הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010 - כל הספרים
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -
 פרגמטיזם

פרגמטיזם
מאת: ויליאם ג'יימס

פרגמטיזם – הזרם הפילוסופי שהתפתח בארצות הברית בשלהי המאה ה-19 – קורא תיגר על המסורת הפילוסופית בתחומים רבים. הוא מציע תורת הכרה חדשה, תורת משמעות חדשה ותורת אמת חדשה. הוא מניח את היסודות לחקר השפה ותורת הסימנים. הוא מתנגד לשיטות המטאפיזיות המסורתיות אך בה בשעה גם מערער על הספקנות הקלאסית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קסטורפ

קסטורפ
מאת: פאבל הילה

"כשיצא למסעו זה, בו נפגשים אנו עמו, הגיע כבר אל שנת חייו העשרים ושלוש, ומאחוריו היו אז ארבעה סמסטרי תלמודו בפוליכטניון של דנציג..." כותב תומס מאן על הנס קסטורפ בספרו המהולל הר הקסמים. כל מי שקרא ואהב את הספר ההוא, אולי הספר החשוב ביותר של אחד מגדולי הסופרים במאה העשרים, יודע מה קרה לו אחר-כך; אבל איך עברו עליו השנתיים בדנציג הגרמנית של ראשית המאה שעברה, את זה צריך לשאול את פאבל הילה, איש גדנסק הפולנית של היום.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מתורגמת

 קרוב מרחוק

קרוב מרחוק
מאת: סמדר שיר

שתי נשים מתאבלות על מותו של סגן אלוף אורי מחט: אֵלה, אשתו הראשונה, שהיתה חברתו מאז גן הילדים, ונוגי, אלמנתו הצעירה. נוגי מנציחה את זכרו של אורי בליאור הפעוט, ואלה מטיחה את עלבון הנטישה ואת הגעגוע שאין לו סוף באוזניו של ג'ורג'יו, כלב הסלוקי הקשיש והנבון, וגם בשמים הגבוהים. כל אחת מהן שרויה בכאבה ובביתה, עד שבוקר אחד נוגי מתקשרת אל אלה ועומדת על כך שייפגשו.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 קריאה קלה

קריאה קלה
מאת: אלייה וויטלי

התאבדותה של אייבון פיירלי, אשת טייס ואמא לתינוקת, מערערת את השגרה העצלה והמשעממת במגורי המשפחות, בבסיס חיל האוויר המלכותי לינהם באנגליה. האירוע מוביל את פרו ולינה, שתי נשות טייסים, לחקור את מותה המסתורי של קריסטל טייני, כוכבת טלוויזיה לשעבר ומי שנבחרה בילדותה ל"מותק של המדינה".

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 רזיסטאנס - יומנה של לוחמת בנאצים

רזיסטאנס - יומנה של לוחמת בנאצים
מאת: אנייס אומבר

רזיסטאנס כתוב במתכונת של יומן המעניקה לו ישירות של סיפור מכלי ראשון וחיות שאין שנייה לה. הספר, הכתוב בזמן הווה, ופורסם לראשונה ב-1946, שואב יתרון עצום מעוצמת ביטויו. אנו חווים את הריגוש, את הסכנה, את ההתנסות הקשה ואת הסבל, כמו היינו לצדה של המחברת. גילוי הלב של אנייס אומבר, הזיכרון המוחשי, יכולתה להבחין בפרטים וחוש הומור שאין היא זונחת ולו לרגע, משווים לספר רעננות ומעלים אותו לדרגת ספרות ממש.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרות לא בדיונית

 שבע אמהות - הנשים הגדולות של התנך

שבע אמהות - הנשים הגדולות של התנ"ך
מאת: יוכי ברנדס

שבע אימהות מספר לנו את סיפוריהן של שבע נשים גדולות בתנ"ך, כפי שלא סופרו מעולם. במלאכת בלשות ארכיאולוגית מבריקה חושפת יוכי ברנדס סיפורים ושברי סיפורים שנחבאים כבר אלפי שנים מתחת למעטה החיצוני הרשמי של התנ"ך - שהוא, כידוע, סיפור של גברים - מאחה אותם, ויוצרת שבעה דיוקנאות מרהיבים של נשים שהצליחו, באומץ ובתושייה, לנצח את השיטה ולשרוד.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 שעת העקרבים

שעת העקרבים
מאת: מארק קרייבסקי

שעת העקרבים הוא הראשון בסדרת ספרי הבלש מוק. עלילת הסדרה מתרחשת בשנים שקדמו למלחמת העולם השנייה בעיר הפולנית ורוצלאב, שנקראה באותה עת ברסלאו. קרייבסקי מצליח לשחזר עולם ישן בכישרון אדיר ומתמודד באומץ עם תהליכים טראומתיים בהיסטוריה של העם הפולני.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים