבחר שאליו הן מחלחלות נמנים הסוכנים המסוכנים ביותר של השירה...

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 הרצח הראשון שלי

הרצח הראשון שלי
מאת: לנה להטוליינן

חוקרת המשטרה הצעירה מאריה קאליו נאבקת כל חייה להוכיח את עצמה. הוריה רצו בן ובמשטרה משתמשים בה רק כעלה תאנה נשי במחלקה לחקירות רצח. על רגשי הנחיתות שלה היא מפצה בחריצות, בסרקזם ובהפגנת עוצמה שלא בהכרח קיימת בה. על אף שהיא רק ממלאת מקום במחלקה, היעדרותו של מפקדה הסובל מבעיית שתייה חמורה הופכת אותה לאחראית על תיק הרצח הראשון שלה. משימת הפענוח מתגלה כסבוכה במיוחד מכיוון שמאריה מכירה את הקורבן הצעיר ויפה התואר מימיה כסטודנטית.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 זיכרונות מהונגריה

זיכרונות מהונגריה
מאת: שאנדור מאראי

בספרו זיכרונות מהונגריה מתאר מאראי את שקיעת המעמד הבורגני בהונגריה בין השנים 1944 ועד 1948, תוך שהוא מתמקד בזרות ובניכור המשתלטים על אירופה אחרי מלחמת העולם השנייה. מאראי עזב את הונגריה בסוף שנות הארבעים לחייו, ולא שב אליה מעולם. תחילה עבר לשוויץ, משם לאיטליה ולבסוף לארצות הברית. בשנות החמישים והשישים עבד ברדיו אירופה החופשית, ואחרי כשלון ההתקוממות במולדתו ב-1956 קיבל אזרחות אמריקאית, שם בחר לסיים את חייו. מאראי נפטר בגיל 89, ויש האומרים כי התאבד.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 זרמים באביב

זרמים באביב
מאת: איוואן טורגנייב

תרגום חדש מאת פטר קריקסונוב ליצירתו הקלאסית של איוואן טורגנייב זרמים באביב. הספר מבוסס בחלקו על פרשת אהבתו המתמשכת של איוואן טורגנייב אל הזמרת הצרפתייה פּוֹלין ויארדוֹ. טורגנייב התפטר ב-1845 מעבודתו בלשכת שר הפנים ברוסיה ככל הנראה בעיקר בגלל התאהבותו בה. המפגש עמה שינה את חייו ולמרות שהייתה נשואה, נסע בעקבותיה אל מחוץ למולדתו, והתגורר עמה ועם בעלה. אין יודעים האם אהבתו אליה הגיעה אי-פעם לידי מימוש.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 חיים גורי השירים, כרך ג

חיים גורי השירים, כרך ג
מאת: חיים גורי

הכרך השלישי של שירי חיים גורי, חתן פרס ישראל לשירה משלים את מהדורת כל שיריו שראתה אור עד כה בשני כרכים לפני 13 שנים. סדר השירים בכרך זה כולל את שני ספרי השירה האחרונים של חיים גורי: "מאוחרים" (2002) ו"עיבל" (2009). עוד בספר שני מחזורי שירה חדשים: "שירים מספר הצוואות", וגם מחזורי שירה שלמים שפורסמו בספרי הפרוזה של גורי ובעיתונות במהלך 50 השנים האחרונות ולא נכללו עד כה בספר שירים כלשהו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ומוסד ביאליק

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 יולה

יולה
מאת: יואב אלוין

"כמו למוכי-ירח, לכל דמויות הספר הזה חיים כפולים, הן מתהפכות פתאום, שוב ושוב, בין "זהויות" מנוגדות, בלתי-מתיישבות, כאילו יש בתוכן מישהו אחר שמפעיל אותן. המשפחה שאלוין מעצב כאן היא תמונה מוקצנת ומועצמת, המערטלת את מוסד המשפחה באשר הוא מן המעטפת ההרמונית שלו, מעטפת המחפה על הרגשות, הכמיהות והדחפים הסותרים שמרכיבים אותו והופכים אותו למאסר-עולם של רגשות אשם הדדיים."

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2012
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים