הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010 - כל הספרים
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 המצוד אחר אייכמן

המצוד אחר אייכמן
מאת: ניל בסקומב

המצוד אחר אייכמן משלב בין מחקר היסטורי מדוקדק המבוסס על מסמכים שנחשפו לאחרונה לבין סיפור בלשי מרתק ועלילת ריגול מותחת.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 העם הנבחר באמריקה

העם הנבחר באמריקה
מאת: ארנולד מ' אייזן

מה פירוש להיות יהודי בארצות הברית? אילו הזדמנויות ואיומים מציב כור ההיתוך הגדול בפני קבוצה המגדירה את עצמה "עם לבדד ישכון"? מאז ומתמיד הגדיר "העם הנבחר" את הזהות היהודית, אך כשהגיעו המהגרים היהודים לארצות הברית, שהציעה להם שיתוף חסר תקדים בחברה הרחבה, התערערה תחושת הנבדלות היהודית. ארנולד מ' אייזן מתאר ניסיונות של הוגי דעות יהודים אמריקנים להתאים את מושג הנבחרוּת להקשר האמריקני.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור, אוניברסיטת תל אביב

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 וירא אלוהים כי רע

וירא אלוהים כי רע
מאת: אוטו וייס

מה היה קורה אילו היה אלוהים שומע את תפילותיו של יהודי אחד בגטו טרזין ויורד בדמות אדם כדי להושיט לו יד לעזרה? על כך מנסה לענות אוטו וייס בנובלה אישית ויוצאת דופן, שכתב בגטו טרזין כמתנת יום הולדת לאשתו אירנה. הוא מסר לה אותה ביוני 1943 בלוויית איוריה של הבת הלגה שהייתה בת 13 כשציירה אותם בגטו. הנובלה המאויירת - יצירה ספרותית בעלת תוקף של עדות היסטורית - היא מסמך ייחודי ונדיר מתקופת השואה.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 זו רק אהבה

זו רק אהבה
מאת: בריז'יט ז'ירו

אחד עשר גורלות, אחד עשר סיפורים על סוף האהבה. בבהירות ובדייקנות מכאיבות בוחנת בריז'יט זי'רו את התשוקה הגוועת, את הפשרות המבישות, את שרידי האינטימיות ואת השתיקות של זוגות במהלך אובדנם. היא מתחקה אחר הכזב והאבל, הגלות הפנימית, החיים המיטלטלים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 חדר לשניים

חדר לשניים
מאת: תמיר להב-רדלמסר

ספרו החדש של תמיר להב-רדלמסר עוסק בחוויה מסקרנת: המפגש הטיפולי. ה"חדר" הוא הקליניקה שבה מתרחשים המפגשים, וה"שניים" הם המטפל (במקרה הזה פסיכולוגית) והמטופל (במקרה הזה משורר). בניגוד לז'אנר "תיאורי המקרה", הנכתבים בדרך-כלל על-ידי המטפלים, זהו ספר שנכתב מנקודת המבט של "המקרה" עצמו.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 טרוצקי- ביוגרפיה

טרוצקי- ביוגרפיה
מאת: ברטרנד פטנוד

הסופר והחוקר ברטרנד פטנוד משחזר את הביוגרפיה יוצאת הדופן של טרוצקי מהפרספקטיבה של שנותיו האחרונות. על בסיס יומנים, מכתבים אישיים ומסמכים מארכיוני הק.ג.ב שמתפרסמים כאן לראשונה, הוא מתאר את קורותיו של טרוצקי כמרקסיסט צעיר, כגיבור המהפכה, כמייסד הצבא האדום, כיורשו המיועד של לנין, ולבסוף - כגולה שחי על זמן שאול, נרדף עד חורמה בידי יריבו המר, סטלין.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ים של אוויר

ים של אוויר
מאת: גבריאל ווקר

ים של אוויר חושף את כל צפונותיו של החומר השקוף שמעניק לנו חיים: איך באמת משודרים אותות רדיו, באיזה אופן האוויר מגן מפני הקרינה החזקה של השמש והאם אפשר למדוד את משקלו? זהו מסע מפתיע ומלהיב אל חקר האוויר מאז ימי הרנסאנס.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 כוחם של קשרים

כוחם של קשרים
מאת: מייקל דולוורת

היכולת לבצע רישות (נֶטווֹרקינג) היא מיומנות חשובה ביותר, אבל רק מעטים מודעים לכוחה, ויודעים כיצד לפתח, לשמר ולמנף רשתות לאורך חייהם. בספרו כוחם של קשרים חושף מייקל דולוורת דרכים חדשות בלתי צפויות שבהן יכולות רשתות אישיות, מקצועיות ווירטואליות לשנות את חייכם, ומספק כלים חדשניים - ובהם מבחן למדידת מנת הרישות (NQ) - שיעזרו לכם לזהות ולהרחיב את הרשתות שלכם ולהשתמש בהן כדי לשפר את חייכם ואת חיי הסובבים אתכם.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים