הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2010 - כל הספרים
מוצגים 36 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 ידיד נפש

ידיד נפש
מאת: ארי איתן

"ידיד נפש", ספרו הראשון של ארי איתן, מבוסס על סיפור שהיה. הרומן חושף את עולם הישיבות כפי שלא נחשף מעולם ומתאר בעושר, בהומור ובעברית נדירה בעוצמתה את חייהם של תלמידי הישיבות, את החולשות והיצרים, האדיקות והדבקות, הלבטים וחיבוטי הנפש.

הוצאה לאור: בבל וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 יום אחד

יום אחד
מאת: דיוויד ניקולס

שני אנשים, עשרים שנה, יום אחד. 15 ביולי 1988. אֶמה ודקסטר נפגשים לראשונה במסיבת סיום הלימודים באוניברסיטה. מחר דרכיהם אמורות להיפרד. אבל לאחר יום אחד בלבד יחד, הם אינם יכולים עוד להפסיק לחשוב זה על זה. אז היכן יהיו ב-15 ביולי בשנה הבאה? ובשנה שלאחריה? ובכל שנה ושנה לאחר מכן?

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 ימי המלחמה התמימים

ימי המלחמה התמימים
מאת: מריו פורטונטו

צעירים איטלקים ואנגלים, פשיסטים, לוחמי חופש, לוחמים בצבאות של בעלות הברית ושל מדינות הציר, אזרחים וחיילים, הם גיבוריו של הספר הזה, אשר בוחן את מלחמת העולם השנייה מזווית שונה ומיוחדת. כולם מגלים כי במלחמה הנוראה הזאת חייהם וגורלם אינם נתונים בידיהם, והקלחת הרותחת עלולה לכלות את יגונם ואושרם גם יחד. ספר מרתק, מטלטל, רומנטי ומפוכח, שלא תרצו לעזוב.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 יתומי סטלין

יתומי סטלין
מאת: אואן מתיוס

ביום קיץ אחד ב־1937 נפרד הקומיסר הצעיר בוריס ביביקוב משתי בנותיו בנשיקה ומיהר למכונית השרד השחורה שחיכתה לו בחוץ. מאז משפחתו לא ראתה אותו עוד. חבר המפלגה המסור, שנעצר בידי המשטרה החשאית של סטלין, הודה בסדרת פשעים מופרכים נגד המהפכה. אשתו, שהוכרזה כ"אויבת העם" מכוח קרבתה אליו, נשלחה לגולאג והשאירה את לודמילה ואת לנינה הקטנות לבדן בעולם קר ועוין. שנתיים לאחר מכן, לאחר שהופרדו בתוהו ובוהו של מלחמת העולם השנייה, נפגשו האחיות שוב בצירוף מקרים נדיר בעיירה קטנה מוכת רעב ששימשה אכסניה ליתומי מלחמה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 כה אמר זרתוסטרה

כה אמר זרתוסטרה
מאת: פרידריך ניטשה

ספרו של הפילוסוף הגרמני פרידריך ניטשה (1844-1900) כה אמר זרתוסטרא, שראה אור בארבעה כרכים שפורסמו בין שנת 1883 לשנת 1885, הוא אחד מספרי הפילוסופיה המפורסמים ביותר ותואר על ידי מחברו כספר העמוק ביותר שנכתב. הספר הוא חיבור אזוטרי על פילוסופיה ומוסר, והוא מסופר דרך דמותו של זרתוסטרא, המקיים מונולוגים לאורך עלילה חלקית. זרתוסטרא של ניטשה שונה מזרתוסטרה הקדום המוסרי מייסד דת הזורואסטריות בממלכת פרס העתיקה. הוא הופך את מערכת הערכים המסורתית על פיה..

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 כשהארי פגש את הארי

כשהארי פגש את הארי
מאת: מארק סרווס

ארי רנט, שהתאלמן זה עתה, מנסה להתמודד עם האובדן ומוצא את עצמו לכוד בתסבוכת אומללה. הוא מאוהב. כשהארי פגש את הארי מגולל את השינוי המופלא אצל גבר מבולבל, טוב לב ומסוכסך (שעבר את רגעי השיא של חייו), מניסיון השווא הראשון שלו לכבוש את מוֹלי, המלצרית שחורת השיער במסעדה המקומית, ואילך.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 לוח חלק

לוח חלק
מאת: נתן שחם

לוח חלק, רומן שכל התאונות שבו הן במובן מסוים תאונות־לוויין לתאונה אחת מז'ורית: התרסקותה של הפלנטה הקיבוצית. זוהי יצירה שראשיתה בשנות השלושים של המאה שעברה ואחריתה בימינו, תחת חרב ההפרטה המתהפכת; יצירה המעלה שאלות שלכאורה אינן ברשות היחיד ואילו בפועל הן תמיד קובעות את גורלו; יצירה שהיא תמונה מרהיבה ומכאיבה של שקיעה: שקיעתו של האדם השלובה בשקיעתה של החברה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 לוסטרום

לוסטרום
מאת: רוברט האריס

רוברט האריס, אמן הרומן ההיסטורי, לוקח את הקורא אל לב רומא הרפובליקנית על שלל תככיה ותהפוכותיה. השנה היא 63 לפנה"ס, שנת כהונתו של קיקרו כקונסול. רוב זמנו במשרה מוקדש לחשיפה ולסיכול של קנוניה אלימה, שתכליתה הפיכה והשתלטות על המדינה הרומית. בד בבד הולכת ומתעצמת היריבות העזה שבין קיקרו לקיסר. כאשר כוחו של קיסר מתעצם, קיקרו חייב לקבל את הפשרות ההכרחיות הנלוות לעוצמה השלטונית. אך האם ניתן להצדיק את השימוש בדרכים לא חוקיות להצלת הרפובליקה?

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2010
מוצגים 36 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים