הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2011 - מקור ושירה
מוצגים 12 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אפשרות שלישית לשירה

אפשרות שלישית לשירה
מאת: קציעה עלון

חיבור המבקש להתבונן באסכולה הפואטית החדשה הנוצרת ומתבחנת לנגד עינינו במכלול השירי הישראלי - הזרם הקרוי "שירה מזרחית". זהו ספר ראשון מסוגו, המבקש להתחקות אחר עקרונות הפואטיקה של השירה המזרחית. במקום המושגים השגורים "זהות" "הגירה", "מחאה", הוא מציע פרספקטיבה חדשנית והגדרה חדשה לשירה המזרחית, כשירה שממוקמת "בין לבין": בין קוי הדיכוטומיה המגדירים יהודים וערבים, שמאל וימין, עשירים ועניים, נשים וגברים- על קוי התפר של ההוויה הישראלית המורכבת ורבת הפנים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 בית היולדות

בית היולדות
מאת: דריה מעוז

שרית, ריבי ויוליה, שלוש נשים צעירות לאחר לידה, חרדות מן הרגע שישוחררו מבית החולים ויחזרו עם ילדיהן הביתה. ואז הן מקבלות הצעה שקשה לסרב לה: לעבור לאגף מיוחד בבית החולים, המכונה בית היולדות, ולהישאר בו ככל שירצו. בבית היולדות יקבלו ילדיהן את הטיפול הטוב ביותר והן יקבלו הדרכה כיצד להפוך לאמהות מושלמות. אלא שלאט לאט מתברר להן שמבית היולדות לא כל כך פשוט לצאת ושלעומדים בראשו יש מטרות נוספות, מלבד הסיוע להן.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 הילד האחרון של המאה

הילד האחרון של המאה
מאת: סמי ברדוגו

בשביל ברדוגו לא היו הסיפור הקצר והנובלה רק מקפצה של סופר בתחילת דרכו לקראת הרומאנים שיכתוב בהמשך. אלה סוגים ספרותיים תובעניים, שהוא שב וחוזר אליהם בהתמדה ובכישרון עד היום. ספר זה מקבץ סיפורים ונובלות קצרות של ברדוגו החל מראשית כתיבתו ועד 2010. בשליש הראשון שלו מובאים סיפורי הקובץ "ילדה שחורה" (בבל, 1999) בנוסחים חדשים, ערוכים מחדש, ורובו של הספר כולל 12 סיפורים המכונסים כאן לראשונה, ועוד שלוש נובלות קצרות מן העת האחרונה, שהן מהלך ומדרגה חדשים בכתיבתו של ברדוגו.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 הילד הלא נכון

הילד הלא נכון
מאת: אורי לברון

הילד הלא נכון הוא סיפור על שלושה גברים במשבר, על הנשים שהם אוהבים ועל ילד אחד בלי גבולות. אביעד פוקסמן, תומר אלדר ואיתן שמלצר, חברים מימי בית הספר וכיום בני ארבעים וקצת, ניצבים בפני הכרעות שעשויות לשנות את חייהם. אביעד, מאמן עסקי חסר ביטחון, מסתבך במאבק חסר סיכוי עם נער שאסור היה לו להסתבך איתו, עד כדי כך שנדמה לו שעתידו המקצועי ואפילו חייו וחיי משפחתו נמצאים בסכנה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 הקרקס הגדול של הרעיונות

הקרקס הגדול של הרעיונות
מאת: מיקי בן-כנען

בבוקרו של יום חורף בנובמבר 2009, מתגלות שתי קשישות ללא רוח חיים בבית אבות ירושלמי: האחת עטויה בתחפושת מהוהה של פיל, ואילו השנייה לבושה כמו בובה, בשמלה רכוסה בכפתורי זהב ונעלי לכה. למרות שסיבת המוות ברורה - חנק כתוצאה מתנור גז שֶכָּבה באישון לילה - אף אחד לא יכול להסביר מדוע שתי הנשים המתות נראות כאילו הרגע ברחו מהקרקס. כך מתחיל "הקרקס הגדול של הרעיונות" המגולל תעלומה מרתקת ורבת-תפניות המתחילה באמצע המאה העשרים וחובקת ארצות ואירועים, עד לרגע פתיחתה של צוואה בלתי צפויה.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 זה קורה מהר

זה קורה מהר
מאת: ערן שגיא

זה קורה מהר הוא רומן עשיר ומדויק על אלון השמיניסט ועל אלי היפה והפרועה, חברת הילדות שלו. במבט ראשון דומה שאלי ואלון זורמים באפיק הנעורים המקומי: בגרויות ומין וסיגריות וג'וינטים ושאלות על אהבה ולבטים של לפני צבא. מבט שני מגלה שהזרם שוטף מהר מדי וחלק מדי וכי המתבגרים התוססים האלה גדלים באקלים מדוכא ואדיש. לכל אחד מהם רק הורה אחד, עצוב ועמום, המורים שלהם אטומים או מבולבלים מאוד, ובוואקום שבתוכו אלון ואלי מתנהלים, קשה להבחין בין אינטימיות לכאב, בין פנטזיה לחלום בלהות.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 טוראי כהן קורא שירים

טוראי כהן קורא שירים
מאת: שמעון בוזגלו

טוראי כהן קורא שירים הוא ספר שיריו הרביעי של שמעון בוזגלו, משורר ומתרגם יליד עכו. ב-1990 זכה בפרס קרן ירושלים לספרות יפה וב-2003 בפרס יהודה עמיחי לשירה. על תרגום המחזה "מדיאה" של אוריפידס, זכה ב-1999 בפרס עדה בן-נחום לתרגום מצטיין לתיאטרון. זכה בפרס היצירה הספרותית על-שם לוי אשכול לשנת תשס"ו. תרגומו למחזה "אנטיגונה" שהועלה על בימות התיאטרון הקאמרי והבימה זיכה אותו בפרס התיאטרון לשנת 2006.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 כה אמר וינסנט, החתול הטיפש

כה אמר וינסנט, החתול הטיפש
מאת: אסף שור

ארבעה בני משפחה אחת וגור חתולים שקם לתחייה ונהפך לנביא גס רוח - אלה גיבורי הרומן הרביעי של אסף שור, כה אמר וינסנט, החתול הטיפש. בלשון פיוטית ופרועה משרטט הרומן תא משפחתי הולך ומתפרק: אב ואם באמצע חייהם שמתרחקים זה מזה ומשני ילדיהם המתבגרים, המסתגרים איש-איש בחדרו ובעולמו המוזר. אך מתוך הבדידות האופפת את הדמויות, בין מלים זהירות להליכה על בהונות, מצטיירת ועולה תשוקת אינטימיות גדולה, שהיא עיקר כוחו של הרומן הזה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2011
מוצגים 12 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים