הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010 - כל הספרים
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -
 רומל

רומל
מאת: צרלס מסנגר

ארווין רומל, הפילדמרשל המפורסם ביותר במלחמת העולם השנייה, הידוע בכינוי "שועל המדבר", היה גיבור הרייך השלישי וזכה ליחס של כבוד גם מצד אויביו. רומל הפגין יכולת יוצאת דופן ליזום מהלכים ולנצל אותם. גם בצרפת וגם בצפון אפריקה הצליח להערים על יריביו, לאתר את נקודות החולשה בפריסת כוחותיהם ולהקדימם במהלכיו הצבאיים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 שבירת הלוחות

שבירת הלוחות
מאת: דוד הלבני

"שני אירועים תאולוגיים מרכזיים התרחשו בהיסטוריה היהודית. ה"התגלות" בסיני וההתגלות באושוויץ. באירוע הראשון התגלתה נוכחות האל, באירוע השני התגלתה היעדרותו של האל". כך פותח פרופ' דוד הלבני את ספרו התאולוגי המבקש להתמודד עם הבלתי נתפס, עם השואה. לאחר שנים של מחקר תלמודי והישגים אקדמיים יוצאי דופן, חוזר הלבני לתקופה הקשה בחייו ומבקש להציב תפיסה תאולוגית שתיתן משמעות קוסמית לאימי השואה, משמעות שאינה מסירה את האחריות מן האדם ואינה עושה שימוש בטרמינולוגיה של שכר ועונש, שממנה הוא סולד.

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 שורת המורדים: מחקרים בספרות העברית החדשה

שורת המורדים: מחקרים בספרות העברית החדשה
מאת: בועז ערפלי

הספרות העברית החדשה הייתה כידוע ספרות מורדת. היא מרדה באורח החיים היהודי המסורתי, ערערה על הבסיס הדתי שלו ועל שלטון הספר שהכתיב את התנהלותו. היא חתרה להשבת היהודי אל העולם ואל הטבע, ובקשה להגדיר מחדש הן את היחיד היהודי והן את העם היהודי. המאמרים המרכזיים בספר מוקדשים ליוצרים וליצירות שגם בתוך התמונה הכוללת הזאת בלטו במרדנותם יותר מאחרים. ליוצרים: מיכה יוסף ברדיצ'בסקי, יוסף חיים ברנר, שאול טשרניחובסקי; ליצירות: "בעיר ההריגה" לח"נ ביאליק ואימה גדולה וירח משל אורי צבי גרינברג המוקדם. כן נידונו בספר משוררים שהמשיכו לפי דרכם את קודמיהם במרד משלהם.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 תשיגו לי את מינה צמח

תשיגו לי את מינה צמח
מאת: קמיל פוקס

האם סקרים משפיעים על בוחרים? לטובה או לרעה? האם אפשר להסתדר בלי סקרים? ואיך סקרים מצילים חיים? מתי סקרים גורמים לרווח ולהפסד של טריליוני דולרים? ואיך סקר שנשלח לעשרה מיליון בוחרים נכשל בחיזוי? איך יכולנו לחשוב שפרס ינצח את ביבי? למה אמרנו שציפי לבני תביס את מופז? איך ידענו שקדימה תקבל יותר מנדטים מהליכוד? ואיך מתייחסים לאלה שאינם משיבים?

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים