הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2011 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 12 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 14 אטיודים מטאפיסיים

14 אטיודים מטאפיסיים
מאת: יקיר לוין

ספרו של יקיר לוין 14 אטיודים מטאפיסיים מעמיד 14 שאלות יסוד מטאפיסיות, למשל: האם העולם נברא בכוונת מכוון? האם המוח והנפש חד הם? האם אנחנו מעין מחשבים מתוחכמים שתוכנתם נפשותינו וחומרתם מוחותינו? האם אנחנו אדונים להכרעותינו ולפעולותינו? האם הזמן אכן זורם, או שמא רק נדמה לנו שכך הדבר? מה אופי הקשר בין סיבה לתוצאתה?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 החיים, האהבה, המוות

החיים, האהבה, המוות
מאת: מישקה בן דוד

ד"ר מישקה בן-דוד מוביל את קוראיו במסע פילוסופי יוצא דופן וחדשני, וחולק איתם בנימה אישית ובהירה תובנות המסכמות עשרות שנות עיון בתחומים כגון היווצרות היקום, היווצרות החיים, האבולוציה, חקר המוח, הבעיה הפסיכו-פיזית, אלוהים וחירות. הנתונים שאסף מגובשים כאן בזהירות לכדי תפיסת עולם שלמה ועקבית, המוליכה את הקוראים מהנחות היסוד המדעיות - אל עבר תורת מוסר ופילוסופיה כוללת. דבריו נתמכים במקורות ובמחקרים רבים, ומציעים תשובות לשאלות קיומיות המטרידות כל אדם חושב בימינו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המפעל

המפעל
מאת: טלי חתוקה

בכתיבת ספר זה ביקשתי להבין את היחס שלי למפעל, לאופן שבו השפיע על חינוכי. מחשבותיי הראשונות על סגירתו, כמו גם על בחינת הקשר בין קפיטליזם, תעשייה וסביבות עבודה, הבהירו לי שקשר זה נזנח בשיח האדריכלי והתכנוני.הספר עוקב אחר בניית "הבית" לתהליך הייצור ולעובדים במפעל הטקסטיל "ארגמן" ביבנה, בתוך קונטקסט של בניית הבית הלאומי ובזיקה לתהליכים הכלכליים-חברתיים שהביאו לפירוקו – תהליכים שלא הותירו חלל ריק אלא מקום אחר, מדינה אחרת.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המשפחה הראשונה

המשפחה הראשונה
מאת: מייק דש

ההיסטוריון מייק דש מיטיב להפיח חיים בסיפור האמיתי המרתק של מורלו, "הבוס של כל הבוסים" הראשון באמריקה, האיש שכונה "יד הצבת" בשל פגם מולד בידו, ושלמעשה ייסד את הפשע המאורגן ביבשת החדשה. דש יצא לחריש עמוק בארכיונים מאובקים במטרה להאיר את הפינות האפלות של החלום האמריקאי. על יסוד הממצאים שהעלה בחכתו, הוא מגולל דרמה סוחפת ועתירת דמויות, קולנועית באיכותה, על הולדת המאפיה באמריקה.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ואיך רוקד גמל?

ואיך רוקד גמל?
מאת: גבי אלדור

האחיות אורנשטיין הוא השם הכללי, הייצוגי, של מפעל חיים בשטח המחול שהעסיק משפחה שלמה מתחילתה של המאה ה-20 עד שלהי שנות ה-80. האחיות אורנשטיין היו החלק הגלוי, הביטוי הבימתי הצעיר, המרהיב במקוריותו וברעננותו, של מהפכה בתחום התנועה והמחול המודרני שנולדה בגרמניה ושאותה הוליכה בארץ ישראל דמותה הלא-תיאטרלית, השרויה בצל, של גרטה, מרגלית אורנשטיין, אִמן של יהודית ושושנה, התאומות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 חקירות ודרישות - מאמרי מופת

חקירות ודרישות - מאמרי מופת
מאת: אסף שגיב -עורך

חקירות ודרישות מאגד מבחר תרגומים של מאמרי מופת שראו אור בכתב העת "תכלת" במהלך העשור החולף. הוא מציע אוצר בלום של פניני חוכמה לכל מי שמגלה עניין בפילוסופיה, בביקורת תרבות ובמדעי החברה באמצעות מגוון של נקודות מבט ושל סגנונות כתיבה: דיונים רציניים בשאלות הרות גורל בצד מסות משעשעות, עיונים קפדניים ושיטתיים בבעיות השעה בצד הגיגים קלי משקל על ענייני דיומא. מחברי הטקסטים המופיעים כאן - אישים כמו עמנואל קאנט, לודוויג ויטגנשטיין, דייוויד יום, מקס ובר וויליאם ג'יימס...

הוצאה לאור: דביר וכתב העת תכלת

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 כשדברים רעים קורים לאנשים  טובים

כשדברים רעים קורים לאנשים טובים
מאת: הרולד קושנר

הרב הרולד קושנר ובני ביתו עברו חוויית מוות ממושכת וקשה. במשך שנים הם ליוו אל דרכו האחרונה את בנם, אהרון, שנולד חולה במחלה נדירה וחשוכת מרפא. מסע ההלוויה הארוך הזה פתח בפני הרב קושנר עולם שלם, חדש ואחֵר של משמעות. וגם אלוהים תפס לפתע מקום אחר לגמרי בחייו ובנפשו של הרב, ששאל כמו כל מי שאסון וטראומה פקדו את חייו: איפה היה אלוהים בשעת אסוני?

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרות לא בדיונית

 מהטלגרף עד המחשב

מהטלגרף עד המחשב
מאת: תמר אשורי

ספרה של תמר אשורי עוקב אחר התהוותן, תפקידן והשפעתן של טכנולוגיות מדיה אלקטרוניות. הוא מציע סיפור אחד על ההיסטוריה שלהן. הוא מתרכז בהיסטוריה של חמש טכנולוגיות תקשורת: הטלגרף והטלפון, הרדיו, הטלוויזיה והמחשב. ההיסטוריה השונה והמשותפת של כל אחת מהן מורכבת מכמה סיפורים המרכיבים יחד את סיפורה של הטכנולוגיה. אשורי מביאה כאן את סיפורם של הממציאים, המפתחים והממנים, לצד סיפורם של המשתמשים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2011
מוצגים 12 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים