הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010 - מקור ושירה
מוצגים 16 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אבדות

אבדות
מאת: לאה גולדברג

ארבעים שנה אחרי מותה של המשוררת לאה גולדברג רואה אור לראשונה רומן גנוז שנמצא בעזבונה, אבדות. עלילת הרומן מתרחשת בברלין בשנים הגורליות 1932-1933. גיבור אבדות הוא אלחנן קרון, משורר עברי ואזרח פלשתינה (א"י), שהגיע למטרופולין לשם השלמת מחקר מדעי. מפגש מפתיע עם סטודנטית גרמנייה צעירה ואובדן כתב היד של הטובה ביצירותיו משנים את תוכניותיו בברלין - "עיר מוצקה זו התלויה על בלי-מה, עיר השלום והחופש על פי תהום הדם".

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מקור

 אנחנו ננוח

אנחנו ננוח
מאת: ציפורה רוזנשר דולן

אנחנו ננוח, שעלילתו נפרשת על פני מאה שלמה ושלוש יבשות, מספר בראש ובראשונה את סיפורן של ליזה וחוה'לה, שתי נשים ששנות דור מפרידות ביניהן ועם זאת סיפוריהן מקבילים ולעתים אף חופפים, שכן, הם עשויים מאותם חומרים: חלומות רומנטיים גדולים, רגעי אושר ספורים, אידיאולוגיות שהכזיבו וחשבון לא סגור עם העבר.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 בנים חוזרים

בנים חוזרים
מאת: יריב דומני

שנים חלפו מאז עזב דביר את הקיבוץ, אך כשארז, חבר ילדותו, נוחת במפתיע מניו יורק הישר למחלקה הפסיכיאטרית, הוא נקרא אל הדגל. מהקיבוץ מבקשים מדביר לדאוג לארז ולהביא אותו למשק שיתאושש, ודביר נענה - בשם החברוּת, בשם ה"קבוצה" שעדיין משפיעה על חייו, בשם האין ברירה הישראלי, הקיבוצניקי שמוכתב על ידי החברה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הטור השביעי, א 1943-1945

הטור השביעי, א 1943-1945
מאת: נתן אלתרמן

"הטור השביעי" של אלתרמן הוא תופעה י יחודית מרתקת, שאין דומה לה בספרות ובעיתונות העברית: משורר ישראלי צעיר, ששני ספרי שיריו הראשונים, "כוכבים בחוץ" ו"שמחת עניים", התקבלו בהתלהבות על-ידי חלק הארי של קהל קוראי השירה בארץ והקנו לו בבת-אחת מעמד ספרותי מרכזי, מייחד את מרב זמנו וכישרונו לכתיבת טור שירי-עיתונאי, שבו הוא מלווה, כמעט מדי שבוע, במשך 16 שנים בקירוב, את אירועי-הימים הגדולים והקטנים בתקופה הקריטית ביותר בתולדות עם ישראל

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 התרחשויות בזמן קצוב

התרחשויות בזמן קצוב
מאת: גד יעקבי

המבחר המקיף משיריו של גד יעקבי, התרחשויות בזמן קצוב, רואה אור שנתיים לאחר שנסע לניתוח לב בטורונטו שממנו לא שב, אשתו השלישית, אסתר בכרך-יעקבי(שהכירה את גד באזכרה ליצחק רבים בבית נשיא המדינה ובתיווכה של לאה רבין), אדריכלית(עיצבה את משרד ראש הממשלה, בתים של שגרירי ישראל בטוקיו, בורמה, ברלין ועוד) ונשיאת איגוד סיסטיק פיברוזיס בישראל, מצאה על שולחנו מעטפה עם כתב יד ובקשה לפרסם את הדברים לאחר מותו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 והיא הפעימה

והיא הפעימה
מאת: אביבה גור שילה

הקורא בקובץ השירים המנופה, הצלול ובהיר הביטוי והיא הפעימה מאת אביבה גור שילה, שחקנית, משוררת, מתרגמת ועורכת, אשר הלכה לעולמה ב-2006, אינו יכול שלא לחוש כיצד מתמסרות המילים הנובעות מחוויית היחיד למרחבי נוף טבע ואדם, ונעשות מקשה אחת בכוח מבט נפשי-רוחני הפועם בעדינות ובשבירות. עם זאת אינו נמנע גם מן החושני ומהכמיהה הארוטית, ובמקביל מהדהד חוויית בדידות, עצב קיומי וסופיות שאין אדם יכול לחמוק מהם.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 חוט מושך מן הלשון

חוט מושך מן הלשון
מאת: אלמוג בהר

אלמוג בהר (1978) גדל ברעננה וחי בירושלים. קובץ שיריו הראשון, "צמאון בארות", ראה אור בראשית 2008 בהוצאת "עם עובד". סיפורו, "אַנַא מִן אל-יהוד" זכה במקום הראשון בתחרות הסיפור הקצר של עיתון "הארץ" לשנת תשס"ה, תורגם לערבית על-ידי מוחמד עַבּוּד, ופורסם בקהיר בהבלטה ביוני 2006 בכתב-העת הוותיק "אל-הילאל". בסוף 2008 ראה אור קובץ סיפוריו הראשון, "אנא מִן אל-יהוּד", בהוצאת "בבל". "חוט מושך מן הלשון" הוא ספר שיריו השני.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 כל השירים ב 1968 - 1973

כל השירים ב' 1968 - 1973
מאת: דוד אבידן

כרך זה מכנס את יצירתו של אבידן בין השנים 1973-1968 - התקופה הניסיונית וה"מעבדתית" ביותר במפעלו של אבידן. בצד הסטייה הקיצונית ממושג השירה המסורתית לטובת המסורת האוונגרדית, מופיעים בכרך זה גם שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל בשירה העברית ושירים מוכרים פחות הממתינים לקריאה מחודשת.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ומוסד ביאליק

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010
מוצגים 16 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים