הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2010 - מקור ושירה
מוצגים 20 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אל הנירים האפורים

אל הנירים האפורים
מאת: נתן יונתן

קובץ השירים "אל הנירים האפורים" ראה אור לראשונה בשנת 1954 . על כריכתו התנוסס רישום יפהפה של הציירת רות שלוס, אשר רישומיה עיטרו את הספר כולו. בקווים חומים על רקע ירקרק משורטטת צלליתם המעודנת של אב ובתו הקטנה פוסעים שלובי ידיים בשביל עפר לעבר האופק, בנוף נוּגה וקירח שרק עץ בודד מופיע בו וגם הוא בשלכת.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אל יפו

אל יפו
מאת: איימן סיכסק

איימן סיכסק, בספר הביכורים שלו אל יפו, לוקח את הקורא למסע חשוב ופוקח עיניים אל תוך עצמו ואף מחוצה לו, אל סביבתו. בעברית ספרותית יפהפייה כותב הנער המספר רגעים מחייו, ממסגר אותם במילים ומעניק אותם לקורא בעדינות אינטליגנטית.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 אם מישהו ידע

אם מישהו ידע
מאת: שרית מזרחי

רומן מתח - אם מישהו ידע מציג עולם שבו צדק ועוולה, התאכזרות וחמלה, נקמה ומחילה, מתערבבים אלה באלה מדי יום ביומו ומחוללים סערות בחייהם של אנשים רבים, אשמים או תמימים. הספר מעלה שאלות מורכבות על מערכות יחסים בין הורים לילדיהם, על חייהם של ילדים שגדלו ללא משפחה, ועל האופן שבו טראומות ילדות משפיעות על חיינו הבוגרים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 אני ואימא בבית המשוגעות

אני ואימא בבית המשוגעות
מאת: יעל ישראל

בכל יום רביעי הולכת גיבורת הרומן לבקר את אימא שלה בבית המשוגעים, שם סורגת האם אותו סוודר כבר עשרים שנה. פעמיים בשבוע היא מנתחת את "תורת הסיכויים" על הספה הפרחונית המכוערת של הפסיכולוגית האנגלוסקסית שלה, שמחביאה את בעלה הרומני במטבח. בימים היא מטפלת בילד שלה, עוד מעט בר־מצווה ועדיין תינוק מגודל - היא קוראת לו "המפלצון" - ובלילות היא כותבת מכתב ארוך כגלות ציון לאמו הגדולה של האהוב, שזנח אותה בגיל 16. מה היא רוצה? מה רודף אותה? מה אוכל אותה?

הוצאה לאור: ספרא

סיווג: ספרות מקור

 אשת לפידות

אשת לפידות
מאת: חוה עציוני-הלוי

אשת לפידות מגולל את סיפורה של אישה (דבורה הנביאה) אשר אף שחיה בחברה שנשלטה בידי גברים, עיצבה את חייה ואת חיי האומה בזכות אומץ לבה וכושר מנהיגותה. בכך היא יכולה לשמש מקור השראה גם לנשים בימינו הממשיכות לתמרן בין דרישות חיי המשפחה המסורתיים לבין שאיפתן לעצמאות ולהגשמה עצמית.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מקור

 ביוגרפיה רגשית סיפור אהבה

ביוגרפיה רגשית סיפור אהבה
מאת: אילנה באום

מכתב מסתורי שמגיע ביום בו החליטה הִלה גפן לשים קץ לחייה – משנה את החלטתה. בעקבות סדרת שיחות עם פרופסור זיסקינד, תרפיסט ופסיכיאטר, היא יוצאת למסע שיקום חייה. סימני שאלה וספקות מתעוררים בה לגבי כל מה שבעבר לא היה מוטל בספק: אהבה, זוגיות, משפחה, בית ומולדת.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 בשבח הדברים החולפים

בשבח הדברים החולפים
מאת: ישראל אלירז

לאחר הצלחת ספרי שיריו האחרונים ( הלא יאמן פשוט ישנו ומחברות חורף) וקבלת פרס ביאליק לשירה לשנת 2008, יוצא ישראל אלירז עם ספר שירים חדש: בשבח הדברים החולפים. בספר, על חמשת פרקיו, עומד המשורר מול פלא העולם היומיומי, מול כל מה שאנו רואים, שומעים,חווים,אוהבים. כל זה מתרחש בחמשת פרקי היום השונים, מן הבוקר ועד מאוחר אחרי חצות.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 גוף שני יחיד

גוף שני יחיד
מאת: סייד קשוע

גוף שני יחיד, ספרו השלישי של סייד קשוע, מביא את כישרונו הספרותי לשיא בשלותו ומציג אותו כאחד מגדולי המספרים בספרות העברית כיום. הרומן שוזר את סיפוריהם של עורך דין ממזרח ירושלים, סטודנט מטירה, נער ישראלי משכונת בית הכרם ואמו, למסכת עוצרת נשימה על אהבה ובגידה, אמנות ונאמנות, ועל הסתירות והעמדות הפנים שבתוכן אנו חיים את חיינו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מאי 2010
מוצגים 20 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים