הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2011 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 חציית קיץ

חציית קיץ
מאת: טרומן קפוטה

חציית קיץ מתרחש בקיץ לוהט בעיר ניו יורק ב-1945. הוריה של גריידי בת ה-17 עוזבים את דירת הפנטהאוז בשדרה החמישית לטובת הפלגה לפריז. גריידי חופשייה לעשות כרצונה והיא נסחפת לרומן סוער עם קלייד, בחור יהודי עני מברוקלין, המייצג את ההפך הגמור מהעתיד שמיועד לה מתוקף מעמדה החברתי. עד מהרה תיאלץ גריידי להחליט כיצד היא רוצה לחיות את חייה ולהכריע אם סיפורו של אותו קיץ יהיה סיפור אהבה מתוק או טרגדיה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 חקירות תלמודיות

חקירות תלמודיות
מאת: ז`ורז` הנסל

חקירות תלמודיות פורש בפנינו את גישתו היסודית של התלמוד בסוגיות תרבותיות, מוסריות וחינוכיות, המתגלות כרלוונטיות ביותר לתקופתנו. הוא עושה זאת על ידי חשיפת העקרונות שהנחו את חכמי התלמוד בבואם לדון בסוגיות השונות, והשוואתם ליסודות המחשבה המודרנית. בשפה בהירה וקולחת מוצגים הדיונים התלמודיים כפרוטוקולים מרתקים המלבנים שאלות המעסיקות אף אותנו

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 טינגו

טינגו
מאת: אדם ז'אקוֹ דה בואנו

השפה היא בבואה של תרבות, וטינגו הוא ספר גאוני, מטורף ומצחיק שממחיש את הטענה הזאת באופן מופתי. הוא מתבסס על החוכמה הקולקטיבית של יותר מ-280 שפות, מסודר לפי נושאים ומאפשר להתרשם מתפיסות תרבותיות שונות לגבי מזון, גוף האדם, סקס, ובעצם מה לא.

הוצאה לאור: קרן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 טרזן יופיע פתאום

טרזן יופיע פתאום
מאת: עמוס טלשיר

סיפור מרתק על חבורת נערים בבאר שבע בשנות השישים, מבולבלים מקטטות בין אשכנזים לספרדים ומכורים להרפתקאות צבאיות ולשיכרון הניצחון של מלחמת ששת הימים. טרזן, המככב בחוברות ובסרטים, הוא גיבור ילדותם. סביבם נהרגים אנשים במלחמות ובסכסוכים בין-עדתיים, והם מתבגרים והופכים לאנשים המקריבים את חייהם למען מדינה מטורפת ומקפידים להיפגש בבית הקברות כדי לקבור ולזכור את כולם.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 ילדי הסקויה

ילדי הסקויה
מאת: גון בן-ארי

ניקולינה היא ילדת סקויה. כמו שאר ילדי הסקויה, גם היא קיבלה בלידתה זריקה מהפכנית שעתידה להאריך את חייה עד אלף שנה. כשסבה, ניצול השואה האחרון הולך לעולמו, הוא מותיר אותה עם מכתב ובו צופן שהיא מוכרחה לפצח. אבל היא בת שש עשרה - כל העולם הוא צופן שהיא מוכרחה לפצח. גם איתמר אמור לחיות עד אלף. הוא רק מקווה שהזמן יספיק לו כדי למצוא את אמא שלו, שיצאם יום אחד מן הבית ולא שבה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 כמה טוב לחיות

כמה טוב לחיות
מאת: רנה ורבין

ספר אוטוביוגרפי של רנה ורבין המורכב מרישומי יומן וקטעי פרוזה. יורם קניוק על הספר: זה עתה סיימתי לקרוא בספרך. עינגת אותי. הרגזת אותי. הלהבת אותי. ההתפתחות שלך מילדה לאישה הייתה דרך מופלאה שאת מתרצת, חיה, מחיָה, מביכה, מעניינת. מעולם לא קראתי בחשק כזה ספר על תאוות נעורים. הייתי שבוי בספר ובך בספר וזה לא מפני שאני מכיר אותך שנים. הרנה שחשבתי שהכרתי איננה פה, אלא מעט פה ושם, אבל ישנה כאן אישה שמתחבאת בך, מעניין לפגוש בה, הייתי גם הורג אותה וגם מחבק, יש בה נוכחות איומה ונפלאה של מי שכתבה וארגה ממיץ נפלאות חייה השונים והנסוגים והבאים והכואבים שמתערבבים חוט בחוט לפאר של סיפור אנושי. לא יכולתי לחדול מלקרוא ותודה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 לגמרי במקרה

לגמרי במקרה
מאת: מעוז מוסל

יואב, איש משפחה חם, מפנטז על פגישה – כמאמר השיר, "לגמרי במקרה, אחרי שכבר אשכח אותה כליל" – עם הגר, אהובתו מימי הצבא, שעשרים שנה קודם לכן עזבה אותו בחטף ונעלמה ללא הסבר. פגישה אקראית בין השניים, באיטליה, נגדעת באִבָּה. חידת עזיבתה צפה ועולה בו מחדש, ועמה שאלה המטרידה אותו לא פחות: מה בכלל עשתה הגר במקום שאליו הגיע במסגרת עבודתו? בשובו לארץ יחכה לו רצף גילויים דרמטיים מן העבר הקרוב והרחוק, שיטלטל עליו את חייו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד וספרית פועלים

סיווג: ספרות מקור

 למצוא את גין לי

למצוא את ג'ין לי
מאת: קולין הריסון

כשג'ין לי, סינית יפהפייה, מפקחת בחברת ניקיון החיה בניו יורק, מסכימה לילה אחד לצאת לבלות עם שתי מקסיקניות שוהות בלתי חוקיות, אין לה מושג שתוך דקות תמצא את עצמה נמלטת על נפשה. מדוע שמישהו ירצה במותה? מפני שהאישה הצעירה אינה בדיוק מה שהיא מתיימרת להיות - והיא יודעת דברים שאינה אמורה לדעת. האנשים הנחושים למצוא אותה בכל מחיר כוללים מיליארדר גס רוח ותוקפני; בריון סדיסטי האוהב לתבל משקאות של אחרים בחומרים קטלניים

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2011
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים