הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2011 - כל הספרים
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 ההרפתקאות המפתיעות של הברון מינכהאוזן

ההרפתקאות המפתיעות של הברון מינכהאוזן
מאת: רודולף אריך ראספה

סיפורי הברון מינְכְהַאוּזֶן הם סמל לשקר ולבְדיָה. אבל מינכהאוזן - שאמנם כונה "ברון השקרים", אך שמו בעולם היה קַרל הִייֶרוֹנימוּס פרידריך, פְרַייהֶר פון מינכהאוזן - באמת התהלך על פני האדמה בשנים 1797-1720. לאחר שטעם את טעמם המתוק של חיי ההרפתקאות כקצין פרשים נודד, השתקע בנחלת אבותיו הקטנה בעיירה גרמנית משמימה. משועמם עד מוות, הוא החל לשעשע את רעיו בסיפורי הרפתקאות. גוזמאותיו נודעו לצחוק בחבל נעוריו, אבל בשביל להעניק להן חיי נצח היה דרוש שקרן ממש טוב.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרות מתורגמת

 היברו פבלישינג קומפני

היברו פבלישינג קומפני
מאת: מתן חרמוני

היברו פבלישינג קומפני הוא שחזור אוהב, רגיש ואמין של תקופה ותרבות שפסו מן העולם. מתן חרמוני יצר פנינה ספרותית שנעה בין הקאמרי והפילהרמוני ומנתצת את החומה שהוקמה במשך עשרות שנים בין הספרות העברית "הגבוהה" לבין אחותה, ספרות היידיש. התוצאה מרנינה: ספרות עברית למהדרין, כתובה בגובה העיניים, "חתיכת חיים" גדושת ריחות, צבעים, מעללים של גיבורים הרפתקנים והומור. המון הומור. משובח.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הנחת יסוד למטאפיזיקה של המידות

הנחת יסוד למטאפיזיקה של המידות
מאת: עמנואל קאנט

ספר שהוא מן הנערצים ומעוררי-המחלוקת שבתולדות הפילוסופיה. הנחת היסוד הזאת, על פרשנויותיה המגוּונת, היא ללא ספק אחת מתוך הקבוצה המצומצמת מאוד של יצירות מקוריות לחלוטין בתורת המוסר. האוּמנם הצליח קאנט להוכיח את ההצהרה המרוֹממת הזאת בטיעונים הסבוכים שגייס להוכחתה? הנה "העיקרון העליון של המוסר", שאותו גזר וניסח קאנט בדרך שאינה חדֵלה מלרגש (ולהטריד) דורות של קוראים בעוצמתה: "פְּעל באופן כזה, שלעולם לא תתייחס אל האנושיות, הן זו שבך והן זו שבכל אדם אחר, כאל אמצעי בלבד, אלא תמיד ובאותו הזמן כאל תכלית." האם שיכנע אותנו קאנט בהכרחיותו של העיקרון הזה? בבלעדיותו? ומה פירושו?

הוצאה לאור: עליית הגג וידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 השירה שמעבר למילים

השירה שמעבר למילים
מאת: נתן זך

בספר זה כינס נתן זך לראשונה את מבחר מאמריו, מסותיו ועיוניו משנות החמישים והשישים בנושאים המגוונים של השירה, אותם מאמרים שהתפרסמו במקביל לספרי השירים הראשונים של זך ועמיחי, ושינו כליל את פניה וסגנונה של השירה הישראלית. הספר כולל, בין השאר, את המאמרים פורצי הדרך: "הרהורים על שירת אלתרמן", "הערות בשולי האימג'יזם הישראלי" ו"לאקלימן הסגנוני של שנות החמישים והשישים בשירתנו", וכן את הספר העיוני-פולמוסי המרתק "זמן וריתמוס אצל ברגסון ובשירה המודרנית" במלואו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 התחייה השיעית

התחייה השיעית
מאת: ולי נסר

ספרו המרתק של וַלי נַסְר, התחייה השיעית, שופך אור על מקור הסכסוך רב השנים בין השיעים לסונים ומספק הזדמנות נדירה להבנת היריבויות הפוליטיות והדתיות בתוך האסלאם. ולי נסר, אחד המזרחנים המובילים בארצות הברית, בוחן את פניה העכשוויים של העוינות המסורתית בין שני הפלגים באיראן, בלבנון, בעיראק וברחבי המזרח התיכון כולו. הספר, המציע ניתוח נוקב ועדכני של הקרע השיעי-סוני, מבאר את שורשיו של המאבק המר ואת המאורעות הסבוכים, העקובים מדם לעתים, הניטשים זה אלף וארבע מאות שנה בין שני הפלגים ומעצבים את העולם המוסלמי ואת יחסיו עם המערב, ותולה את העתיד במציאת פתרון של פיוס ליריבות הקדומה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 חלומות מזכוכית

חלומות מזכוכית
מאת: דודו בוסי

יוסי וכריסטינה חיים בסרט. סרט תיעודי. את מאבקם לבנות לעצמם חיים ולצאת ממעגל העוני, האלימות והאלכוהול מלווה נועם, בן דמותו של המחבר, במאי שגדל בשכונת התקווה ושב אליה כדי לראות אותה בעין המצלמה. עלילת חייהם הדרמטית נשזרת בתרגיל עוקץ מקומי השופך אור חד ואירוני על תעשיית הבאבות, הקמעות והתפילות הענפה המתנהלת בשכונה. בעוד חייהם של יוסי וכריסטינה הולכים ונפרמים ונועם הבמאי מושך בחוטים, חושפת העדשה רגעים של זוהר מפלסטיק, נביאים משעווה וחלומות מזכוכית, שכל שינוי עלול לרסק אותם לרסיסים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 חשוב על מספר

חשוב על מספר
מאת: ג'ון ורדון

דייב גרני הוא בלש מהולל במשטרת ניו יורק שפרש בגיל 47 ועבר להתגורר עם אשתו מדלן בבית חווה מבודד בהרים שבמדינת ניו יורק. באופן לא צפוי, הוא מתמסר לאמנות (מעבד פורטרטים של רוצחים סדרתיים שאותם תפס במשך שנותיו כבלש במשטרת NYPD), ומנסה לחיות חיי זוגיות שלווים עם אשתו. ברקע יש גם טראומה שהוא מנסה להתמודד איתה, אחרי שבמשך שנים הדחיק אותה לגמרי – המוות של בנו הקטן בתאונת דרכים לפני שנים רבות. כשחבר מתקופת לימודיו בקולג´ פונה אליו בבקשת עזרה לאחר שקיבל מכתבים ובהם איומים על חייו, הוא מתלבט אם להיענות לבקשתו. אבל משהו במכתבים לא מניח לו. מכתבים כאלה הוא עוד לא קרא.

הוצאה לאור: עברית וכתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 טיפות שלג

טיפות שלג
מאת: א. ד. מילר

ניק פלאט הוא עורך-דין אנגלי שחי במוסקבה בתקופת הבום הכלכלי של הנפט הרוסי. יום אחד הוא פוגש ברכבת התחתית שתי צעירות מפתות, מאשה וקטיה, המציגות עצמן כאחיות. בשבועות הבאים, כאשר השלג מתחיל לרדת, הן מכירות לו את דודתן שבבעלותה דירה מוסקבאית בעלת ערך רב. באותה עת ניק מתחיל לעבוד על עסקה מסוכנת עם קונסורציום שאיש הקש שלה מכונה "הקוזק". לפני בוא הקיץ הוא יסע דרומה אל הים השחור וצפונה אל הקוטב, ויגלה דברים מזעזעים אודות משרתו, אודות אהובתו החדשה, ובעיקר אודות עצמו. טיפות שלג הוא רומן מתח פסיכולוגי המתרחש במהלך חורף אחד במוסקבה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2011
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים