הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2011 - כל הספרים
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 סופר פריקונומיקס

סופר פריקונומיקס
מאת: סטיבן לוויט וסטיבן דבנר

למה כדאי למחבלים מתאבדים לרכוש ביטוח חיים? למה ירדו תעריפי הזנות? האם אכילת בשר קנגרו תציל את העולם ? ולמה כימותרפיה עוזרת פחות ממה שנדמה ? על שאלות אלה ואחרות משיבים סטיבן לוויט וסטיבן דבנר בסופרפריקונומיקס, ספרם השני, שהוא "טוב פי כמה מהראשון", לדבריהם .אחרי שנמכרו ארבעה מיליון עותקים של פריקונומיקס, ב- 35 שפות, ממשיך הצמד הסקרן להפוך את הכלכלה על פיה, לשאול שאלות יסוד ולהציג תשובות מפתיעות. במבט מרענן, בכתיבה מבריקה ובשפע של הומור הם מפרקים את העולם לאמיתות סוחפות בפשטותן .

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 פרנץ קפקא - ביוגרפיה

פרנץ קפקא - ביוגרפיה
מאת: ניקולס מארי

סיפור חייו של קפקא מרתק לא פחות מחיי הבדיון שלו - סיפור אשר לא הגורל עיצבו, אלא תחושת עינוי פנימית. כל חייו נאבק קפקא במכשולים שנראו בעיניו בלתי צליחים: אידיאל האמנות התובעני שלו, בריאותו הרופפת, תחושת הבידוד שאפפה אותו, עבודתו כעורך דין במוסד לביטוח עובדים, מערכת יחסיו הסבוכה עם אביו, המורשת היהודית המורכבת שלו, ניסיונותיו לייצר את התנאים שיאפשרו לו לכתוב ומאמציו הנחושים לא פחות - אך הכושלים - להינשא לפני שהמחלה תביא את חייו לקצם בגיל ארבעים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קפה הבוקר בריח העשן

קפה הבוקר בריח העשן
מאת: דינה פורת

הספר "קפה הבוקר בריח העשן" מאגד בתוכו מאמרים של דינה פורת בנושא המפגש הטעון בין היישוב היהודי בארץ-ישראל והמדינה הצעירה ובין ניצולי השואה - פרי מחקרה במשך כ-25 שנים. כיצד ומתי הבינו בארץ שהשמדה שיטתית מתחוללת באירופה? האם עשה היישוב כל שהיה ביכולתו כדי להציל את היהודים שנגזרה עליהם כליה? כיצד ראו מנהיגי היישוב את שארית הפליטה? מה היה היחס כלפי הניצולים במדינת ישראל הצעירה ומדוע השתנה היחס הזה בהמשך הזמן? מתי התפתחה ההיסטוגרפיה הישראלית על השואה?

הוצאה לאור: עם עובד ויד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 קפיטליזם בעידן התקשורת הדיגיטלית

קפיטליזם בעידן התקשורת הדיגיטלית
מאת: ערן פישר

"באמצעות קישור בין המישור השיחי והמישור החומרי של הניתוח החברתי מציע ספרו של ערן פישר ניתוח ביקורתי-יסודי של הקפיטליזם הדיגיטלי. פישר מראה כיצד רישות טכנולוגי ניטרלי כביכול, אשר נושא לכאורה בשורה של רב-תרבותיות ובחירה חופשית, מפלס למעשה את הדרך להשתלטות של קפיטליזם חסר מעצורים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 רגע על פני האדמה

רגע על פני האדמה
מאת: מירי גלעד

שיריה של מירי גלעד נובטים מתוך מראה יומיומי כביכול - ילד בן שש רוכן על ילקוטו; ענף המסמן בתנועתו כי ציפור עזבה אותו זה עתה; תנועת ידה של אמה, המאכילה את אביה השוכב על ערש דווי. רגעים כאלה, אשר מטבעם חומקים, כמעט סמויים, מצטנעים בצל אירועי חיים גדולים ורגש סוער, הם החימר ממנו מכיירת המשוררת את שיריה.החוויות המשמעותיות, המלודרמות של חיים כבני אנוש, מתוארות מתוך התבוננות בקטן, בדק ובעדין - בנופי טבע ובבני אדם.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 רחוב קטלין

רחוב קטלין
מאת: מגדה סבו

ברחוב קטלין שבבודפשט גדלים יחדיו ארבעה ילדים בני שלוש משפחות שכנות, עד שפורצת המלחמה ומילים שלא הכירו, כמו בגידה, הרס ומוות, נהפכות למציאות. כעבור שנים רבות נזכרים מי שנותרו בחיים ברחוב ילדותם. העבר האידילי לא ישוב, אבל נוכחותו בהווה היא מוחשית ורבת-עוצמה, ממש כמו נוכחותם של המתים בין החיים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 שי עולמות

ש"י עולמות
מאת: זיוה שמיר

הספר ש"י עולמות: ריבוי פנים ביצירת עגנון מציג את יצירת עגנון בעיקר מצִדה המודרני והאקטואלי. בין השאר, הוא מצביע על הקשר שבין מועד כתיבתם ופרסומם של סיפורים (כדוגמת "עגונות", "והיה העקוב למישור", "בדמי ימיה", "פנים אחרות", "שבועת אמונים", "האדונית והרוכל, "מעשה העז" ו"הרופא וגרושתו") ושל רומנים (כדוגמת "סיפור פשוט", "תמול שלשום" ו"שירה") לבין המציאות החוץ-ספרותית בת-הזמן, ומראה כיצד הצליח עגנון לשלב אמירות עדכניות מובהקות בחסותן המגוננת של אגדת קדומים תמימה-למראה, או של תמונת פולקלור תמימה-למראה. עגנון מתגלה כאן כ"בעל מחשבות", שניחן בתובנות היסטוריוסופיות מורכבות, שמבטו הרב-זוויתי משאיר לא אחת את הקורא בחוסר ודאות, עם סקרנות שאינה באה על סיפוקה עד תום.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד וספרא

סיווג: ספרות מקור

 שארית החיים

שארית החיים
מאת: צרויה שלו

סיפוריהן של שלוש דמויות - אם, בת ובן - נארגים זה בזה ברומן החדש של צרויה שלו. געגועיה של חמדה הורוביץ לאגם החולה, שלחופיו גדלה, אינם מרפים ממנה אפילו בזקנתה. בחשבון נפש נסער שהיא עורכת לקראת סוף ימיה מציפים אותה הזיכרונות מילדותה בקיבוץ בצלם של הוריה החלוצים, והמחשבות על בתה שלא אהבה כראוי ועל הבן שאהבה יותר מדי. בנה, אבנר, פוגש במקרה גבר ואישה זרים שאהבתם הגלויה השובה את לבו משקפת כבמראה הפוכה את נישואיו האומללים. תשוקתו לפגוש אותם שוב מובילה אותו לחפש אחריהם ברחבי ירושלים, חיפוש שתוצאותיו עתידות לשנות את שארית חייו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2011
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים