הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2011 - כל הספרים
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -
 צבע מקומי

צבע מקומי
מאת: לואיז בית-לחם

ספרה של לואיז בית-לחם צבע מקומי נדרש לשיח ההיסטוריוגרפי שהתגבש בדרום אפריקה בתקופת האפרטהייד. מה מקומה של הספרות בתנאים של מצב-חירום פוליטי? כיצד מתיישב מעמדו של הטקסט הספרותי בתור שכזה עם חובו הדחוף למציאות שהייתה לאזור אסון? הספר מציג באופן ביקורתי את התביעה שרווחה בחוגי הספרות באותם ימים – להקריב את היסודות ה"ספרותיים" לטובת ייצוג "שקוף" של המציאות הכואבת; הוא מציע חלופות לגישה זו מתוך מחשבה מחודשת על מושגים כמו עדות, תיווך ותרגום.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קרע

קרע
מאת: סימון לליק

בעיצומו של קיץ שרבי נכנס המורה סמואל שייקובסקי לכינוס של בית הספר ופותח באש. הוא הורג שלושה תלמידים ומורה לפני שהוא מתאבד. לוסיה מיי, השוטרת הצעירה שמקבלת את החקירה לידיה, מבקשת לסגור אותה במהירות ובלי לעורר מהומה. התקרית היא טרגדיה שאי אפשר היה לחזות מראש, ושייקובסקי - כך נדמה - הוא פסיכופת חסר תקנה. אך אז מבצבצת אצלה השאלה שאיש אינו רוצה לשאול: מה דחף מורה נעים הליכות וחסר ביטחון לבצע פשע נורא כל כך? וככל שהלחץ לקבור את התיק גדל, מתעצמת נחישותה לספר את האמת על האירועים, גם אם ההשלכות יהיו קשות.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 רצח אב

רצח אב
מאת: יעל בן-צבי מורד

הקולנוע הפלסטיני נעשה במרחק נגיעה מכאן – בעזה, ברמאללה, בנצרת ובלבנון – ובכל זאת, רוב הקהל הישראלי כלל אינו מודע לקיומו. זהו קולנוע מגוון ופורה הזוכה בפרסים יוקרתיים בפסטיבלים בינלאומיים. מביימות בו לא מעט נשים, כל אחת מהן יוצרת בדרכה הייחודית. רצח אב: מגדר ולאומיות בקולנוע הפלסטיני מתמקד בקשר שבין מגדר ללאומיות; הוא מציג את המאבק הלאומי כטקס התבגרות גברי של צעירים פלסטינים המורדים הן באביהם הכנוע והן בשליט הישראלי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 שאלה של מזל

שאלה של מזל
מאת: ויטני גסקל

אחד התלמידים העשירים והמפונקים ביותר בבית הספר "אנדרוז פרפ" שבפלורידה מאשים את המורה לוסי פרקר בהטרדה מינית, כנקמה על ציון נכשל שקיבל. המנהלת מאמינה לו וביום אחד מאבדת לוסי את עבודתה, המכונית שלה שובקת חיים, והיא מגיעה הביתה ומוצאת את החבר שלה במיטה עם בלונדינית שופעת חזה. אבל ביום הנורא ביותר בחייה ממלאת לוסי כרטיס לוטו וזוכה בפרס הגדול - 87 מיליון דולר. האם הכסף יוכל לפצות על חבר בוגדני, על קריירת הוראה הרוסה, ועל העובדה שהיא במרכזה של שערורייה תקשורתית?

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 שירים לפסנתר יחיד

שירים לפסנתר יחיד
מאת: אורי ברנשטיין

ספרו החדש של אורי ברנשטיין, "שירים לפסנתר יחיד" שונה מספריו הקודמים ומיוחד במינו. כפי ששמו מעיד עליו מודגשת בשירים אלה המוסיקליות, כולל שיבה לחריזה, עתים בסוף השורה ועתים כחריזה פנימית. המצלול של השירים מהווה נגינת לוואי מתמדת לתוכנם. אולם, בניגוד לנגינה זו אלה הם שירים לפסנתר יחיד, היינו: שירים העוסקים בבדידות, במצוקה נפשית, בחווית העמידה מול האין המתקרב, בשאלות נחרצות על מקומו של האדם בעולם עוין ובלתי אנושי.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 תודה על הזיכרונות

תודה על הזיכרונות
מאת: ססיליה אהרן

אגדה אורבנית מודרנית שנונה ושובת לב שתגרום לכם לצחוק ולהתאהב בג'ויס קונוויי ובג'סטין היצ'קוק. ג'ויס קונוויי היא צעירה דבלינאית שזוכרת דברים שהיא לא אמורה לזכור ויודעת דברים שמעולם לא למדה, ואילו ג'סטין היצ'קוק הוא אמריקני ציני, גרוש, בודד וחסר מנוחה המגיע לדבלין לזמן קצר. שניהם מנסים להבין מאין הם מכירים אחד את השני אף שמעולם לא נפגשו ולפרש תחושה עזה של דז'ה-וו שאוחזת בהם.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2011
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים