הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2011 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 מפתח לאבא

מפתח לאבא
מאת: ג'ואן ויקרשם

"מפתח לאבא - מי הוא היה ולמה הוא התאבד" מאת ג'ואן ויקרשם הוא רומן אוטוביוגרפי המתעד ניסיון אינטימי, מרגש ועקשני להבין את סיבת התאבדותו של אביה. ויקרשם מבקשת להכניס סדר לכאוס שנפער בחייה שלה - ושל אמה ואחותה - בדמות אינדקס מילוני אלפביתי שירכיב מחדש את כל מה שידעה על אביה, במטרה לפתור את תעלומת מותו. 15 שנה לאחר ההתאבדות היא יוצרת תמונה חדשה של חיי אביה, ובונה משברי זכרונות, מדו"חות משטרתיים ומחלקי רגעים אישיים פרשה משפחתית כאובה, עצובה ורבת משקעים. אך למרות הגילוי שהחיים מורכבים יותר מכפי שהם נראים, ספק אם היא אכן מוצאת בסוף תשובה מספקת לחידת מותו של אביה.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 מצרפי המקרים

מצרפי המקרים
מאת: יואב בלום

שלושה חניכים התקבלו למחזור 75 של " קורס מצרפי המקרים". היום הם כבר מקצוענים: גיא מתמחה בצירופי שידוך המפגישים זוגות אוהבים, אמילי מתמחה בצירופי השראה, ואריק מתמחה בכול, ככה לפחות הוא חושב. הם מסיטים גורלות בעזרת כוס קפה שמתנפצת על הרצפה ודואגים לפריצות דרך מדעיות בהשאירם חלון פתוח כדי סדק. והם פועלים תמיד על פי הוראות המשימה, המונחת לפנות בוקר תחת דלתם במעטפה חתומה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 משחק הריגול

משחק הריגול
מאת: ג´ורג´ינה הרדינג

בבוקר ינואר הקר שבו קרוליין ויאט, אמה של אנה, נעלמה לצמיתות, נחשפת בחדשות ידיעה על פרשיית ריגול מסעירה. מסתבר שהשכנים, בני הזוג קרוגר החביבים והרגילים לגמרי כלפי חוץ, ריגלו למען רוסיה. המבוגרים אומרים לאנה בת השמונה שאמה נהרגה בתאונת דרכים ובו בזמן מעלימים בשיטתיות את כל חפציה וכאילו מבקשים למחוק את זכרה לחלוטין. אחיה הבכור, פיטר, מפתח תיאוריה שלפיה אמם, פליטה מגרמניה המזרחית, היתה מרגלת שעבדה בזהות שאולה, ולכן ייתכן שהיא עדיין בחיים. פיטר ואנה מתחילים לרגל בעצמם אחר הסובבים אותם, מנסים לתהות על זהותה האמיתית של אמם ושואלים את עצמם שאלות רבות

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 משחק כפול

משחק כפול
מאת: קרל היאסן

בגיל 52, 30 שנה לאחר שנטש את מגרש הגולף, בגיל שבו רוב הגברים בגילו מתמודדים עם משבר גיל העמידה, מחליט היאסן להתמודד עם אהבה ישנה, גולף. שמן יותר בעשרה קילו, כשהוא סובל מכולסטרול גבוה, דורבן שנעוץ עמוק בשריר הכתף וכאב כרוני במותן, הוא מגלה שכלום לא השתנה במגרש. היאוש והתסכול הם עדיין מנת חלקם של הגולפאים. היאסן לוקח לו פסק זמן של שנה וחצי ומחליט לכתוב הפעם ספר על עצמו. משחק כפול הוא יומן גולף המאפשר הצצה נדירה לנבכי נפשו של סופר מוכר ומפורסם שמחליט לחלוק עם הקורא שלו את החולשות שלו, חוויות ומחשבות אינטימיות וזכרונות ילדות, על אביו שלימד אותו את משחק הגולף והלך לעולמו בגיל מאוד צעיר.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 משתה לאדם בודד

משתה לאדם בודד
מאת: דן דאור

"משתה לאדם בודד" הוא אוסף מגוון של תרגומים משפות רבות ומעט כתבים מקוריים של דן דאור. מרבית התרגומים הם שירים, אבל לא רק, הרבה מסינית, אבל לא רק, שפורסמו בעבר במוספים ספרותיים, כתבי-עת ואנתולוגיות. הם תורגמו ונכתבו במשך קרוב לארבעים שנה ונעים בין מזרח למערב ובין העבר הרחוק להווה. מן האסופה מסתמן היבט מרכזי בדמותו של דן דאור כמתרגם: יכולתו לנוע בין זמנים רבים ותרבויות מגוונות מתוך קשב מירבי למה שמבחין ביניהם. ואולי היכולת הזאת - לגשר בין רחוקים בלי לערפל או למסמס את המרחק, ובלי לאבד את תחושת המרחב הפתוח שהמרחק מעניק - היא תמציתה של אמנות התרגום.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 נמלים הולכות בטור

נמלים הולכות בטור
מאת: גיא צדיק

מה יעשה אדם שהפסיד מיליונים בשבריר שנייה? האם יש לו סיכוי להישאר שפוי? אודי, צעיר סרקסטי בן 30, דוחה את הצעתו של חבר ילדות למלא טופס טוטו. כשמתברר לו להפתעתו שחברו נהפך למיליונר והוא החמיץ את ההזדמנות הגדולה שלו - הוא מתחיל לבחון מחדש את חייו. בשנינות רבה בורא המחבר גיבור צעיר שאינו מהסס לצאת למסע לצד האפל של חייו. במסע פנימי פתלתל, כשהוא מתחכך במציאות הישראלית המחוספסת, מנסה גיבור הספר למצוא את דרכו אל האמת. מצויד בהומור, ביצר הרסני ובסוד נורא מהעבר - הוא מתמודד עם עולם מלא ניגודים שבו היצר והערכיות מתערבבים לבלי התר.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 נשים קטנות

נשים קטנות
מאת: לואיזה מיי אלקוט

הספר נשים קטנות ראה אור לראשונה בשנת 1869. ארבע האחיות לבית מארץ' מתבגרות בארצות הברית בתקופת מלחמת האזרחים: מג, הבכורה, הבוגרת והאחראית; ג'ו, עזת היצרים, השואפת להיות סופרת; בת' העדינה והטובה שגופה בוגד בה, ואיימי, האחות הקטנה המפונקת והיהירה. התבגרותן מחזיקה כל מה שהתבגרות יכולה להכיל: הן חוות תקוות ואכזבות, לבטים וחרטות, אהבות נכזבות והתוודעות, כואבת לעתים, למורכבותו של עולם המבוגרים. אישיותן מתעצבת, גחמות הילדות מושלות מעליהן, וכל אחת מוצאת את מקומה בעולם.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 סיפור אהבה אמיתי עצוב במיוחד

סיפור אהבה אמיתי עצוב במיוחד
מאת: גארי שטיינגרט

בעתיד הקרוב מאוד, בארצות הברית העומדת על סף קריסה כלכלית, פוליטית וערכית, לני אברמוב מאוהב. לני, שריד מיושן של עידן שפס מן העולם - כזה שעדיין קורא ספרים ואף כותב יומן - נופל שדוד לרגליה של יוניס פארק, צעירה אמריקנית-קוריאנית, חמודה במידה בלתי נסבלת ואכזרית בה במידה. יוניס, שסיימה זה עתה תואר ראשון ב"אימג'ים" עם חטיבה ב"אסרטיביות", מנסה ליישם את כישוריה החדשים על מנת לשדרג את החנון העתיק. אולם לני אינו נרתע: הוא מתכוון לשכנע את אהובתו החדשה וההפכפכה שבעידן ללא אמות מידה או יציבות, בעולם שבו רווקים קובעים בלחיצת כפתור את "הערך הזיוני" של כל אחד ואחד, בחברה שבה בעלי הממון יכולים לחיות לנצח אך חסרי המזל ימותו מהר מאוד - יש עדיין ערך לאנושות.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2011
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים