הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2011 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 להציל את סיסי

להציל את סיסי
מאת: בת הופמן

סיסי הניקאט בת השתים־עשרה במצוקה. זה שנים שהיא מטפלת באמה הפסיכוטית קמיל - שהעיר כולה לועגת לה -אישה הלכודה ברגע ישן של תפארת כמלכת יופי מקומית. אבל כשמתרחשת טרגדיה, סיסי נשארת לבדה. להצלתה מגיעה דודה גדולה לא מוּכרת שלה, טוטי קולדוול. במכונית הפקארד העתיקה בעלת הגג המתקפל סוחפת טוטי את סיסי אל עולמה המבושם של העיר סוואנה, עולם של עושר ואקסצנטריות דרומית, שנדמה כאילו נשלט כולו בידי נשים - החל בתלמה ריי גודפפר האקזוטית, הרוחצת בעירום בחצרה האחורית ומשתמשת בחשופיות גינה כנשק סודי, דרך סוכנת הבית של טוטי, אולטה ג'ונס הכול־יודעת, ועד ויולין הובס, המארחת קצין משטרה מקומי בחלוק צהוב שקוף - נשות רחוב גסטון מבדרות ומרגשות את סיסי לאורך הקיץ כולו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מהטלגרף עד המחשב

מהטלגרף עד המחשב
מאת: תמר אשורי

ספרה של תמר אשורי עוקב אחר התהוותן, תפקידן והשפעתן של טכנולוגיות מדיה אלקטרוניות. הוא מציע סיפור אחד על ההיסטוריה שלהן. הוא מתרכז בהיסטוריה של חמש טכנולוגיות תקשורת: הטלגרף והטלפון, הרדיו, הטלוויזיה והמחשב. ההיסטוריה השונה והמשותפת של כל אחת מהן מורכבת מכמה סיפורים המרכיבים יחד את סיפורה של הטכנולוגיה. אשורי מביאה כאן את סיפורם של הממציאים, המפתחים והממנים, לצד סיפורם של המשתמשים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מחוננת

מחוננת
מאת: קריסטין קאשור

בעולמה של קַטְסָה, בארץ שבע הממלכות, חיים מחוננים - בני אנוש בעלי יכולת מופלאה שמעוררים בעיקר פחד ומנוצלים על ידי המלכים. קטסה היא מחוננת שנושאת נטל כבד במיוחד, כישרון שאפילו היא עצמה מתעבת: כישרון להרוג. היא משרתת את דודה, המלך רנדה, ונשלחת ללכוד ולהכות את כל מי שהמלך מבקש להעניש. כשקטסה פוגשת לראשונה את הנסיך פּו, מחונן נוסף שבורך במיומנויות הלחימה, היא לא יודעת שחייה עומדים להשתנות. קטסה מופתעת לגלות כוח חדש שלא הכירה, כוח האהבה. והיא נחרדת לגלות את הסוד הנורא שחבוי הרחק משם... סוד שעלול להחריב את כל שבע הממלכות בכוחן של מילים בלבד.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 מלחמה ומלחמה

מלחמה ומלחמה
מאת: לאסלו קרסנהורקאי

ד"ר גֶ'רְג' קוֹרִין, עובד ארכיון בעיר קטנה, מגלה בתוך קופסה האמורה להכיל מסמכים משפחתיים חסרי כל עניין, כתב יד מיוחד ונדיר. אין לדעת מי חיבר אותו, וגם בקשר למועד יצירתו אפשר רק להעלות השערות, אולם תוכן החיבור מהלך עליו קסם. כתב היד עוסק בארבעה גברים המופיעים בכמה נקודות מפנה של ההיסטוריה העולמית, פעם בכרתים, פעם בוונציה ופעם בקלן, ונאלצים שוב ושוב להימלט מפני המלחמה והחורבן. קורין המום מיופיו של כתב היד המסתורי. הוא מבין שמרגע ששלף אותו מהקופסה, חייו השתנו. הוא מחליט לברוח מארצו כדי להציל את הטקסט ולהביאו לידיעת העולם.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 מפת העולם הבלתי נראה

מפת העולם הבלתי נראה
מאת: טאש אוו

שני אחים יתומים שהופרדו בילדותם מחפשים זה את זה כשברקע גועשת מדינת ענק המבקשת עצמאות. כל אחד אומץ על ידי משפחה אחרת וזכה לחיים שונים מאלה של אחיו: יוהן אומץ על ידי זוג עשיר ממלזיה ועבר להתגורר בעיר הגדולה קואלה לומפור. אדם אומץ על ידי קארל – צייר הולנדי המתגורר בעיירת חוף אינדונזית פשוטה. אולם ככל שהם מתבגרים עולים ומציפים אותם הגעגועים זה לזה. אדם מוצא את עצמו מהרהר פעמים רבות בגורלו של אחיו, ואילו יוהן מוצף רגשות אשמה כשהוא נזכר כיצד נטש את אחיו הצעיר.

הוצאה לאור: גרף

סיווג: ספרות מתורגמת

 מרגלות בחיים של עצמנו

מרגלות בחיים של עצמנו
מאת: סיגל מושכל

מרַגלות בחיים של עצמנו הוא קובץ סיפורים, רבים מהם מונולוגים, המעוררים את כל החושים. הדמויות בסיפורים, רובן נשים, קמות באמצע החיים להתבונן פנימה והחוצה, בחיפוש אחר אלטרנטיבה לקיום שהוא מעבר לשׂרידה. כל מה שאיים, ננעץ, חרץ - כל מה שהותיר אותות של מצוקה וצלקות, שנרגעו, אולי, על מי המנוחות של שִגרה שפויה כביכול - תובע עתה את ליטרת הנפש ואת פתרונו האחר, הפנימי יותר.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 משפט הצל הכללי

משפט הצל הכללי
מאת: משה יזרעאלי

משפט הצל הכללי הוא סיפור על כוח המשיכה שמקרין מקום על אנשים שעברו בנופיו, על הורות, חניכה, על אי סליחה. זהו סיפורם של אבא שלמה החכם והנוקם - מפקד גדוד פרטיזים מיער לבוב, של אמא רוזה השכולה, של פילגשי אליק נוטפות הארוטיקה. כל זה ראשיתו בסיפור הצלייני של חוואי שוודי סוער וחם דם, של ביתו הארכיאולוגית מריט ובנה הלוקה וולפי ושל מוכתר הכפר אל-מזר, המגלגל במחרוזתו עם כיוון השעון תפילות ברכה שאינן מתגשמות לעולם, וכנג כיוון השעון קללות שמתגשמות במלואן.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 מתחת לאדמה

מתחת לאדמה
מאת: בלינדה באואר

בכל יום, כשהוא חוזר מבית הספר, יוצא סטיבן לאם בן ה-12 לחפור באדמות הביצה הסמוכות לביתו. הוא מקווה למצוא שם גופה - את גופת אחיה של אמו שנרצח לפני שנים רבות, כשהיה נער בן גילו של סטיבן, וגופתו לא אותרה מעולם. לסטיבן נדמה שאם היא תימצא, אולי תהיה לסבתו ולאמו מנוחה. כשחיפושיו עולים בתוהו, סטיבן שולח בחשאי מכתב אל בית הכלא שבו מוחזק הרוצח הסדרתי שהורשע ברצח דודו וילדים נוספים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2011
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים