הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2011 - ספרות תרגום
מוצגים 8 ספרים
 אני חושב שאני אוהב אותך

אני חושב שאני אוהב אותך
מאת: אליסון פירסון

סיפור קלאסי על חברוּת שעומדת במבחן הזמן, על התבגרות והתפכחות ועל האהבה שכמעט תמיד מנצחת, לצלילי שיריו המתקתקים של הזמר הפופולרי דייוויד קסידי, ועם האופנה המזעזעת של שנות השבעים, כולל נעלי הפלטפורמה האימתניות, הפונצ'ואים המגוחכים, חצאיות המיקרו-מיני וצלליות העיניים הצבעוניות של מרי קוונט. מצחיק ונוגע ללב, שנון ומלא תקווה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בית חמשת החושים

בית חמשת החושים
מאת: נאדים אסלאם

דמויות אבודות מוצאות את דרכן אל בית חמשת החושים, ארמון אפגני עתיק שציורים מופלאים מעטרים את קירותיו. כל אחד מגיבורי הספר מחפש משהו, או בורח ממשהו, וסיפוריהם המרגשים ורבי העוצמה שזורים זה בזה ובהיסטוריה העקובה מדם של אפגניסטן. ספר מופלא, שזכה בפרסים רבים ובשבחי הביקורת, המוכיח, שהאהבה תנצח כל דבר: גדודי טאליבן חמושים ורצחניים, כובשים ממעצמה זו או אחרת או רוע אנושי מכל סוג שהוא.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 גבעות הטיגריס

גבעות הטיגריס
מאת: סריטה מנדנה

השנה היא 1878. להק של אנפות במחוז קוּרג שבדרום הודו מבשר על היוולדה של בת למשפחת נצ'ימנדה מרובת הזכרים, לראשונה זה שישים שנה. דווי גדלה לילדה יפהפייה ופראית, ונערצת על ידי בני משפחתה. נפשה נקשרת בנפשו של דוואנה, נער כישרוני וביישן שאמו מתה בנסיבות טרגיות. ילדותם הפסטורלית חולפת בתוך ג'ונג'לים מסתוריים, בין קימורי גבעות ושדות אורז, במטעי הקפה השופעים והירוקים של חבל הארץ האקזוטי והזעיר. אבל אחוות הילדות אינה נמשכת לנצח, ולילה אחד הכול משתנה: הנערים מוזמנים להשתתף ב"חתונת הטיגריס" שבכפר השכן, ולבה של דווי יוצא אל מאצ'ו, צייד הטיגריס המהולל. האהבה היוקדת הזו טומנת בחובה זרעי טרגדיה שיהיו לה השלכות גם על הדורות הבאים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הבת הסודית

הבת הסודית
מאת: שילפי סומאיה גוודה

בכפר הודי נידח מגיחה תינוקת זהובת עיניים לאוויר העולם. אך בתרבות של העדפת בנים נאלצת קוויטה, אמה, למסור אותה לבית יתומים במומבאי כדי להציל את חייה. החלטה זו עתידה לרדוף אותה ואת בעלה למשך כל חייהם, גם לאחר הולדת הבן המיוחל. תצלום של אותה תינוקת מגיע לקצה אחר של כדור הארץ, אל סומר, רופאה אמריקנית שאיננה יכולה ללדת בעצמה. היא ובעלה קרישנאן מחליטים לאמץ את התינוקת. סומר יודעת שחייה וחיי בעלה ישתנו בעקבות האימוץ, אך משוכנעת כי אהבתם תגבר על כל המכשולים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 ההרפתקאות המפתיעות של הברון מינכהאוזן

ההרפתקאות המפתיעות של הברון מינכהאוזן
מאת: רודולף אריך ראספה

סיפורי הברון מינְכְהַאוּזֶן הם סמל לשקר ולבְדיָה. אבל מינכהאוזן - שאמנם כונה "ברון השקרים", אך שמו בעולם היה קַרל הִייֶרוֹנימוּס פרידריך, פְרַייהֶר פון מינכהאוזן - באמת התהלך על פני האדמה בשנים 1797-1720. לאחר שטעם את טעמם המתוק של חיי ההרפתקאות כקצין פרשים נודד, השתקע בנחלת אבותיו הקטנה בעיירה גרמנית משמימה. משועמם עד מוות, הוא החל לשעשע את רעיו בסיפורי הרפתקאות. גוזמאותיו נודעו לצחוק בחבל נעוריו, אבל בשביל להעניק להן חיי נצח היה דרוש שקרן ממש טוב.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרות מתורגמת

 חשוב על מספר

חשוב על מספר
מאת: ג'ון ורדון

דייב גרני הוא בלש מהולל במשטרת ניו יורק שפרש בגיל 47 ועבר להתגורר עם אשתו מדלן בבית חווה מבודד בהרים שבמדינת ניו יורק. באופן לא צפוי, הוא מתמסר לאמנות (מעבד פורטרטים של רוצחים סדרתיים שאותם תפס במשך שנותיו כבלש במשטרת NYPD), ומנסה לחיות חיי זוגיות שלווים עם אשתו. ברקע יש גם טראומה שהוא מנסה להתמודד איתה, אחרי שבמשך שנים הדחיק אותה לגמרי – המוות של בנו הקטן בתאונת דרכים לפני שנים רבות. כשחבר מתקופת לימודיו בקולג´ פונה אליו בבקשת עזרה לאחר שקיבל מכתבים ובהם איומים על חייו, הוא מתלבט אם להיענות לבקשתו. אבל משהו במכתבים לא מניח לו. מכתבים כאלה הוא עוד לא קרא.

הוצאה לאור: עברית וכתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 טיפות שלג

טיפות שלג
מאת: א. ד. מילר

ניק פלאט הוא עורך-דין אנגלי שחי במוסקבה בתקופת הבום הכלכלי של הנפט הרוסי. יום אחד הוא פוגש ברכבת התחתית שתי צעירות מפתות, מאשה וקטיה, המציגות עצמן כאחיות. בשבועות הבאים, כאשר השלג מתחיל לרדת, הן מכירות לו את דודתן שבבעלותה דירה מוסקבאית בעלת ערך רב. באותה עת ניק מתחיל לעבוד על עסקה מסוכנת עם קונסורציום שאיש הקש שלה מכונה "הקוזק". לפני בוא הקיץ הוא יסע דרומה אל הים השחור וצפונה אל הקוטב, ויגלה דברים מזעזעים אודות משרתו, אודות אהובתו החדשה, ובעיקר אודות עצמו. טיפות שלג הוא רומן מתח פסיכולוגי המתרחש במהלך חורף אחד במוסקבה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 שובו של סרן גון אמט

שובו של סרן ג'ון אמט
מאת: אליזבת ספלר

לאחר שניצל בנס מקרבות מלחמת–העולם הראשונה, לורנס ברטראם שב הביתה ומגלה שאשתו ובנו הקטן מתו בנסיבות טרגיות. לורנס מחליט להסתגר בביתו, לנתק כל קשר עם העולם שבחוץ ולכתוב ספר על ארכיטקטורה של כנסיות. יום אחד מקבל לורנס מכתב ממרי, אחותו של ג´ון אמט שהיה חברו הטוב מימי בית–הספר. היא מבקשת ממנו לחקור את נסיבות מותו של אחיה. מרי כותבת שג´ון התאבד לאחר שנמלט מבית־החולים שבו אישפזה אותו משפחתו, בעקבות אבחונו כסובל מהלם קרב.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

  מוצגים 8 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים