הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 גלגלים ומזלות

גלגלים ומזלות
מאת: עדו יעבץ

ביוון הקדומה, בין המאה החמישית לרביעית לפנה"ס, נוצקו היסודות של תורה אסטרונומית אשר ביארה את תנועות כוכבי השבת וכוכבי הלכת לפי כללים מתמטיים שקשרו בין יסודות החומר לבין תנועתם הטבעית. בכך היתה האסטרונומיה היוונית למדע הטבע המתמטי הראשון שיצרה המחשבה האנושית.

הוצאה לאור: מאגנס ודביר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 דנקרק - לחימה עד האיש האחרון

דנקרק - לחימה עד האיש האחרון
מאת: היו סבאג מונטיפיורי

מאי 1940. גרמניה הנאצית שועטת על פני אירופה ומאיימת לחנוק את צרפת. חיל משלוח בריטי שנועד למנוע את נפילתה של צרפת כולה בידי הגרמנים נלכד לידי עיירת החוף דנדרק. הבריטים מוקפים בידי כוח גרמני שמגיע מצפון. על סף נפילה לידי האויב, שפירושה השמדה או שבי, בא הפינוי הדרמטי, אחד האירועים המכורים ביותר בתולדות מלחמת העולם השנייה: כשלוש מאות אלף חיילים בריטים חוצים במשך שבוע את התעלה חזרה לאנגליה, בספינות, באסדות, בסירות, בכלי שיט מכל הגדלים, צבאיים ואזרחיים.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 האטום החברתי

האטום החברתי
מאת: מרק ביוקנן

"הספר הזה", כותב ביוקנן בסוף הפרק הראשון, "עוסק בעושר, בעוצמה ובפוליטיקה, בשנאה מעמדית ובהפרדה גזעית (...) ובמצבי רוח של דכדוך או עליצות ששוטפים את שוקי ההון. ומעל לכול הספר עוסק בהפתעות חברתיות – אירועים ושינויים הבאים כרעם ביום בהיר ומשנים את חיינו – ותוהה מדוע אנחנו מתקשים כל-כך לעמוד על סיבותיהן".

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 ההורים שחיים דרכי

ההורים שחיים דרכי
מאת: יולנדה גמפל

"התוצאות שגורמת פצצת אטום" - זה הדימוי שבו משתמשת הפסיכואנליטיקאית פרופסור יולנדה גמפל בספרה "ההורים שחיים דרכי". גמפל, שעבדה שנים רבות עם ניצולי שואה, ילדיהם ובני הדור השלישי, טוענת כי ההורים אינם יכולים להגן על ילדיהם מפני חרדותיהם הקיומיות שלהם עצמם.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המיתוס של ניובה

המיתוס של ניובה
מאת: דוד אוחנה

פרופ' אוחנה, חוקר מובהק של הזהות הישראלית, מתריע בספרו מפני "המשיחיות הכנענית" שאחזה הן בשמאל הפוסט-ציוני והן בימין הפונדמנטליסטי. הדיונים בספר חושפים מבט מקורי ומעמיק במלחמת העצמאות בעיניו של ס.יזהר; התקבלותו של אהרון אפלפלד בחברה הישראלית; שיחה על זהות ומוסר בישראל עם א.ב.יהושע; ויכוח מרתק עם הפילוסוף יוסף בן שלמה ז"ל המעדיף את ארץ ישראל על מדינת ישראל.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ואוניברסיטת בן גוריון

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המצוד אחר אייכמן

המצוד אחר אייכמן
מאת: ניל בסקומב

המצוד אחר אייכמן משלב בין מחקר היסטורי מדוקדק המבוסס על מסמכים שנחשפו לאחרונה לבין סיפור בלשי מרתק ועלילת ריגול מותחת.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 העם הנבחר באמריקה

העם הנבחר באמריקה
מאת: ארנולד מ' אייזן

מה פירוש להיות יהודי בארצות הברית? אילו הזדמנויות ואיומים מציב כור ההיתוך הגדול בפני קבוצה המגדירה את עצמה "עם לבדד ישכון"? מאז ומתמיד הגדיר "העם הנבחר" את הזהות היהודית, אך כשהגיעו המהגרים היהודים לארצות הברית, שהציעה להם שיתוף חסר תקדים בחברה הרחבה, התערערה תחושת הנבדלות היהודית. ארנולד מ' אייזן מתאר ניסיונות של הוגי דעות יהודים אמריקנים להתאים את מושג הנבחרוּת להקשר האמריקני.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור, אוניברסיטת תל אביב

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 וירא אלוהים כי רע

וירא אלוהים כי רע
מאת: אוטו וייס

מה היה קורה אילו היה אלוהים שומע את תפילותיו של יהודי אחד בגטו טרזין ויורד בדמות אדם כדי להושיט לו יד לעזרה? על כך מנסה לענות אוטו וייס בנובלה אישית ויוצאת דופן, שכתב בגטו טרזין כמתנת יום הולדת לאשתו אירנה. הוא מסר לה אותה ביוני 1943 בלוויית איוריה של הבת הלגה שהייתה בת 13 כשציירה אותם בגטו. הנובלה המאויירת - יצירה ספרותית בעלת תוקף של עדות היסטורית - היא מסמך ייחודי ונדיר מתקופת השואה.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים