הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010 - כל הספרים
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 גם אבא יכול

גם אבא יכול
מאת: יובל קמפ, רומם סרנגה

אבל את הספר הזה כתבנו בדיוק בשבילך: יש בו מתכונים טעימים והכי חשוב - עם הוראות פשוטות, ברורות וחד-משמעיות שמשאירות אפס מקום לטעויות. אם תמלא אחריהן במדויק תגלה שפתאום יצא לך תבשיל קציצות בחומוס ומנגולד (!) ושזה הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה. כל מה שאתה צריך לעשות, הוא את מה שאתה כבר יודע לעשות ממילא: לעקוב אחר ההוראות.

הוצאה לאור: מודן וקרפד

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 דנקרק - לחימה עד האיש האחרון

דנקרק - לחימה עד האיש האחרון
מאת: היו סבאג מונטיפיורי

מאי 1940. גרמניה הנאצית שועטת על פני אירופה ומאיימת לחנוק את צרפת. חיל משלוח בריטי שנועד למנוע את נפילתה של צרפת כולה בידי הגרמנים נלכד לידי עיירת החוף דנדרק. הבריטים מוקפים בידי כוח גרמני שמגיע מצפון. על סף נפילה לידי האויב, שפירושה השמדה או שבי, בא הפינוי הדרמטי, אחד האירועים המכורים ביותר בתולדות מלחמת העולם השנייה: כשלוש מאות אלף חיילים בריטים חוצים במשך שבוע את התעלה חזרה לאנגליה, בספינות, באסדות, בסירות, בכלי שיט מכל הגדלים, צבאיים ואזרחיים.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 האטום החברתי

האטום החברתי
מאת: מרק ביוקנן

"הספר הזה", כותב ביוקנן בסוף הפרק הראשון, "עוסק בעושר, בעוצמה ובפוליטיקה, בשנאה מעמדית ובהפרדה גזעית (...) ובמצבי רוח של דכדוך או עליצות ששוטפים את שוקי ההון. ומעל לכול הספר עוסק בהפתעות חברתיות – אירועים ושינויים הבאים כרעם ביום בהיר ומשנים את חיינו – ותוהה מדוע אנחנו מתקשים כל-כך לעמוד על סיבותיהן".

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 ההורים שחיים דרכי

ההורים שחיים דרכי
מאת: יולנדה גמפל

"התוצאות שגורמת פצצת אטום" - זה הדימוי שבו משתמשת הפסיכואנליטיקאית פרופסור יולנדה גמפל בספרה "ההורים שחיים דרכי". גמפל, שעבדה שנים רבות עם ניצולי שואה, ילדיהם ובני הדור השלישי, טוענת כי ההורים אינם יכולים להגן על ילדיהם מפני חרדותיהם הקיומיות שלהם עצמם.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 החטופה מאינקנדאר

החטופה מאינקנדאר
מאת: אלון רוטר

ארבע ארצות ארבעה מסעות הרפתקה נועזת אחת. יורשת העצר של ממלכת אינְקַנְדאר נחטפת מחדרה בשעת לילה מאוחרת. החשד נופל על המדינות המאזוֹנִיוֹת, אויבות הממלכה. כשכל המאמצים לעלות על עקבות החוטפים נכשלים, מוזעק למשימה צוות יוצא דופן: לוחם אגדי שמסתיר סוד אפל, חייל צעיר ואמיץ לב ונערת רחוב נועזת ומלאת תושייה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי ילדים נוער

 המורה לפסנתר

המורה לפסנתר
מאת: ג'ניס י"ק לי

קלייר פנדלטון, צעירה אנגלייה, פרובינציאלית, שזה עתה נישאה, מגיעה עם בעלה להונג־קונג. היא מוצאת לה עבודה כמורה לפסנתר ללוקט צ׳ן, בת למשפחה מן החברה הגבוהה, ועד מהרה נשאבת לחיי החברה הזוהרים ולפרשיית אהבים סוערת עם ויל טרוסדייל. אט־אט היא מגלה שמאחורי התנהגותו החידתית של מאהבה מסתתר עבר רווי ייסורים וכאב, הקשור בעבותות לימי מלחמת העולם השנייה, בצל אימי הפלישה היפאנית להונג־קונג.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 המזוודה

המזוודה
מאת: סרגיי דובלטוב

מפגש עם יצירתו של סרגיי דובלטוב הוא עונג צרוף לכל מי שאוהב ספרות רוסית, וחוויה מתקנת לכל מי שחושש ממנה. דובלטוב, מגדולי הסופרים הרוסים במחצית השנייה של המאה ה-20, חיבר סאטירות שנונות, מלאות חיים - ובעיקר, מצחיקות מאוד - על החיים תחת שלטון המגף הסובייטי. במרכזן עמדה דמותו-שלו: סופר חד אבחנה אך מלא חמלה, שיצירותיו נאסרו לפרסום במולדתו; בן למשפחת אמנים ואנשי ספר, שתרבות רוסית ולא מעט אלכוהול זרמו בעורקיו.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 המיתוס של ניובה

המיתוס של ניובה
מאת: דוד אוחנה

פרופ' אוחנה, חוקר מובהק של הזהות הישראלית, מתריע בספרו מפני "המשיחיות הכנענית" שאחזה הן בשמאל הפוסט-ציוני והן בימין הפונדמנטליסטי. הדיונים בספר חושפים מבט מקורי ומעמיק במלחמת העצמאות בעיניו של ס.יזהר; התקבלותו של אהרון אפלפלד בחברה הישראלית; שיחה על זהות ומוסר בישראל עם א.ב.יהושע; ויכוח מרתק עם הפילוסוף יוסף בן שלמה ז"ל המעדיף את ארץ ישראל על מדינת ישראל.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ואוניברסיטת בן גוריון

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים