הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2011 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 סימפוניית הזמן הקצר

סימפוניית הזמן הקצר
מאת: מתיה סיניוריני

כשהוא נולד, קראו לו הוריו גרין. ירוק היה צבע הבגדים שלבש אביו כששירת בצבא, ירוק היה צבע הכלום כשדרך על מוקש, ירוקות היו עיניה של האישה שטיפלה בו בבית החולים ושאיתה התחתן. ירוק היה גם צבע היער שבו נולד גרין, גיבור הסיפור הפנטסטי הזה, שחייו מתחילים בבית סמוך ליער באנגליה ומסתיימים במיטת בית חולים בכפר נידח בצפון איטליה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 עין החתול

עין החתול
מאת: מרגרט אטווד

עין החתול הוא סיפורה של איליין ריזלי, ציירת שנויה במחלוקת השבה לטורונטו, עיר ילדותה, לרגל רטרוספקטיבה של יצירותיה. היא מתעמתת בזיכרונה עם חבורת הבנות שהכניסו אותה בסוד יחסי הכוחות רבי-העוצמה של הילדוּת ולעולם החשאי של חברוּת, של הזדקקות ושל בגידה. עין החתול הוא אלומת אור הנשלחת אל לב המאפליה של הילדוּת. זהו רומן עוצר נשימה, טורד מנוחה, מצחיק ומלא חמלה על אישה המתמודדת עם סבך חייה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 על אי היכולת לחלום

על אי היכולת לחלום
מאת: תומס ה` אוגדן

תומס ה. אוגדן, מתואר לא פעם כתאורטיקן החדשני ביותר בדור הנוכחי של הפסיכואנליזה. ספריו מצע הנפש והקצה הפרימיטיבי של החוויה זכו להצלחה רבה בישראל, ומאמריו נלמדים כמעט בכל מסגרת של הכשרה טיפולית. אוגדן ממשיך את דרכם של ביון ושל ויניקוט.הקובץ הנוכחי כולל 13 ממאמריו פורצי הדרך, מהשנים 1994-2005. הוא מסביר כאן רעיונות מרכזיים שלו, כמו האינטרסובייקטיביות בטיפול ו"השלישי האנליטי", המבטא רובד חווייתי שאינו זהה לסובייקטיביות של המטפל או המטופל, אך נשען על שתיהן

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פאבל ואני

פאבל ואני
מאת: דן ויילטה

ברלין בחורף 1946-7 היא עיר פצועה ומדממת ממלחמה פנימית בין מזרח למערב כמו גם בין רוסיה, בריטניה וארצות הברית. בברלין הזו "איש הישר בעיניו יעשה"; חיי כל אדם באשר הוא - ילד, אישה שהידרדרה לזנות ולמעשה כל אחד אחר - פרוצים ויכולים להילקח בכל עת. פאבל ריכטר הוא חייל אמריקני משוחרר, שנקלע לעימות עם קולונל בריטי נכלולי ועם גנרל סובייטי, מהכוחות המוצבים בעיר, בעקבות גופת מרגל רוסי שמובאת אל דירתו.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 פילוסופיית האהבה של קירקגור

פילוסופיית האהבה של קירקגור
מאת: שרון קרישק

פילוסופיית האהבה של קירקגור מבקש להציג את עולמו של הפילוסוף הדני וכמה מרעיונותיו המרכזיים, ומטרתו להבהיר את תפישתו המיוחדת לגבי אהבה. לפי תפישה זו, החיים הנכונים, שהוא מאפיינם כחיי אמונה, מהווים את הקרקע הפורייה ביותר לצמיחתה של האהבה הרומנטית. באמצעות קריאה צמודה בטקסטים מרכזיים של קירקגור ופנייה ליצירות ספרות וקולנוע, הספר בוחן את שלבי האהבה השונים בדרך שקירקגור מתווה. לאורה הוא גם מספר מחדש את סיפור אהבתו של סורן לרגינה.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קוראת בתמרים

קוראת בתמרים
מאת: רלה מזלי

קוראת בתמרים הוא קובץ של סיפורים השזורים כולם סביב סיפור חייה של המחברת: ילדותה בישראל ובקנזס שבארצות-הברית, נעוריה ובגרותה בארץ, והמשך חייה הישראליים-מאוד, במסלול של צבא-אוניברסיטה-עבודה-משפחה. אבל מה שקושר את הסיפורים יחד הוא בעיקר הקול האישי, הפרטי והבלתי-אמצעי של המחברת, חתירתה הנמשכת לבדוק דעות מוסכמות ואמיתוֹת מקובלות ולשאול את עצמה שאלות - על חייה בארץ הזאת ועל מקומה בתוכה כאישה, כבת-זוג, כאמא, כבת מעמד הביניים, כפעילה חברתית-פוליטית וכסופרת.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 קרוב לידנב

קרוב לידנב
מאת: קווין פנמן

אידיליית החיים המשותפים ליהודים ולנוצרים בכפר הבדוי "ידנב", שזה שנים רבות חיים יחד בשלווה ובשכנות טובה מתנפצת באחת. המקום נעשה לזירת מלחמה, לאתר של מעשי זוועה. איכרים פולנים וחיילים גרמנים בוזזים ושורפים שתי חוות, ורודפים ורוצחים את המשפחות המתגוררות בהן. הנערה המְספרת ואחותה התאומה מסתתרות מפני רודפיהן בבית הילדוּת שבנו לעצמן על עץ. משם הן מתבוננות בחורבן המוּמט על משפחותיהן ועל עולם הילדוּת שלהן...

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרות מתורגמת

 רוח צפונית

רוח צפונית
מאת: גל אמיר

רובי שרקליס הוא עיתונאי בעל לשון חדה וחושים קהים, שימי הזוהר שלו מאחוריו. מעמדו מתערער, חברתו עוזבת אותו לטובת העורך הראשי, שחוזה לו עתיד מקצועי עגום. כעת, שנים אחרי שעזב את עיירת הולדתו הצפונית מבלי להביט לאחור, רובי נאלץ לשוב אליה ולסקר שרשרת מקרי רצח מזוויעים של ילדוֹת. בין נתוני החקירה המוזרים לסיפורי הצבע המקומיים, אולי יצליח אפילו לנפק סדרת טורים שתקנה לו מהימנות מחודשת ותמכור לעיתון עוד כמה עותקים.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2011
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים