הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010 - כל הספרים
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 בגידה בוונציה

בגידה בוונציה
מאת: סטיב ברי

קוטון מאלון סוחר בספרים עתיקים בקופנהגן, מצליח להימלט בעור שיניו משריפה הרסנית שמחריבה עד היסוד מוזיאון לעתיקות. ידידתו ההרפתקנית קסיופיאה ויט מבהירה לו שהשרפה לא היתה תאונה. השניים יוצאים למסע נועז לאיתור קברו של אלכסנדר מוקדון, שם טמון סוד עתיק שיכול להציל מיליוני בני-אדם או להביא למותם, תלוי מי יגיע ראשון אל הקבר. ספר נוסף של מחבר רבי המכר "אוצר הטמפלרים" ו"הסוד השלישי".

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בדידותו של קורא המחשבות

בדידותו של קורא המחשבות
מאת: דלית אורבך

כשאחד מחבריו לספסל הלימודים מואשם ברצח, נרי מגיע לבית המשפט כדי לראות מקרוב איך נראה רוצח. מפגש מקרי עם עורך דין גורם לו לחשוף בפניו את יכולותיו, ונרי הופך לנשק הסודי שמצליח להביא לזיכוים של חפים מפשע. אך לפתע מתהפכת הקערה על פיה: נרי מסומן כחשוד העיקרי בפרשת רציחות סדרתיות. במעצר הוא פוגש באישה היחידה בעולם שיכולה להעמיד מולו מראה ולהכיר לו את עצמו. יחד הם יוצאים לקרב הגורלי והמכריע ביותר: הקרב על חפותו של נרי.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 בטוב וברע

בטוב וברע
מאת: נילי לנדסמן

איך מתמודדים עם מותו הפתאומי, באמצע החיים, של אהוב נעורים שכבר אבד לך קודם? מה קורה כאשר מעמיקים להתבונן בחיים המשותפים שהיו ואינם, על עליותיהם ומורדותיהם, ומנסים להתמודד תוך כדי כך בחיים החדשים, לבד? ברומן החדש שלה מפליאה נילי לנדסמן לא רק לספר פרשת אהבה גדולה ומרגשת, אלא לחדור לרבדים העמוקים ביותר בנפשות גיבוריה ולחלץ משם מבט חודר על חיינו שלנו.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 במלכודת הקו הירוק

במלכודת הקו הירוק
מאת: יהודה שנהב

במסה חריפה ואקטואלית זו מניח פרופסור יהודה שנהב, באופן שיטתי ובהיר, יסודות להבנה אחרת של הסכסוך: הוא מראה עד כמה ההסתכלות עליו מנקודת המבט של מלחמת 1967 מחמיצה את המבט הפלסטיני, המופנה אל מלחמת 1948 כמלחמה שעדיין לא הסתיימה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בראשית היה חינוך

בראשית היה חינוך
מאת: אליס מילר

"הציבור בכללותו אינו מודע לעובדה שמה שמעוללים לילד בשנות חייו הראשונות מתנקם באופן בלתי נמנע בחברה כולה, וגם לא לעובדה שפסיכוזות, התמכרות לסמים והתנהגות עבריינית מהוות ביטוי מוצפן של התנסויות מוקדמות ביותר," אומרת אליס מילר, הפסיכואנליטיקאית הנודעת, שספרה הדרמה של הילד המחונן היה לרב-מכר בעולם כולו. "בדרך כלל חולקים על הממצא הזה, או מקבלים אותו במישור העיוני בלבד, בעוד שהפרקטיקה - הפוליטית, המשפטית או הפסיכיאטרית - נשארת בשליטתם הבלתי מעורערת של ייצוגים ימי-ביניימיים...

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בת של פרטיזן

בת של פרטיזן
מאת: לואי דה ברנייר

כריס בן הארבעים הוא גבר משועמם, בודד ולכוד בחיי נישואים חסרי אהבה וסקס. מנוכר לתרבות הצעירים של שנות השבעים בלונדון ומנוכר לעצמו, הוא מזמין באחד הלילות זונה להיכנס למכוניתו. רוזה היא יוגוסלבית, בתו של אחד מהפרטיזנים של טיטו, שעברה לא מזמן ללונדון. היא אמנם רק בת עשרים ומשהו, אבל חייה עד כה היו גדושים בסכנה, בחוסר מזל, ברומנטיקה ובטרגדיה. ולמרות שהיא לא זונה, כשכריס פונה אליה, היא נכנסת למכוניתו.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 גברים שבוהים בעזים

גברים שבוהים בעזים
מאת: ג'ון רונסון

גברים שבוהים בעִזים הוא סאטירה נוקבת הבוחנת מה קורה כשקבוצה סודית הפועלת מטעם הצבא, הממשל ושירותי המודיעין של ארצות הברית מתחילה להאמין בכוחות על-טבעיים. היחידה החשאית הוקמה בשנות השבעים, לאחר מלחמת וייטנאם, במטרה לפתח טכנולוגיות בלתי קטלניות להוצאת מידע מהאויב ולשליטה במחשבותיו.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 גרינג - סגנו של השטן

גרינג - סגנו של השטן
מאת: גידו קנופ

ביוגרפיה חדשה שופכת אור על הדמות המרתקת ביותר ברייך השלישי הרמן גרינג, מפקד חיל האוויר ויד ימינו של היטלר. מכור לסמים. מגלומן. נהנתן חסר גבולות. שודד אוספי האמנות הגדול בהיסטוריה. אדם שאובחן כבר בשנות העשרים כחולה נפש.

הוצאה לאור: דביר וספרית מעריב

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים