הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 טרוצקי- ביוגרפיה

טרוצקי- ביוגרפיה
מאת: ברטרנד פטנוד

הסופר והחוקר ברטרנד פטנוד משחזר את הביוגרפיה יוצאת הדופן של טרוצקי מהפרספקטיבה של שנותיו האחרונות. על בסיס יומנים, מכתבים אישיים ומסמכים מארכיוני הק.ג.ב שמתפרסמים כאן לראשונה, הוא מתאר את קורותיו של טרוצקי כמרקסיסט צעיר, כגיבור המהפכה, כמייסד הצבא האדום, כיורשו המיועד של לנין, ולבסוף - כגולה שחי על זמן שאול, נרדף עד חורמה בידי יריבו המר, סטלין.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ים של אוויר

ים של אוויר
מאת: גבריאל ווקר

ים של אוויר חושף את כל צפונותיו של החומר השקוף שמעניק לנו חיים: איך באמת משודרים אותות רדיו, באיזה אופן האוויר מגן מפני הקרינה החזקה של השמש והאם אפשר למדוד את משקלו? זהו מסע מפתיע ומלהיב אל חקר האוויר מאז ימי הרנסאנס.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 להציל את הילדים

להציל את הילדים
מאת: ג'ק ורבר עם ויליאם ב' הלמרייך

לבו של ספר זה הוא סיפור יחיד במינו בתולדות השואה - סיפור הצלתם של כ-700 ילדים במחנה הריכוז בוכנוולד. סיפור מופלא על "השינדלרים היהודים". בקיץ 1944 הגיעו לבוכנוולד כ-700 ילדים בני 6 -16 כתחנת מעבר לפני שליחתם אל מחנות ההשמדה.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 להתיר את הפלונטר

להתיר את הפלונטר
מאת: יוהן גלטונג

"אין צורך בידע מוקדם כדי להתעמק בספר זה. כל שנדרש הוא מעט מאמץ: לאחר שתקראו תיאור של סכסוך, סגרו את הספר וחישבו היטב על השאלה: איזו עצה הייתי יכול/ה לתת? פתחו את הספר והמשיכו לקרוא". כך פונה לקוראיו פרופ' יוהן גלטונג מנורבגיה, מייסד דיסציפלינת לימודי השלום ואחת הדמויות הבולטות בעולם פתרון הסכסוכים, במבוא לספרו להתיר את הפלונטר.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 סטלין הצעיר

סטלין הצעיר
מאת: סיימון סבאג מונטיפיורי

סטלין הצעיר מגולל את סיפורו של הנער הכריזמטי והסוער, שנולד בעיירה גרוזינית לאב סנדלר אלים ובור, שהכול פיקפקו באבהותו, ולאם נחושה שהתעקשה להקנות לו השכלה למרות התנגדותו החריפה של אביו. מצולק מפצעי ילדותו הקשה אך עתיר כישרונות מצא סטלין את ייעודו בחיים כמהפכן רדיקלי נטול עכבות, שתיכנן ואירגן פשיטות על בנקים, מעשי שוד, פיראטיות, הצתות ורציחות.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 סצנת עיצוב

סצנת עיצוב
מאת: אורלי רובינזון

סצנת עיצוב של אורלי רוביזון מציג כ-200 מעצבים ויוצרים ישראליים במגוון רחב של תחומים: אפנה, צורפות, קרמיקה, אדריכלות, עיצוב פנים, תאורה, ריהוט, אביזרים ועוד.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 סקרנות וחקרנות

סקרנות וחקרנות
מאת: מירה קרניאלי

בספר זה מציעה ד"ר מירה קרניאלי למורה לאמץ את הגישה של "המורה כחוקר". גישה זו מתמקדת בפיתוח התכונות של המורה כאדם סקרן, צמא דעת, רגיש ואכפתי הבוחר בלמידה כדרך חיים. על פי גישה זו המורה יפעל כמדען החוקר את סביבת עבודתו. במסגרת הספר ד"ר קרניאלי פורסת בפני הקורא מגוון כלים יישומיים ונגישים שהטמעתם אינה דורשת השקעה של משאבים כלכליים נוספים.

הוצאה לאור: רמות

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 צעדות המוות: 1944-1945

צעדות המוות: 1944-1945
מאת: דניאל בלטמן

"ספרו של פרופסור בלטמן הוא בבחינת פריצת דרך: לא היה עד כה כל ניסיון לתאר, לסכם ולנתח את חצי השנה האחרונה של קיום הרייך השלישי וגורל היהודים בתוך כך. בספרו המקיף והיסודי מספק לנו דניאל בלטמן מידע בסיסי הדרוש להבנת התקופה וניתוח של הרקע, הסיבות, והתוצאות של צעדות המוות. הספר גדוש בתובנות מרתקות בעניינים אלה, ובוודאי יעורר תגובות רבות. הבעיות שהספר מעורר רבות וסבוכות, והוא מהווה נדבך חשוב בהיסטוריוגרפיה של השואה".

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים