הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2011 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 מאחורי המלחמה רואים את הים

מאחורי המלחמה רואים את הים
מאת: נילי דגן

שירתה של נילי דגן מצלמת פיסות מציאות ומתרגמת אותן לאירועים בעלי משמעות: מלחמה, אובדן, מחלה, ידידות, נסיעה, היזכרות, שמחת חיים. חיבורה למצלמה של ממש הוא כמעט מתבקש מאליו. בספרה השני "מאחורי המלחמה רואים את הים" היא משתפת פעולה עם הצלם גדי דגון ביצירת השתקפות כפולה של מושאי שיריה בכך היא ממשיכה דרך שהתוותה בספרה הראשון "בכל אדם יש ארבעה בנים" (אבן חושן 2008) שבו שיתפה פעולה עם מוסיקאים, שחקנים ואמנים פלסטיים בפרוייקט ייחודי שכלל ספר, תקליטור ומיצג אמנותי.

הוצאה לאור: אבן חושן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מבחר השירים 1975 - 2010

מבחר השירים 1975 - 2010
מאת: ישראל בר-כוכב

"מבחר השירים, ספרו העשירי של ישראל בר-כוכב, מן המעולים שבמשוררי ישראל, מאגד בתוכו מבחר מקיף ומייצג של שירתו, החל מספרו גיל האהבה הפגומה, הכולל גם שירים מן הספר הראשון שירים 1975-1977 וכלה בשירים חדשים שעדיין לא כונסו בספר. בביטוי שירי, צבעוני וחושני, מכמיר לב, אך לעתים אירוני ומייסר, מפתיע במקוריותו ובתובנותיו הארכיטיפיות, התרבותיות וההגותיות, מתבונן המשורר בעין אוצרת זיכרונות, החודרת מבעד למראת המילים אל רגעי חיים מעולם ילדותו, בגרותו, אהבותיו ואובדניו.

הוצאה לאור: מוסד ביאליק ירושלים והקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מגע הקסם של הבל גאגין

מגע הקסם של הבל גאגין
מאת: אמנון דנקנר

"מגע הקסם של הבל גאגין" הוא מופע מסחרר הכתוב באהבה גדולה לדמויות ולמקומות בירושלים של שנות ה-60, עיר הולדתו של הסופר אמנון דנקנר. הקברט הצבעוני שנפרש בפני הקוראים מאוכלס ביותר מ-170 טיפוסים ירושלמיים בלתי נשכחים, שרוקדים בלי הרף בראשו של המחבר, וכולם "רוקעים בשמחה ברגליים מפזזות, מעשנים, צוחקים, מתנשקים, מתקוטטים ומזמרים". מלצריות שופעות, פקידי מס נקמניים, רווקים מאושרים, שיכורים טובי-לב, שחקני שח ערמומיים, אלמנות בוכיות, אמהות שמקריבות את עצמן ואבות עצבניים - כולם הם שחקניה של הקומדיה הדנקנרית המצחיקה עד דמעות.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 מדריך רוגוב ליינות ישראל 2011

מדריך רוגוב ליינות ישראל 2011
מאת: דניאל רוגוב

מדריך רוגוב ליינות ישראל, היוצא מדי שנה, הוא המדריך המקיף ביותר ליינות האיזור. מדריך רוגוב ממשיך לקבוע סטנדרטים חדשים בתחום, או כפי שכתב תום סטיבנסון, עורך אנציקלופדיית סות'בי ליינות, "המדריך הוא לא רק הסיקור המקיף והמעודכן ביותר של יינות ישראליים, הוא גם מעוצב בקפידה וערוך באיכות גבוהה ביותר".

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 מחוברים

מחוברים
מאת: ניקולס כריסטאקיס, ג'יימס פאולר

מחוברים הוא ספר פרובוקטיבי, מלא תובנות ושימושי, ההופך על פיה את תפישת עליונותו של הפרט ומציג תפישה חדשה ומהפכנית: כנחילי דגים המשנים כיוון כאיש אחד, כך גם אנחנו מובלים בבלי דעת על ידי הסובבים אותנו. הוא ישנה לעד את האופן שבו אתם מסתכלים זה על זה ועל עצמכם. הספר זכה בפרס יוקרתי בארצות הברית, היה מועמד לפרסים נוספים, תורגם לשפות רבות והגיע לרשימות רבי המכר.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מכתוב

מכתוב
מאת: איריס אליה-כהן

הרומן "מַכְּתוּבּ", הוא סיפור סוחף של אהבה ובגידה, שחודר באורח נוקב לעולמן של דמויות מורכבות ולא צפויות. זהו רומן מלא חיים ומרגש שנכתב בקפדנות ובדיוק מופלגים. הוא משרטט באורח מופלא את המרחב הישראלי על מתחיו וצבעוניותו האנושית, כמו גם את נופי האדמה והצומח, מבלי לגלוש לרגע לסנטימנטליות. ומעל הכל, מעמיד ייצוגים וירטואוזים של ארוטיקה ואינטימיות שמעטים כמותם מצויים בספרות הישראלית.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 מנגו אחרון לפרידה

מנגו אחרון לפרידה
מאת: טל דוידוביץ´

ברומן הביכורים שלה, בפשטות כובשת ובכישרון רב, מרכיבה טל דוידוביץ´ פזל צבעוני, משובץ דמויות רבות קסם, בסיפור על אהבה ראשונה, יחסים אסורים, שברון לב ואובדן, החמצה וכמיהה - והכול בלי ליפול לקלישאות. נעמי, תחקירנית צעירה בערוץ הדוקומנטרי, נפרדת מאהבת נעוריה שנמשכה כעשור. את הסיבה האמיתית לפרידה היא לא ממש יודעת, אבל בשלב זה מעדיפה לא לחקור. דווקא עכשיו, כשהיא שבורת לב ומותשת, שולחת אותה סבתה האהובה, השוכבת על ערש דווי, למשימה מסתורית - למצוא את מוכרת הפרחים המיתולוגית של חיפה, שנעלמה והותירה אחריה שמועות על יכולותיה העל־טבעיות.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

 מסעותי עם ורה

מסעותי עם ורה
מאת: אדית זק

מסעותי עם ורה הוא רומן אוטוביוגרפי על בת לניצולי שואה, אשר נושאת על גבה עול כבד. היא נולדה כנגד כל הסיכויים ומשמשת כפיצוי להוריה על האובדן הנורא שחוו בשנות המלחמה. למרות החיים הלא פשוטים שלה ורה מצטיינת בעין חדה, לשון חדה לא פחות ובסקרנות רבה, ולאט לאט היא פותרת את חידת סיפורה המשפחתי. ספר מרגש עד דמעות, רב-עוצמה ומרתק. אדית זק היא ד"ר לפילוסופיה ומוזיקולוגית בעלת שם. זהו ספרה הראשון.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות לא בדיונית

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2011
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים