הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2010 - כל הספרים
מוצגים 94 ספרים ב 12 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -12 --הבא
 טוהר וסכנה

טוהר וסכנה
מאת: מרי דגלס

העיסוק בסוגיית הטומאה והזיהום מסתמך על טענה מפתיעה בפשטותה: לכלוך (או זיהום) הוא בבחינת דבר-מה שאינו במקומו. דגלס נוקטת בגישה סטרוקטורליסטית לצורך הבנת הטומאה, היא קובעת שזו אינה אלא תוצאה של חריגה מגבולות הסדר, יציאה מגבולות הארגון החברתי-תרבותי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 טלקס מקובה

טלקס מקובה
מאת: רייצ`ל קושנר

במשך חצי מאה שלטו אמריקנים במפעלי הסוכר והניקל של קובה - שני תחומי היצוא הרווחיים של המדינה. אגב כך הם ניהלו חיי מותרות וטיפחו את אחוזותיהם. ילדיהם מתבגרים בעולם הזה, ומתוודעים למורכבות של מעמד ושל גזע ולאכזריות הגלויה המניעה את גלגלי הקולוניה.במקביל, בהוואנה, רקדנית קברט וחתרן צרפתי...

הוצאה לאור: סימנים וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 כוכבים מעל גנין

כוכבים מעל ג'נין
מאת: איתי דרור

בשפה קולחת ומלאת הומור, יצוקה מעברית משובחת ועשירה בדימויים מפתיעים, טווה המחבר את הדרמות הקטנות המעסיקות את גיבוריו מתוך פינותיה המאובקות, היומיומיות, של ההוויה הישראלית. המציאות הקשוחה הסובבת אותנו מתוארת באירוניה דקה, שמצליחה להוביל את הקורא לרזולוציה ביקורתית אך מלאת חמלה, בלי שזה יסיר לרגע את החיוך מעל שפתיו;

הוצאה לאור: כרמל עמדה

סיווג: ספרות מקור

 כשהאדמה רעדה

כשהאדמה רעדה
מאת: אריאל בר

-12 בינואר 2010 התחוללה בהאיטי רעידת אדמה שהביאה לחורבן נורא ולמותם ופציעתם של מאות אלפי אנשים. אל"מ ד"ר אריאל בר הגיע לבירת האיטי, פורט-או-פרינס, מיד אחרי האסון, ומצא ארץ חרבה ואנשים שנלחמים על צלם האנוש שלהם. בספר זה הוא שוזר את סיפורם של בית החולים ושל משלחת צה"ל למדינה המוכה, עם סיפורם של אנשי האיטי שאותם פגש ובהם טיפל. באמפתיה ובדאגה של רופא מסור הוא מנסה להיות להם גם לפה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 לאכול בעלי חיים

לאכול בעלי חיים
מאת: ג'ונתן ספרן פויר

לסופר ג´ונתן ספרן פויר היו שנים ארוכות של התלבטות: הוא לא הצליח להחליט אם הוא אוכל בשר או שהוא צמחוני. אבל רגע לפני שהפך לראשונה לאב - רגע לפני שהיה עליו להחליט איזה אוכל יגיש לילדיו - הצורך להחליט נעשה פתאום דחוף. ספרן פויר יצא למסע בין חוות בקר ומשחטות, בין תרנגולות, חזירים וחוות לגידול דגים, ובמהלכו נזכר במאכלי ילדותו, בתפריט שעל צלחת סבו, בסעודות החג, והתעמק בשאלות הבסיסיות ביותר של טוב ורע.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 להפריט - מבט מחצר הקיבוץ

להפריט - מבט מחצר הקיבוץ
מאת: יהודה הראל

פרדה מפוכחת וכואבת מחלום הקיבוץ ומחלומותיו של דור שלם. ניתוח מפורט של האשליות שהפכו את המאה העשרים לכה נוראה ורצחנית. הניסיון הנואל להגשים את האוטופיות. אידיאולוגיות ו"השקפות עולם" שהובילו בעיוורון לאכזבה ולטרגדיה.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 לונדון - צעד אחר צעד

לונדון - צעד אחר צעד
מאת: מומחי ברליץ

לונדון - צעד אחר צעד, המסלולים המומלצים ביותר, מבחר מסלולי הליכה וסיורים בלונדון. הנה דרך חדשה ומרעננת לטייל בלונדון: 20 סיורים ומסלולי הליכה מרתקים, שנכתבו בידי מומחה מקומי ומותאמים לכל טעם ולכל כיס.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 ליטורגיה

ליטורגיה
מאת: צביה ליטבסקי

ליטורגיה הוא ספר שיריה החמישי של צביה ליטבסקי, הרואה אור בסדרת ריתמוס, בהוצאת הקיבוץ המאוחד. שירי הספר חותרים אל חווית בראשית, זו המזומנת לנו בכל רגע ורגע, והניתנת לגילוי דרך כל מצב, אירוע ואובייקט, שוליים ככל שיהיו. חוויה זו קשורה בקשר הדוק, אולי אף בקשר של זהות, עם תודעת המוות. נושאים אלה משקפים בהכרח את נוכחותו של הנעלם הגדול, מקור חיינו ועטיפתם.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש מאי 2010
מוצגים 94 ספרים ב 12 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -12 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים