הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 21 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אבא, לאן הולכים?

אבא, לאן הולכים?
מאת: ז'אן-לואי פורנייה

ז'אן-לואי פורנייה, סופר ובמאי צרפתי ידוע, מספר לראשונה בחייו בספר חושפני על שני ילדיו המוגבלים גופנית ושכלית. הספר המוקדש לילדיו, שלעולם לא יֵדעו קרוא וכתוב, הוא מעין בקשת מחילה על כך שבעצם הבאתם לעולם הוא דן אותם לחיים כה אומללים.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות לא בדיונית

 במלכודת הקו הירוק

במלכודת הקו הירוק
מאת: יהודה שנהב

במסה חריפה ואקטואלית זו מניח פרופסור יהודה שנהב, באופן שיטתי ובהיר, יסודות להבנה אחרת של הסכסוך: הוא מראה עד כמה ההסתכלות עליו מנקודת המבט של מלחמת 1967 מחמיצה את המבט הפלסטיני, המופנה אל מלחמת 1948 כמלחמה שעדיין לא הסתיימה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בראשית היה חינוך

בראשית היה חינוך
מאת: אליס מילר

"הציבור בכללותו אינו מודע לעובדה שמה שמעוללים לילד בשנות חייו הראשונות מתנקם באופן בלתי נמנע בחברה כולה, וגם לא לעובדה שפסיכוזות, התמכרות לסמים והתנהגות עבריינית מהוות ביטוי מוצפן של התנסויות מוקדמות ביותר," אומרת אליס מילר, הפסיכואנליטיקאית הנודעת, שספרה הדרמה של הילד המחונן היה לרב-מכר בעולם כולו. "בדרך כלל חולקים על הממצא הזה, או מקבלים אותו במישור העיוני בלבד, בעוד שהפרקטיקה - הפוליטית, המשפטית או הפסיכיאטרית - נשארת בשליטתם הבלתי מעורערת של ייצוגים ימי-ביניימיים...

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 גברים שבוהים בעזים

גברים שבוהים בעזים
מאת: ג'ון רונסון

גברים שבוהים בעִזים הוא סאטירה נוקבת הבוחנת מה קורה כשקבוצה סודית הפועלת מטעם הצבא, הממשל ושירותי המודיעין של ארצות הברית מתחילה להאמין בכוחות על-טבעיים. היחידה החשאית הוקמה בשנות השבעים, לאחר מלחמת וייטנאם, במטרה לפתח טכנולוגיות בלתי קטלניות להוצאת מידע מהאויב ולשליטה במחשבותיו.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 גרינג - סגנו של השטן

גרינג - סגנו של השטן
מאת: גידו קנופ

ביוגרפיה חדשה שופכת אור על הדמות המרתקת ביותר ברייך השלישי הרמן גרינג, מפקד חיל האוויר ויד ימינו של היטלר. מכור לסמים. מגלומן. נהנתן חסר גבולות. שודד אוספי האמנות הגדול בהיסטוריה. אדם שאובחן כבר בשנות העשרים כחולה נפש.

הוצאה לאור: דביר וספרית מעריב

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הדג שבתוכנו

הדג שבתוכנו
מאת: ניל שובין

מה משותף ליד אנושית ולכנף של זבוב? ולבלוטות זיעה, לשדיים ולקשקשים? למה אנחנו משהקים (רמז: זה קשור לראשנים)? ולמה אנחנו נראים כמו שאנחנו נראים? כדי לחפש פתרונות לחידות האלו, וכדי להבין טוב יותר כיצד פועל הגוף שלנו, אנחנו צריכים לחפש במקומות לא צפויים: בתולעים, בזבובים, וגם בדגים; בחוג הארקטי, במדבר סהרה, וגם כבישים בפנסילבניה.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 החתול שאיננו שם

החתול שאיננו שם
מאת: רון אהרוני

"פילוסוף הוא עיוור שמחפש בחדר חשוך חתול שחור שאיננו שם" (ויליאם ג'יימס) הפילוסופיה היא המוזרה בין תחומי החשיבה האנושית, והחידתית בין עיסוקיו האינטלקטואליים של האדם. מה מאפיין אותה? במה היא עוסקת? האם יש בעולם חלק מוגדר שאותו היא חוקרת? ואם אין חלק כזה, כיצד יכולים להיאמר בה דברי טעם? כיצד זה שאותן שאלות נחקרות בה מזה אלפיים וחמש מאות שנים, ללא כל התקדמות לקראת פתרון?

הוצאה לאור: מאגנס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הספר הקטן על טבע המלאכים

הספר הקטן על טבע המלאכים
מאת: יאיר זקוביץ

לספר הקטן על טבע המלאכים שתי כנפיים. הכנף הימנית היא חיבור עיוני, "בין שמים וארץ, מלאכים בספר התנ"ך והצצות חטופות אל מעבר לו". חיבור זה מציג שאלות כמו האם המלאכים נבראו? מהי דמותם? האם לכולם יש שמות? האם כולם טובים ומיטיבים? האם רק הם דרי רקיע, או שמא הם חולקים אותו עם יצורים אחרים?

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010
מוצגים 21 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים