הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010 - ספרות תרגום
מוצגים 22 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אוסקר ויילד והרציחות לאור הנר

אוסקר ויילד והרציחות לאור הנר
מאת: גיילז ברנדרת

לונדון, 1889. אוסקר ויילד, המשורר המהולל, המחזאי השנון, הוא הסנסציה הספרותית של זמנו. אירופה כולה סוגדת לו. יום אחד נקרית בדרכו גופה עירומה, שרועה על ריצפת חדר אפל ומסביב לה שישה נרות מהבהבים - גופתו של בילי ווד בן השש-עשרה, זונה חסרת חשיבות ממין זכר, שגרונו שוסף באכזריות מאוזן לאוזן.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרות מתורגמת

 אני, הנרי השמיני

אני, הנרי השמיני
מאת: מרגרט ג'ורג'

הנרי השמיני, שמלך באנגליה במאה ה-16, היה אחד המלכים הגדולים שידעה ההיסטוריה, גבר יצרי, סוער ורב סתירות. הוא נשא שש נשים, ערף את ראשיהן של שתיים, התאלמן מאחת, ביטל שני הסכמי נישואים וסיים את חייו בדעה טרופה. הוא הוביל באנגליה מהפכה ששינתה את פניה לעד, שרד מלחמות בשדה הקרב ובחצר המלוכה, הוציא להורג חברים ואויבים, הביא לעולם שתי מלכות, וחלם רק על דבר אחד - בן זכר שימשיך לשאת את הכתר בנאמנות.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 אנשי שאר רוח

אנשי שאר רוח
מאת: אנדרי פלאטונוב (פלטונוב)

מתוך מולדת החשמל: עמד הקיץ השחון של שנת 1921, חלפו נעוריי. בעיתות החורף למדתי בפוליטכניקום במחלקת הטכניקה החשמלית, ובקיץ השתלמתי בעבודה המעשית, בחדר המכונות שבתחנת החשמל העירונית. העבודה גמעה את מאמציי עד לשדם, מפני שהתחנה לא צוידה בעתודת כוח והטורבוגנרטור היחיד שבה פעל ללא הפסקה זה השנה השנייה - יומם ולילה, ולכן חייב הייתי להשגיח על המכונה בדייקנות, בנועם ובריכוז, עד כדי כך שבוזבזה עליה מלוא אנרגיית חיי.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 ארמון הפרעושים

ארמון הפרעושים
מאת: אליף שאפק

ארמון הפרעושים מגולל את סיפורו של ארמון בונבון, שנבנה באיסטנבול על ידי מהגר רוסי אשר נמלט ממולדתו בימיו האחרונים של שלטון הצארץ בחלוף השנים איבד הבניין מתפארתו, וכעת הוא רעוע ומוכה פרעושים, ומתגוררים בו עשרה דיירים שונים ומשונים...

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ארתור וגורג

ארתור וג'ורג'
מאת: ג'וליאן בארנס

ארתור וג'ורג' הוא רומן פסיכולוגי-בלשי על פשע שפל ורוחניות נעלה, אשמה וחפות, זהות, לאומיות וגזע, שבו מנתח ג'וליאן בארנס באלגנטיות רבה את החברה האנגלית של תחילת המאה ה-20 ושוזר בסיפור האמיתי אירוניה דקה ומאופקת.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אתה הילד שלי

אתה הילד שלי
מאת: ליסה סקוטוליין

אלן גליסון, עיתונאית מפילדלפיה, אימצה את ויל, פעוט מקסים בן שנה, אחרי שפגשה בו כאשר הכינה כתבת מגזין על מחלקת לב-ילדים בבית חולים. ויל הבריא ועכשיו הוא בן שלוש. אלן מגדלת אותו לבדה. ערב אחד, כשהיא חוזרת הביתה אל בנה, אלן מוצאת בתיבת הדואר מודעת "נעדרים" עם הדמיית מחשב ובה תצלום של ילד שנחטף לפני שנתיים במיאמי הרחוקה, בהיותו בן שנה. התמונה מציגה אותו כפי שייראה בגיל שלוש.שמו טימותי ברוורמן.טימותי דומה כשתי טיפות מים לוויל שלה.

הוצאה לאור: עברית

סיווג: ספרות מתורגמת

 בגידה בוונציה

בגידה בוונציה
מאת: סטיב ברי

קוטון מאלון סוחר בספרים עתיקים בקופנהגן, מצליח להימלט בעור שיניו משריפה הרסנית שמחריבה עד היסוד מוזיאון לעתיקות. ידידתו ההרפתקנית קסיופיאה ויט מבהירה לו שהשרפה לא היתה תאונה. השניים יוצאים למסע נועז לאיתור קברו של אלכסנדר מוקדון, שם טמון סוד עתיק שיכול להציל מיליוני בני-אדם או להביא למותם, תלוי מי יגיע ראשון אל הקבר. ספר נוסף של מחבר רבי המכר "אוצר הטמפלרים" ו"הסוד השלישי".

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בת של פרטיזן

בת של פרטיזן
מאת: לואי דה ברנייר

כריס בן הארבעים הוא גבר משועמם, בודד ולכוד בחיי נישואים חסרי אהבה וסקס. מנוכר לתרבות הצעירים של שנות השבעים בלונדון ומנוכר לעצמו, הוא מזמין באחד הלילות זונה להיכנס למכוניתו. רוזה היא יוגוסלבית, בתו של אחד מהפרטיזנים של טיטו, שעברה לא מזמן ללונדון. היא אמנם רק בת עשרים ומשהו, אבל חייה עד כה היו גדושים בסכנה, בחוסר מזל, ברומנטיקה ובטרגדיה. ולמרות שהיא לא זונה, כשכריס פונה אליה, היא נכנסת למכוניתו.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010
מוצגים 22 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים