הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2011 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 ואיך רוקד גמל?

ואיך רוקד גמל?
מאת: גבי אלדור

האחיות אורנשטיין הוא השם הכללי, הייצוגי, של מפעל חיים בשטח המחול שהעסיק משפחה שלמה מתחילתה של המאה ה-20 עד שלהי שנות ה-80. האחיות אורנשטיין היו החלק הגלוי, הביטוי הבימתי הצעיר, המרהיב במקוריותו וברעננותו, של מהפכה בתחום התנועה והמחול המודרני שנולדה בגרמניה ושאותה הוליכה בארץ ישראל דמותה הלא-תיאטרלית, השרויה בצל, של גרטה, מרגלית אורנשטיין, אִמן של יהודית ושושנה, התאומות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 זה קורה מהר

זה קורה מהר
מאת: ערן שגיא

זה קורה מהר הוא רומן עשיר ומדויק על אלון השמיניסט ועל אלי היפה והפרועה, חברת הילדות שלו. במבט ראשון דומה שאלי ואלון זורמים באפיק הנעורים המקומי: בגרויות ומין וסיגריות וג'וינטים ושאלות על אהבה ולבטים של לפני צבא. מבט שני מגלה שהזרם שוטף מהר מדי וחלק מדי וכי המתבגרים התוססים האלה גדלים באקלים מדוכא ואדיש. לכל אחד מהם רק הורה אחד, עצוב ועמום, המורים שלהם אטומים או מבולבלים מאוד, ובוואקום שבתוכו אלון ואלי מתנהלים, קשה להבחין בין אינטימיות לכאב, בין פנטזיה לחלום בלהות.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 חיי נערות ונשים

חיי נערות ונשים
מאת: אליס מונרו

דל ג'ורדן מתגוררת בקצה דרך המישור בחוות השועלים של אביה, שם ידידיה הקרובים ביותר הם חבר משפחה רווק ותמהוני ואחיה הקטן והקשוח. כשהיא מתחילה לבלות את רוב זמנה בעיירה, היא מוקפת נשים - אמה, אגנוסטית דעתנית שמוכרת אנציקלופדיות לחוואים מקומיים; הדיירת של אמה, פרן דוהרטי שופעת החיים; וחברתה הטובה ביותר, נעמי, שאיתה היא חולקת את תסכולי גיל ההתבגרות ומשובותיו הפרועות.

הוצאה לאור: מחברות לסיפרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 חקירות ודרישות - מאמרי מופת

חקירות ודרישות - מאמרי מופת
מאת: אסף שגיב -עורך

חקירות ודרישות מאגד מבחר תרגומים של מאמרי מופת שראו אור בכתב העת "תכלת" במהלך העשור החולף. הוא מציע אוצר בלום של פניני חוכמה לכל מי שמגלה עניין בפילוסופיה, בביקורת תרבות ובמדעי החברה באמצעות מגוון של נקודות מבט ושל סגנונות כתיבה: דיונים רציניים בשאלות הרות גורל בצד מסות משעשעות, עיונים קפדניים ושיטתיים בבעיות השעה בצד הגיגים קלי משקל על ענייני דיומא. מחברי הטקסטים המופיעים כאן - אישים כמו עמנואל קאנט, לודוויג ויטגנשטיין, דייוויד יום, מקס ובר וויליאם ג'יימס...

הוצאה לאור: דביר וכתב העת תכלת

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 טוראי כהן קורא שירים

טוראי כהן קורא שירים
מאת: שמעון בוזגלו

טוראי כהן קורא שירים הוא ספר שיריו הרביעי של שמעון בוזגלו, משורר ומתרגם יליד עכו. ב-1990 זכה בפרס קרן ירושלים לספרות יפה וב-2003 בפרס יהודה עמיחי לשירה. על תרגום המחזה "מדיאה" של אוריפידס, זכה ב-1999 בפרס עדה בן-נחום לתרגום מצטיין לתיאטרון. זכה בפרס היצירה הספרותית על-שם לוי אשכול לשנת תשס"ו. תרגומו למחזה "אנטיגונה" שהועלה על בימות התיאטרון הקאמרי והבימה זיכה אותו בפרס התיאטרון לשנת 2006.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 יקירתי רציתי לספר לך

יקירתי רציתי לספר לך
מאת: לואיזה יאנג

שני סיפורי אהבה משתרגים זה בזה על רקע הדי מלחמת העולם הראשונה ברומן המרגש ורחב היריעה יקירתי רציתי לספר לך. ריילי פיורפוי, בן להורים ממעמד הפועלים, ונדין וייבני, בתו של מנצח תזמורת מפורסם בלונדון, נפגשים לראשונה כששניהם אך ילדים. כמה שנים מאוחר יותר מבשילה הקרבה ביניהם לאהבה, אולם הפערים המעמדיים מתנפצים בפניהם בד בבד עם הלמות התותחים המבשרים את פרוץ מלחמת העולם הראשונה. ברגע אחד של זעם וגאווה פגועה מחליט ריילי להתגייס לשורות הלוחמים, ומשנה את גורלו לעד.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 כה אמר וינסנט, החתול הטיפש

כה אמר וינסנט, החתול הטיפש
מאת: אסף שור

ארבעה בני משפחה אחת וגור חתולים שקם לתחייה ונהפך לנביא גס רוח - אלה גיבורי הרומן הרביעי של אסף שור, כה אמר וינסנט, החתול הטיפש. בלשון פיוטית ופרועה משרטט הרומן תא משפחתי הולך ומתפרק: אב ואם באמצע חייהם שמתרחקים זה מזה ומשני ילדיהם המתבגרים, המסתגרים איש-איש בחדרו ובעולמו המוזר. אך מתוך הבדידות האופפת את הדמויות, בין מלים זהירות להליכה על בהונות, מצטיירת ועולה תשוקת אינטימיות גדולה, שהיא עיקר כוחו של הרומן הזה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 כשדברים רעים קורים לאנשים  טובים

כשדברים רעים קורים לאנשים טובים
מאת: הרולד קושנר

הרב הרולד קושנר ובני ביתו עברו חוויית מוות ממושכת וקשה. במשך שנים הם ליוו אל דרכו האחרונה את בנם, אהרון, שנולד חולה במחלה נדירה וחשוכת מרפא. מסע ההלוויה הארוך הזה פתח בפני הרב קושנר עולם שלם, חדש ואחֵר של משמעות. וגם אלוהים תפס לפתע מקום אחר לגמרי בחייו ובנפשו של הרב, ששאל כמו כל מי שאסון וטראומה פקדו את חייו: איפה היה אלוהים בשעת אסוני?

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרות לא בדיונית

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2011
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים