הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010 - כל הספרים
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 הספר הקטן על טבע המלאכים

הספר הקטן על טבע המלאכים
מאת: יאיר זקוביץ

לספר הקטן על טבע המלאכים שתי כנפיים. הכנף הימנית היא חיבור עיוני, "בין שמים וארץ, מלאכים בספר התנ"ך והצצות חטופות אל מעבר לו". חיבור זה מציג שאלות כמו האם המלאכים נבראו? מהי דמותם? האם לכולם יש שמות? האם כולם טובים ומיטיבים? האם רק הם דרי רקיע, או שמא הם חולקים אותו עם יצורים אחרים?

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 העזרה

העזרה
מאת: קתרין סטוקט

השנים הן תחילת שנות השישים, ימי המאבק נגד הגזענות בארצות–הברית - ומדינת מיסיסיפי בוערת. אך בתוך הבתים נמשכת שגרת היומיום. סקיטר חולמת להיות סופרת, למרות שאמה וחברותיה משתוקקות לראותה מתמסרת לחיי משפחה. כשהיא מסיימת קולג´ ושבה לביתה, היא מגלה כי העוזרת השחורה שגידלה אותה עזבה, ואיש אינו מוכן לספר לה מדוע. אייבילין טרם התאוששה ממותו של בנה היחיד. בכל זאת, מדי בוקר עליה לצאת לעבודה שהיא עושה זה עשרות שנים עבור משפחות של לבנים - לנקות את בתיהם, לבשל את ארוחותיהם ולגדל את ילדיהם.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הפואטיקה של הבית

הפואטיקה של הבית
מאת: כרמל גוטליב קמחי

הבית והבית הלאומי הם שני רעיונות ברורים ונוכחים בחייו של כל אדם בעולם בימינו. אלא שבדיקת המונחים לעומק מערערת מיד על קביעה זו. המרחב שבו חי האדם בישראל של שנות ה2000 מעלה תהיות רבות לגבי מושגים אלה ומוכיח כי אלה מרחבים מעורפלים ומעורערים. כרמל גוטליב קמחי חוקרת בספר שלהלן ארבעה סרטים ישראליים בז'אנר האוטוביוגרפי דוקומנטארי הנבדקים לאור התבוננות בבית ובבית הלאומי.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 הקורבן

הקורבן
מאת: סול בלו

הקורבן, ספרו השני של סול בלו, רואה אור כעת לראשונה. הספר, שנכתב בעקבות מלחמת העולם השנייה, עוסק בהתמודדות עם רדיפה וקורבנות במאה העשרים ובוחן באופן מעמיק וסוחף את המחויבות המוסרית ואת הערבות ההדדית בין בני האדם אחרי המלחמה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ויום אחד עוד ניפגש

ויום אחד עוד ניפגש
מאת: ליזי דורון

סוד גדול ריחף על ילדותה של גיבורת הספר, בת דמותה של ליזי דורון, והוא מוסיף לרדוף אותה עד היום: אביה נעלם, ואיש לא מסכים לגלות לה מה קרה לו. בעלילה פסיכולוגית-בלשית המתרחשת לסירוגין בישראל של שנות החמישים ושל ימינו, מבקשות הילדה רבת הדמיון והסופרת הבוגרת למצוא את האב הנעדר או לפחות להסביר את פשר השתיקה שאפפה את היעלמו ולגשר בין זיכרון לדמיון ובין היסטוריה לבדיה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 חזרה כללית

חזרה כללית
מאת: חיים גיל

חזרה כללית היא סיפור אהבה בלתי אפשרי על רקע כיבושה של עיר ישראלית בידי צבא זר במלחמה עתידית שמבשרת את סופה של מדינת ישראל. חיים גיל מבטא בעוז וברגש את חרדתו מהכיליון ואת געגועיו ואהבתו הבלתי ממושמת למה שהיה ואיננו עוד. לנובלה חזרה כללית מצורפים ארבעה סיפורים קצרים שפרסם המחבר כאדם צעיר.

הוצאה לאור: גיל הפקות

סיווג: ספרות מקור

 חיים ומוות בפסיכואנליזה

חיים ומוות בפסיכואנליזה
מאת: ז'אן לפלנש

חיים ומוות בפסיכואנליזה הוא הזדמנות מופתית לראות בפעולה את הפרדיגמה של לפלנש לפירוש הטקסט הפרוידיאני. מדובר במחקר ליטרלי, ביקורתי ופרשני של הטקסט הפרוידיאני, המנסה להעביר, בשינויים המתחייבים, את ההקשבה והפירוש בטיפול הפסיכואנליטי אל הקריאה בטקסט בחיפוש אחר עורקיו הלא מודעים ותהליך התגבשות הרעיונות בו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 טענת אנטיגונה

טענת אנטיגונה
מאת: ג'ודית באטלר

בספר טענת אנטיגונה מגדירה ג'ודית באטלר מחדש את המורשת של אנטיגונה, מאירה את היבטיה המהפכניים ורותמת אותם לקידומן של מחשבת הפמיניזם ושל פוליטיקת מיניות רדיקלית. היא סוקרת פרשנויות קודמות של הוגים כגון הגל, לאקאן ואיריגארי, ועל רקע זה ממשיגה מחדש את הטאבו על העריות ופותחת את מושג השארות לאפשרויות של שינוי חברתי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים