הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2011 - כל הספרים
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -
 שיחה

שיחה
מאת: זלי גורביץ'

מה העניין בשיחה? האם יש לה ערך בפני עצמה או שהיא אמצעי בלבד ליצירת שיתוף פעולה? האם אנחנו משוחחים כדי לגלות משמעות? כדי לזכות בהכרה? כדי לא להישאר לבד? האם רעיונות מוצאם בשיחה? האם תרבות, אמנות ומחשבה אינן אלא שיחות? השאלה נוגעת לכל תחום פעילות שכרוך בו דיבור. השיחה פרימיטיבית, ראשונית - אנחנו יצורים משוחחים.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 שיחות עם המאהב שלי ועם אשתו

שיחות עם המאהב שלי ועם אשתו
מאת: אלאונורה לב

גבר ואשה מנהלים במשך שנים משא ומתן עיקש על אהבה ופחדים, על סקס ושירה, על דג מלוח ונשיקות. הוא איש מבריק ועצוב, סופר חשוב שנאלם לשנים רבות; היא עורכת שהעריצה אותו וחלמה לרפא את כל עיצבונותיו, עד שהתייאשה והלכה לאהבה אחרת. ועכשיו, כששניהם מזדמנים במפתיע למסע בין נופים יפהפיים ספוגים זוועת זיכרונות, הם מקיימים עוד שיחה אחת, סופית. שיחות עם המאהב שלי ועם אשתו הוא רומן גדול שכולו חגיגת אהבה למילים, לשורות של שירים, לספרים חדשים וישנים, לסופים אפשריים של סיפורים לא גמורים.

הוצאה לאור: נ.ב. ספרים

סיווג: ספרות מקור

 שכן טוב

שכן טוב
מאת: רונית ידעיה

שכן טוב הוא רומן מותח ומצחיק המתאר את גלגוליו של מרובע אהבים מלא תשוקה, אבל גם יצירה נוקבת על הישראליות מודל 2010 ועל העברית של ימינו. רונית ידעיה רושמת באופן מדויק, באכזריות, ובה בעת בקלילות רבה, את התאווה שלנו לנדל"ן ולרוחניות, לכפרה ולסקס פרוע, ומצליחה להקליט ממש את הלשון "הישראלית" שאנו מדברים בה, לשון שמשטיחה את העמוק ומסתירה מתחת לפני השטח רבדים מודחקים של כאב ואשמה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 שער שיוויון

שער שיוויון
מאת: אלון ליאל

שער שיוויון הוא ספרו של אלון ליאל, מנכ"ל משרד החוץ לשעבר ושגריר ישראל בדרום אפריקה בשנים 1994-1992, היה משקיף פעיל בזמן תהליך הדמוקרטיזציה של דרום אפריקה. הוא שב אליה למשחקי המונדיאל. כצופה מיומן ובקורתי. בספרו זה הוא מביא לקורא הישראלי רפורטז'ה ייחודית וסוחפת, לא רק על כדורגל אלא בראש וראשונה על מדינה המחליפה את עורה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 תאומות ושקרים

תאומות ושקרים
מאת: אודרי ניפנגר

רומן מטלטל על אהבה וזהות, על סודות וקשרים בין אחיות, ועל כוחם של החיים - אפילו לאחר המוות. ולנטינה וג'וליה הן בנות עשרים אמריקניות מפרוור בשיקגו, שכמו הרבה מבנות גילן אינן מתעניינות במיוחד בלימודים או במציאת עבודה. הקשר ביניהן חזק ועמוק. בוקר אחד מביא הדוור מעטפה עבה אל ביתן, חתום בידי עורך דין מלונדון, המבשר להן שדודתן האנגלייה אֶלספֶּת נוֹבְּלין, שאותה לא פגשו מעולם, מתה מסרטן והורישה להן את דירתה בלונדון. הדירה תימסר להן בשני תנאים: הן יגורו בה במשך שנה לפני שימכרו אותה, והוריהן לא יורשו להיכנס אליה. ולנטינה וג'וליה הן תאומות. גם אמן אִידִי ודודתן אלספת היו תאומות.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 תכנית אב

תכנית אב
מאת: סטיבן הוקינג עם לאונרד מלודינוב

הספר סוקר את הבולטים שבהישגי המחשבה האנושית ביצירת התיאוריות המסבירות את היקום והיווצרותו ואת מקור הבריאה. זהו למעשה הספר הראשון שסוקר ומציג ברצף כרונולוגי מסודר את כל התיאוריות המדעיות המשמעותיות בתחום האסטרופיסיקה לאורך כ 3000 שנות תרבות אנושית. הוקינג מעלה בספר מספר שאלות נוקבות ומוביל למסקנות מפתיעות כגון שאפשר שהיקום נוצר באופן ספונטני כיש מאין ללא צורך בהתערבות אלוהית כלשהי.

הוצאה לאור: ינשוף

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2011
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים