הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2011 - ספרות תרגום
מוצגים 24 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 בחדרים אחרים, פלאים אחרים

בחדרים אחרים, פלאים אחרים
מאת: דניאל מועינודין

קובץ הסיפורים בחדרים אחרים, פלאים אחרים חושף בפני הקוראים שלל דמויות צבעוניות המגלמות בתוכן שיאים של הומור ועצב האנושי. אשת החברה הגבוהה, בת למשפחה מנוונת, מואסת במסיבות האינסופיות, בשתייה ובסמים, ובניסיון להמציא את עצמה מחדש מתחתנת עם בעל קרקעות צעיר; חשמלאי זריז כפיים מפרנס את שתים-עשרה בנותיו בעזרת כושר המצאתו ותחבולותיו, אך כמעט מאבד את כל מה שעמל למענו ברגע אחד; פועל מזדקן מרוויח די כסף להתחתן עם נערה הלוקה בשכלה, אך מואשם ברצח עם היעלמותה זמן קצר לאחר החתונה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בין המערכות

בין המערכות
מאת: וירג´יניה וולף

"בין המערכות", ספרה האחרון של וולף, הספר שסיימה לכתוב ממש לפני התאבדותה ב-1941, ופורסם אחרי מותה. הספר, בתרגומה של שרון פרמינגר, מתאר מסכת שמועלת בכפר קטן באנגליה, במסגרת פסטיבל שנערך במקום, ובהשתתפות תושבי המקום. העלילה מתרחשת על סף מלחמת העולם השנייה והיא כבר מהדהדת בדרך מטפורית בתוך הרומן. המסכת עצמה היא מחזה בתוך מחזה, המייצג ראיה צינית של ההיסטוריה האנגלית. על הספר נכתב בניו יורק טיימס באוקטובר 1942: "ההתגלמות הפיזית של וירג'יניה וולף כבר אינה קיימת, אבל קולה הייחודי נותר וימשיך לדבר אל הדורות הבאים."

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בית הדין של אבא

בית הדין של אבא
מאת: יצחק בשביס-זינגר

תרגום חדש מיידיש מציג כאן לראשונה בפני קוראי השפה העברית את כל שישים הסיפורים של "בית הדין של אבא". יצחק בשביס-זינגר חוזר אל שנות ילדותו ברחוב קרוכמאלנה בווארשה ובעיירה בילגוריי, ומגלה שם "מכרה זהב ספרותי". כל סיפור הוא עולם בפני עצמו, מקסים בפשטותו ומרתק במורכבות הפנימית שלו. כשסיפורים אלה מצטרפים זה לזה, מתפתחת עלילה שמציגה מציאות חברתית ותרבותית תוססת, שופעת מצבים אנושיים פשוטים ומורכבים כאחד.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בלעדיה

בלעדיה
מאת: אנטוניו מוניוס מולינה

הנובלה המבריקה של אנטוניו מוניוס מולינה, מגדולי הסופרים בספרד וחבר האקדמיה המלכותית הספרדית. היא דיוקן מרגש וכואב של גבר מאוהב ובה בעת סאטירה מתוחכמת על עולם האמנות. מולינה יוצר בבלעדיה עולם שמתעתע בקוראים מן הרגע הראשון ומעצב את הממשי בהבזק חולף וחמקמק.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בקתה קטנה, דגים מנתרים

בקתה קטנה, דגים מנתרים
מאת: צ'יו-סיה טיי

בשלהי המאה ה-19 נולד תינוק חדש בסין ומגיח לעולם אל תוך עידן של תהפוכות, שהעיקרית בהן היתה פלישת המערב לסין בעקבות מלחמת האופיום הראשונה. מלחמה שערערה את היסודות האיתניים של המסורת בת אלפי השנים והביאה עימה רוח חדשה של אלימות, שגרמה לשסע בעם בין "הבוקסרים", שדרשו לגרש את הזרים מאדמת סין, לבין הליברלים שקראו לשינוי. סין נמצאת על ספו של עידן חדש ונקרעת בין שני עולמות - ישן מול חדש, מסורת מול מודרניזציה. סיפורו של מינגג'י התינוק הוא סיפורה של סין.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 האינסופים

האינסופים
מאת: ג`ון באנוויל

האינסופים הוא רומן המשופע בהומור יצרי ובתובנות עמוקות ומרעננות. בעת ובעונה אחת הוא מצליח להיות מהתלה מפולפלת מבריקה, וסיפור רגיש, חכם לאין שיעור, על המצוקה הנוראה והמופלאה הגלומה במצבו של האדם. ידו של באנוויל לוכדת את העוצמה המכאיבה, את הקסם והתדהמה שרוחשים יום אחד ויחיד בלב היער האירי, בפרוזה מחשמלת בעלת תחכום מבני ורגשי נדיר.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 האיש הבודד

האיש הבודד
מאת: ברנרדו אצ`אגה

המקום: מרתף ומעיין טבעי במלון בפאתי ברצלונה. קירות לבנים, שיחים ושדות פרא אפלים השורטים את העור, ומים שלווים הנוסכים רוגע ומשכיחים כל טעות. הזמן: חמישה ימים בשנת 1982 הנדמים כמאות שנים. הפחד, בחוכמתו האכזרית, מותח את השעות המתות ומזקק את הימים שלפני הפעולה. ואז, כמעט ללא הכנה, מתחילה הספירה לאחור. הסיפור: חייו של האיש המוכר לכולם בשם קרלוס, לוחם הנאלץ לכרות ברית עם העבר, עם הדמויות החיות והמתות שהפכו אותו למה שהוא היום: איש בודד האורג את עתידו בעל כורחו ומקבל את הסיכון כאילו היה דבר בלתי נמנע.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הגרדום בקרחת היער

הגרדום בקרחת היער
מאת: אלן ברדלי

הרפתקה חדשה בכיכובה של פלביה דה לוס, רוקחת הרעלים בת ה-11, גיבורת המתיקות שבתחתית הפאי, רב-המכר הקודם של אלן ברדלי (בעברית בהוצאת מטר). הפעם פלביה עסוקה בהרעלת קופסת השוקולדים שקיבלה אחותה המרשעת ממחזר נלהב, כשמעשה פשע אחד מתבצע באולם הכנסייה ומעשה פשע אחר צץ מנבכי ההיסטוריה. פלביה נרתמת פעם נוספת לעזרת השוטרים הכפריים חסרי האונים ופותרת את שתי התעלומות, כשהיא מנווטת את דרכה על אופניה הנאמנים המכונים גלדיס. ספר שני בסדרה שרכשה לעצמה "מכורים" בכל רחבי העולם, וגם בישראל.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2011
מוצגים 24 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים