הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2010 - מקור ושירה
מוצגים 11 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 דוח קצר - שירים

דו"ח קצר - שירים
מאת: יונתן ברקאי

"ספרו הראשון של יונתן ברקאי הוא קריאת תגר של כוחות החיים על המוות. ספור חיים ארוך של ילד ניצול שואה המתגלגל בשמות וזהויות שונות, מתנקז כאן ל"דו"ח קצר", לשירים מפתיעים ואמיצים מנקודת מבט ייחודית שהיא ניצחון הארוס על התנאטוס" אגי משעול

הוצאה לאור: אבן חושן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 האם רצחתי את גדי אלמליח

האם רצחתי את גדי אלמליח
מאת: רון דניאל

מהו אותו גורם נעלם המצייר את הגבול שבין חברות נפש ובין זרות מוחלטת? עבור איתמר רובין מדובר בקו אחד קצר, דקיק וחד משמעי של ידיעה ברורה. הידיעה מי הוא מי, ומה הוא מה. זה הכול. כל כך פשוט. קו עדין ונהדר המעניק את היכולת להבחין בין התחושה שהוא מכיר היטב את חבריו, את העולם ואת הסובב אותו ובין אותם גילויים אקראיים המלמדים אותו אחרת.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרות מקור

 החלום הישראלי

החלום הישראלי
מאת: רועי צ'יקי ארד

בלב הספר ניצב הרומן "החלום הישראלי", סיפור עלייתה ונפילתה של העיתונאית חורצת הגורלות טלי פאפו, המתאר את חתירתה מהפרובינציה אל מרכז העצבים של התקשורת התל-אביבית ומשם למנוחה ונחלה אי-שם בישראל הבורגנית - פרבר איכות-חיים שבו חייה מתהפכים שוב, ומובילים אותה להסתבכות מחודשת עם כל הסכינים החדות שהחלום הישראלי יודע להסתיר ולשלוף.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 הלך ומלך, אלתרמן -בוהמיין ומשורר לאומי

הלך ומלך, אלתרמן -בוהמיין ומשורר לאומי
מאת: זיוה שמיר

אי ההבחנה באופי ההיברידי והדואליסטי של אלתרמן – האיש ויצירתו – גרמה ועדיין גורמת לאי הבנות ולסילופים בקרב מבקרי אלתרמן וחוקריו, המזהים בטעות ב"זברה" את אחד מצבעיה בלבד. הפרק הראשון והפרק האחרון בספר הֵלך ומֶלך מוקדשים לניסיון להצביע על אחדים מסילופים אלה ולהביא לתיקונם. שאר פרקי הספר עוקבים אחר היבטים מרכזיים בזירה "הלאומית" של יצירת אלתרמן ובערוץ "הקל" של יצירתו, ומראה שככלות הכול אין החיץ שבין האגפים גבוה כפי שהוא נראה ממבט ראשון.

הוצאה לאור: ספרי ספרא והקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ממערב לירח

ממערב לירח
מאת: מיכל שלו

ממערב לירח הוא רומן שחוט של קסם שזור בו ומוזיקה נפלאה מלווה אותו לכל אורכו. מיכל שלו פורשת בו, בסגנונה האהוב והמוכר, יריעה רחבה, זרועה דמויות היסטוריות גדולות מהחיים, מצוירות ביד אמן בצבעים עזים. העלילה העשירה זורמת בנתיבים רוויי רגש והרפתקה, הנמתחים בין אימי המהפכה הצרפתית לשדות עמק יזרעאל, ובלבה אגדה נורדית עתיקה, הנושאת את הדמויות אל השלווה והידיעה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מסמרים 14 - ביקור מאחורי הגדר

מסמרים 14 - ביקור מאחורי הגדר
מאת: אמיר רותם - עורך

"ביקור מאחורי הגדר", חוזר אל הנובלה הנועזת שכתב חיים נחמן ביאליק ב-1909, וכולל את היצירה המקורית בשלמותה, כולל כמה הערות וביאורים, ולצדה טקסטים חדשים, משובחים, ודימויים מרתקים, המתייחסים אליה.

הוצאה לאור: מסמרים

סיווג: כתבי עת

 עדין

עדין
מאת: רון סגל

רון סגל בונה בתעוזה סגנונית סוחפת אולם–מראות, שבמבוכיו הרדופים דמויות מאבדות את זהותן לטובת מתחזים ומוצאות את קולן בעזרת כפילים; אגדות האחים גרים מוזעקות לאזורי–האסון של ההיסטוריה המודרנית; ומן התפרים הנפרמים בין זיכרון לשכחה, בין צעקה לצחוק, נולדת עדות חלקית, קטועה ומבולבלת; עדות שבגידתה בעובדות ההיסטוריות מבטאת את נאמנותה הקנאית למספר המגולל אותן.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרות מקור

 פעימות 1 - כתב עת למוזיקה ותרבות

פעימות 1 - כתב עת למוזיקה ותרבות
מאת: שושנה זאבי, עורכת

כתב העת פעימות מהווה צוהר אל עולם המוזיקה והמחקר המוזיקולוגי בתוך הקשריו לשיח התרבותי העכשווי בארץ; פניה הרבות של המוזיקה ניבטות אלינו מתוך הופעותיה בכל תחומי החיים, התרבות והחברה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: כתבי עת

ספרים שראו אור בחודש יוני 2010
מוצגים 11 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים