הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2010 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 20 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 גרילה והמלחמה נגדה

גרילה והמלחמה נגדה
מאת: טל טובי

מאו דזה דונג נחשב אחד מאנשי ההלכה והמעשה החשובים ביותר של הגרילה המודרנית. למרות המיתוס שנרקם סביב דמותו ופועלו, הרי כתביו הצבאיים שימשו ארגוני גרילה מהפכניים בכל רחבי העולם, והם הפכו למשנה סדורה במאבקי הגרילה שהתרחשו לאחר מלחמת העולם השנייה.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 דר פרויד, ביוגרפיה

ד"ר פרויד, ביוגרפיה
מאת: פול פריס

ד"ר פרויד היא ביוגרפיה שמחברה אינו מעריץ מושבע, אלא מעריץ מפוכח מאוד. הרבה נכתב על פרויד, הרבה כל כך, שיש החושבים שאין עוד מה לחדש. ולא כך. פול פריס מראה שאפשר לחדש, והרבה. עשרות שנים היתה הכתיבה על חייו של פרויד ניסיון נמרץ לגונן עליו כאילו היה קודש הקודשים. אחרים ניסו - ונכשלו? - לחדור או להציץ מבחוץ אל תוך היעד המבוצר הזה.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הטרוטופיה

הטרוטופיה
מאת: מישל פוקו

הטרוטופיה, קובע פוקו, מהווה תנאי לקיומם של חיים חברתיים. באמצעותה מאבד ההמון הסתמי את צורתו המגובבת ומתעצב בדמותה של חברה בעלת הבדלים, גוונים והיררכיות הנרשמים בצורת יחידות סגורות של מרחב וזמן. יחידות אלה הן חלק מהמרחב החברתי, אך הן נבדלות ממנו באופנים שונים. המוזיאון, בית המשוגעים, הארכיון, בית הסוהר, היריד או הרכבת – כל אלה חלק מההטרוטופיות שפוקו מתאר בהרחבה בספריו השונים כמו "תולדות השיגעון בעידן התבונה" או "לפקח ולהעניש".

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הפיזיקה של הבלתי אפשרי

הפיזיקה של הבלתי אפשרי
מאת: מיצ'יו קאקו

טכנולוגיות שכיחות בימינו כמו טלוויזיה, לייזר ופצצת אטום, הוכרזו לפני פחות ממאה שנים על ידי גדולי המדענים כסותרות את חוקי הפיזיקה. בפיזיקה של הבלתי אפשרי בוחן מיצ'יו קאקו באיזו מידה יהוו הטכנולוגיות, שכיום נראות בלתי אפשריות, חלק משגרת חיינו בעתיד.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 הקרב הגדול ביותר

הקרב הגדול ביותר
מאת: אנדרו נגורסקי

הקרב על מוסקבה היה הקרב הגדול ביותר במלחמת העולם השנייה, והקרב הגדול ביותר בכל הזמנים. מראשיתו ב־30 בספטמבר 1941, ועד סיומו ב־20 באפריל 1942, השתתפו במאבק האיתנים הזה כ־7 מיליון חיילים. במהלך הקרב היו לשני הצדדים כ־2.5 מיליון הרוגים, שבויים ופצועים - מתוכם כמעט 2 מיליון בצד הסובייטי - אבל הבירה הסובייטית ניצלה, ובפעם הראשונה במלחמה הסתיים הבליצקריג הגרמני בכישלון מוחלט. כל זה ניפץ את חלומו של היטלר לניצחון מהיר במזרח, ושינה את מהלכה של המלחמה כולה.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הרופא והנפש

הרופא והנפש
מאת: ויקטור פראנקל

הרופא והנפש הוא יצירת מופת מדעית שראתה אור לראשונה בשנת 1946, לאחר שחרורו של מחברהּ, ויקטור פראנקל, ממחנות הריכוז הגרמניים שבהם שהה שלוש שנים וחצי. ביצירה קלאסית זו, שתורגמה ללשונות רבות וזכתה לעשרות מהדורות, מניח פראנקל את יסודות הפסיכותרפיה ההומניסטית, מדגיש את חשיבות הגשמת הערכים הפנימיים והאישיים של האדם לבריאותו הנפשית־רוחנית ואת החיפוש אחר המשמעות כמטרה המרכזית בקיומו.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הרצאות על הפילוסופיה הפוליטית של קאנט

הרצאות על הפילוסופיה הפוליטית של קאנט
מאת: חנה ארנדט

בסתיו 1970 הרצתה חנה ארנדט שלוש-עשרה הרצאות בניו סקול בניו יורק על עיקריה של הפילוסופיה הפוליטית של עמנואל קאנט, אשר אותו הציגה באוזני הקהל כמי ש"מעולם לא כתב פילוסופיה פוליטית". הרצאות אלה הן דוגמה מופתית למחשבה הפוליטית של ארנדט, לאופן שבו התערבה בהיסטוריה של הפילוסופיה הפוליטית. קריאתה זו בקאנט, כמו גם בכתביהם של הוגים רבים אחרים, היא חלק מהמאמץ של ארנדט לייצר למחשבתה שלה מסורת בתוך ההיסטוריה של הפילוסופיה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 חוטים פילוסופיים ביוגה של פטנג`לי

חוטים פילוסופיים ביוגה של פטנג`לי
מאת: דני רוה

הספר עוסק ביוגה של פטנג'לי מנקודת מבט פילוסופית. הוא מעלה שאלות, לא בהכרח מספק תשובות ובטח שלא אמיתות, קלישאות או טיפים מכל סוג שהוא. הספר דן בשאלות של חופש, זהות עצמית, היומיומיות ומה שמעבר לה, כמו גם תרגום - בין שפות ותרבויות, ובעצם בכל מפגש עם האחר.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש מאי 2010
מוצגים 20 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים