הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010 - כל הספרים
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 מבוא לפסיכולוגיה של הצמצום

מבוא לפסיכולוגיה של הצמצום
מאת: מרדכי רוטנברג

כאלטרנטיבה לתפיסה המערבית השולטת ולהשלכותיה על עולם הטיפול ועל תפיסת החיים של האדם המערבי, מעמיד רוטנברג קריאות כיוון עצמאיות ששורשיהן בסיפור העקדה המקראי, בתפיסתו הפרשנית של המדרש, בעולמה של החסידות ובסיפור העומק הקבלי של הבריאה מתוך הצמצום.

הוצאה לאור: ראובן מס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מה כל כך מצחיק בפאני

מה כל כך מצחיק בפאני
מאת: מירי חנוך

סיפוריה של מירי חנוך דומים לשברי מראה בוהקים שבהם מרצדת דמות נשית - בודדה, מוטרדת עצובה ושובת לב. פעם היא צעירה סוערת שיורדת לסיני; ופעם - אישה עם שיער אפור וזוהר או אמא טרייה שדאגות אין-סוף מכוססות בה שמשתדלת לשמור על עצמה בתקופה הלא קלה הזאת שנקראת חיים.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מוסקבה המאושרת

מוסקבה המאושרת
מאת: אנדריי פלטונוב

מוסקבה המאושרת הוא דיוקן של אישה, של עיר ושל תקופה. גיבורתו, מוסקבה צ'סטנובה, היא אישה צעירה ויפה, יתומה שנקראת על שם העיר שבה נולדה וחיה. אהבתם העזה של הגברים שפוגשים אותה פועלת כאנרגיה פנימית המניעה את הרומן. קורותיה מתוארות על רקע התקופה הקומוניסטית וברומן כולו מהדהדות רוחות הזמן. לצדו מופיעים בקובץ עוד שני סיפורים, למעשה רומנים קצרים, רבי ברק ועושר לשוני ורעיוני. בכולם היופי עולה מתוך האכזריות, והיש נגלה מתוך האין.

הוצאה לאור: כתר והקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מתורגמת

 מלך ישראל

מלך ישראל
מאת: נתי קימל

בעידן של תוכניות ריאליטי המספקות מפלט מהמציאות ומכתירות גיבורים לרגע, היה ברור שזו רק שאלה של זמן עד שכוחות פוליטיים ימצאו דרך לשלב בין געגועיו של העם למנהיג חזק לבין עוצמתה הממכרת של הטלוויזיה

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מסע הפיל

מסע הפיל
מאת: ז`וזה סאראמאגו

מסעו של הפיל הוא עובדה היסטורית. דון זואו השלישי, מלך פורטוגל, ואשתו האוסטרית דונה קתרינה, העניקו פיל כמתנת נישואין לבן-הדוד הארכידוכס (הקיסר בעתיד) מקסימיליאן, אחרי שהחיה הענקית הנדירה, שאיש לא ראה כמותה באירופה באותה עת, כבר נמאסה עליהם. אלא שיש מי שחולף על-פני ההיסטוריה כבכביש מהיר, ויש מי שכמו סאראמאגו עובר בסבלנות מאבן לאבן, ומרים כל אחת, כי הוא מוכרח לדעת מה נמצא מתחתיה, והנה הוא מוצא פיל ועכשיו עליו למלא פערים בין תחנות מסלולו, להמציא את אחורי הקלעים האנושיים של היסטוריה.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 משפט חוזר

משפט חוזר
מאת: ליעד שהם

חמש שעות לאחר שנמצאת גופה של צעירה בחוף הים של תל אביב, עוצרת המשטרה את יגאל לביא, פקיד במשרד הביטחון, אלמן ואב לשני ילדים. לביא מורשע ברצח ונשלח למאסר עולם. שש-עשרה שנה מאוחר יותר מבקשת בתו, המאמינה בחפותו, לערוך לו משפט חוזר.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מקור

 סאמה

סאמה
מאת: אנטוניו די בנדטו

הסיפור של דון דייגו דה סאמָה, משפטן בשירות הממלכה הספרדית של סוף המאה ה-18 באזור פרגוואי של היום, הוא סיפור של המתנה; המתנה שבתוכה הוא ניצב אל מול שאלות קיומיות - אהבה, כישלון, ספקות, אך גם תקווה. געגועים אל משפחה רחוקה, תאוות בשרים מול מושג האהבה, מלחמה או השלום הקולוניאלי, ייאוש וחיפוש אחר מוצא, קשיי הבדידות ומאבק מתמיד על שמירת צלם אנוש.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 סאנוק - אוכל, אנשים ומקומות בתאילנד

סאנוק - אוכל, אנשים ומקומות בתאילנד
מאת: עדי עליה

עדי עליה, טבחית, עיתונאית ומוזיקאית, הגיעה לתאילנד בשנת 2005 ונשבתה בקסמי האוכל התאי. הטעמים הנועזים, העושר הבלתי נדלה של מאכלים חדשים ומרגשים - ויותר מכול - האנשים שמכינים את האוכל והרצינות שבה הם מתייחסים אליו. בחמש שנות מגוריה בתאילנד חרשה עליה את המדינה לאורכה ולרוחבה, מצוידת במחשב, במצלמה ובתיאבון בריא, בחיפוש אחר בשלנים שילמדו אותה את סודות המטבח שלהם

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים