הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010 - כל הספרים
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 כפור

כפור
מאת: שמעון אדף

בעוד חמש מאות שנה בתל אביב, שהיא אולי העתק של תל אביב של ימינו, מתגלים בכמה תלמידי ישיבה סימנים המעידים על כך שהם עוברים שינויים גופניים מסתוריים. לזירת האירוע מובהל יחזקאל בן גרים, גאון בתורה ובמדע, ועליו מוטלת המשימה לאבחן את המחלה המוזרה ולמצוא לה מזור. בחיפושיו אחר תרופה נוסע יחזקאל למחוזות הגויים, ובשובו לתל אביב העתידית מגיעה אחריו צעירה גויה הנצמדת אליו כצל.

הוצאה לאור: כנרת וזמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 כשהעצב התחיל לחייך

כשהעצב התחיל לחייך
מאת: גלית מור-גנדלמן

עיקר העלילה של הספר "כשהעצב התחיל לחייך", מתרחשת בנפשה המיוסרת ואכולת הספקות של שלי. דמותה מייצגת את דמותן של נשים צעירות רבות המגיעות לטיפול פסיכולוגי בעת הזאת, אכולות ספקות עצמיים ביחס לזהותן, גופן, מקומן בעולם ויכולתן לממש את כישוריהן וכישרונותיהן. תשוקתה של שלי לכתיבה, משולה לתשוקותיהן של נשים בתקופתנו לחיות את חייהן בעצמן, משוחררות מעול הכפייה החברתית, התרבותית ובעיקר הכפייה העצמית המופנמת.

הוצאה לאור: מסדה

סיווג: ספרות מקור

 כתובת 2 כתב עת לשירה

כתובת 2 כתב עת לשירה
מאת: דורית ויסמן, ליאור שטרנברג - עורכים

גיליונו השני של כתב העת החדש לשירה וביקורת כתובת, ממשיך ואף מפתח את הקו שעוצב כבר בגיליון הראשון שיצא לאור ביוני 2009 . כקודמו, מבקש גיליון זה להציג רשת מסועפת ומפרה של קווי אורך ורוחב שבהם פועלת השירה, הן כמדיום בזכות עצמו, והן כנקודת מפגש אנושית, חברתית ותרבותית.

הוצאה לאור: מקום לשירה וכרמל

סיווג: כתבי עת

 לב מתעורר

לב מתעורר
מאת: גיל הראבן

יום אחד, באמצע חייו, קם אורי מאור ומפתיע את סביבתו. אורי - אח בכור ובעל למופת, ששימש תמיד משענת לכל הסובבים אותו - משתנה ללא היכר דווקא אחרי שהוא מתאושש ומבריא מסדרה של התקפי לב קטלניים. המהלך הדרמטי מותיר את משפחתו וחבריו בפני תעלומה שמכריחה אותם לתהות מי הוא באמת, ואיך הוא מסוגל להביא עליהם כאב גדול כל כך.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 להציל את הילדים

להציל את הילדים
מאת: ג'ק ורבר עם ויליאם ב' הלמרייך

לבו של ספר זה הוא סיפור יחיד במינו בתולדות השואה - סיפור הצלתם של כ-700 ילדים במחנה הריכוז בוכנוולד. סיפור מופלא על "השינדלרים היהודים". בקיץ 1944 הגיעו לבוכנוולד כ-700 ילדים בני 6 -16 כתחנת מעבר לפני שליחתם אל מחנות ההשמדה.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 להתיר את הפלונטר

להתיר את הפלונטר
מאת: יוהן גלטונג

"אין צורך בידע מוקדם כדי להתעמק בספר זה. כל שנדרש הוא מעט מאמץ: לאחר שתקראו תיאור של סכסוך, סגרו את הספר וחישבו היטב על השאלה: איזו עצה הייתי יכול/ה לתת? פתחו את הספר והמשיכו לקרוא". כך פונה לקוראיו פרופ' יוהן גלטונג מנורבגיה, מייסד דיסציפלינת לימודי השלום ואחת הדמויות הבולטות בעולם פתרון הסכסוכים, במבוא לספרו להתיר את הפלונטר.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 לעוף כמו בוב בימון

לעוף כמו בוב בימון
מאת: נשר גונן

אתמול בלילה חלמתי שאני עושה בנג'י, ושאחר כך אני משתחרר מן הכבלים ומהרצועה המקצועית המיוחדת, ונופל למים הכחולים והעמוקים של הים. ואז אני שוחה וחותר ונוהם ויורק מים מלוחים ובולע מים מלוחים, אבל לפעמים גם רק צולל מתחת למים עד שהריאות מתחילות לכאוב. בחלום שחיתי בים גדול ופתוח, שאין לו חוף מאחורי או איים מסביבי, רק מים וגלים וקצף וכחול, מושלם.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 לרקוד לרקוד לרקוד

לרקוד לרקוד לרקוד
מאת: הרוקי מורקמי

במסווה של סיפור בלשי קצבי, טווה מוּרַקַמי בספרו לרקוד לרקוד לרקוד, משל על הישרדות בעולם מנוכר, וממשיך להלך על הגבול שבין ריאליזם לסוריאליזם בכתיבתו הייחודית, שהקנתה לו שם עולמי ומעריצים רבים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים