הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2011 - ספרות תרגום
מוצגים 21 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 ארור אתה נהר הזמן

ארור אתה נהר הזמן
מאת: פר פטרסון

השנה היא 1989, ומעגלי החיים של ארוויד נסדקים בזה אחר זה: אמו מאובחנת כחולת סרטן, נישואיו מתפרקים וברקע - האב הגדול, הגוש הקומוניסטי, מתמוטט גם הוא. על רקע השינויים הבלתי נסבלים הללו מחליט ארוויד לעשות מעשה: הוא יעזוב את נורבגיה וייסע לאמו בדנמרק, אלא שלא חיים חדשים מזמן המסע הזה, כי אם את חייו הישנים: שוב הוא ינסה לרצות את אמו המאוכזבת ממנו ומהישגיו, שוב ייזכר בתקופה בה חיזר אחר אשתו, שוב יציפו תמונות מחופשות ילדות על חוף בדנמרק את נפשו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בא לעולם

בא לעולם
מאת: מרגרט מצאנטיני

ג'מה, גיבורת הספר, נוטשת את ארצה ואת חיי השגרה ונוסעת עם בנה פייטרו בן השבע-עשרה לחופשה בסרייבו. זו גם נסיעה אל עברהּ של ג'מה, אל הנקודות האפלות והמאושרות בביוגרפיה שלה ושל בנה. בשדה התעופה של סרייבו - עיר גבול בין מזרח למערב, המתאוששת מפגעי מלחמת האזרחים שעברה בשנות התשעים - ממתין לה גוייקו, משורר בוסני, האיש שהכיר לה לפני שנים רבות את אהבת חייה, דייגו, צלם איטלקי רב כישרון.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 בבקשה תשגיחי על אמא

בבקשה תשגיחי על אמא
מאת: קיונג סוק שין

מערכת היחסים המורכבת בין אימהות לילדיהן עומדת במרכזו של הרומן. אמם המבוגרת של ארבעה ילדים שבגרו ועזבו את הבית נעלמת בתחנת הרכבת של סיאול. מבועתים וחסרי אונים הם מתאספים בביתו של האח הבכור כדי לנסות למצוא אותה בכרך האדיר. סיפורה של האם, שהוא גם סיפורם שלהם, נפרש על ידי ארבע דמויות מבני המשפחה. הזיכרונות מעלים את דיוקנה המורכב של האם שגידלה את ילדיה בעוני מרוד והקריבה את חלומותיה על מזבח חלומותיהם, כמו גם את הפער הנצחי בין הורים לילדיהם. דווקא היעדרותה הבלתי צפויה של האם הופכת אותה לנוכחת. זהו רומן על ההקרבה השקטה והאושר הסודי של האימהות.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בונסאי, חייהם הפרטיים של העצים

בונסאי, חייהם הפרטיים של העצים
מאת: אלחנדרו סמבּרה

בונסאי הוא סיפורו של אדם שמסתגר בחדרו לאחר שאהובתו עוזבת אותו, ומחליט להקדיש את זמנו לניהול יומן קפדני המתאר את השינויים העוברים על עץ הבונסאי שהוא מגדל. חוויותיו האנושיות והספרותיות של הגיבור בספר מאירות את נפשו המיוחדת באמצעות סיפור בלתי נשכח ופרוזה מרגשת. בחייהם הפרטיים של העצים, העלילה מתרחשת כולה בלילה אחד. חוליאן ממתין לחברתו, שמאחרת לחזור הביתה, ומרדים את בתו החורגת, דניאלה, באמצעות סיפורים על חייהם של העצים.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 ברומשטיין  מאשין

ברומשטיין מאשין
מאת: פטר אדולפסן

שני הרומנים הקצרים ברומשטיין ומאשין הם בעיני רבים התגליות הגדולות ביותר בספרות הדנית של העשור האחרון. בברומשטיין, אדולפסן מבצע הקבלה בין הסיפור של אירופה במאה ה-20 לסיפורה של אבן מיוחדת - מבריאת העולם ועד התקופה העכשווית. במאשין, שלד קדמוני של סוסה הנמצא בכביש נידח באוסטין, טקסס, גורם לתפנית בחייהן של שתי דמויות החולפות במקרה בסמוך במכוניתן.

הוצאה לאור: סמטאות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 גארו - מותחן כבשים ועזים

גארו - מותחן כבשים ועזים
מאת: לאוני סוואן

סוף־סוף זה קורה: תעלומה חדשה לכבשים החוקרים מגלנקיל, העוזבים את אירלנד מולדתם ומגלים את אירופה. יחד עם רבקה הרועה הם באים לעת חורף לשכון בצל טירה צרפתית מבודדת, ובשכנותן של עזים. אבל לא זו בלבד שהעזים, קרבתו של יער חשוך והשלג הרב היורד מן השמים אינם מנעימים להם את שהותם אלא שגם קורים דברים מבהילים מאוד: איילים מתים ביער לפתע פתאום, מוות לא טבעי, אדם מת שוכב בצל האלון הזקן, כבש זר רומז על אסונות מסתוריים, שקרו ועלולים לקרות שוב, ועזים מלחששות על גארו, ברייה מסתורית, שמהלכת אימים, ספק זאב ספק אדם, ושמא זאב בתוך אדם.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 הכתרה

הכתרה
מאת: בוריס אקונין

השנה היא 1896. רוסיה אחוזת התרגשות לקראת חגיגות ההכתרה של הקיסר החדש ניקולאי השני, הצאר האחרון. אבל גם לפושע המסוכן ביותר בעולם יש תוכניות: הוא חוטף את אחיינו הרך בשנים של ניקולאי, תובע ככופר נפש יהלום יפהפה מן האוסף המלכותי, ומאיים לחבל בהכתרה. ברוסיה כולה יש רק אדם אחד המסוגל למנוע את השערורייה עצומת הממדים. אֶראסְט פֶּטרוֹביץ' פַנְדוֹרין, בעברו יועץ ממלכתי וכעת אזרח פרטי ואישיות בלתי רצויה במוסקבה, שב אליה בהכתרה, הרומן השביעי בסידרה "תיבת פנדורין", כדי להיאבק ביריב ותיק ומר.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרות מתורגמת

 המסע המופלא  של פומפוניו פלאטו

המסע המופלא של פומפוניו פלאטו
מאת: אדוארדו מנדוסה

במאה הראשונה לספירה יוצא פּומפּוניו פלאטו למסע אל הפינות הנידחות ביותר של האימפריה הרומית בחיפוש אחר מי פלאים שכל השותה מהם רוכש דעת ותבונה. המקרה או הגורל מזמנים אותו לנצרת, שבה נידון נגר העיר למוות בצליבה לאחר שהורשע ברצח סוחר עשיר. בנו של הנגר, ילד תמים ויוצא דופן, מצליח לשכור את שירותיו של פומפוניו. הלקוח הבלתי צפוי משוכנע בחפותו של אביו, אך עד מהרה מתברר כי הנגר, גבר שלֵו ושוחר שלום, מסתיר סוד גדול.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה- ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2011
מוצגים 21 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים