הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010 - כל הספרים
מוצגים 86 ספרים ב 11 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 --הבא
 נכתב בציפורן האצבע

נכתב בציפורן האצבע
מאת: ישראל (איגנץ) צ'שנובסקי

ישראל (איגנץ) צ'שנובסקי נולד ב-5 במאי 1912 בבית יהודי דתי בכפר ז'קי במחוז רדומסקו בפולין. סמוך לפרוץ מלחמת העולם השנייה התגייס לצבא הפולני ונפל בשבי הגרמנים. במרץ 1940 שוחרר ושב אל בית הוריו בכפר. בימים הקשים של שנת 1942, לאחר פטירת אבי המשפחה וכשגורלם של היהודים נחרץ ידעה המשפחה כי היא מיועדת לגרוש והחליטה לחפש מסתור. את נתיב הבריחה המשפחתי מתעד צ'שנובסקי בפולנית בכתב יד קטן וצפוף במחברות אותן נשא עמו ממחבוא למחבוא. בבהירות, רגישות ובעין בוחנת הוא מתאר את המאבק היומיומי להישרדות, את החרפת גזרות הגרמנים, את הנדודים והטלטלה, את רגעי האימה, הקור והרעב, את תחושת המלכוד והסכנה ואת ערעור האמונה.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 נערות שנחאי

נערות שנחאי
מאת: ליסה סי

נערות שנחאי מספר את סיפורן של קהילות של מהגרים, חושף טפח מחייהם של הסינים בארצות–הברית בתקופת מלחמת העולם השנייה ובשנות החמישים, בימי ציד המכשפות של מקארתי, ובעיקר מספר את סיפורן של שתי אחיות שלולא הקשר העמוק ביניהן לא היו עומדות בתלאות שעימן נאלצו להתמודד.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 סוף שבוע אחד

סוף שבוע אחד
מאת: ברנהארד שלינק

לאחר עשרים שנים בכלא ירג זוכה במפתיע בחנינה. כריסטיאנה, אחותו, רוצה לחגוג בפרטיות את סוף השבוע הראשון שלו מחוץ לכותלי הכלא עם תריסר חברים משכבר הימים. בין האורחים: העיתונאי הנר, המורה אילזה, איש העסקים אולריך עם אשתו ועם בתו קארין, בישופית של כנסייה קטנה, עורך הדין אנדריאס. כולם הזדהו אי-אז באופן כזה או אחר עם המהפכה; היום הם תופסים מקומות מבוססים בחיי הבורגנות.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 ספר המילים

ספר המילים
מאת: ג'ני ארפנבק

ספר המילים הוא נובלה הכתובה בדיוק לשוני מופלא, שבמרכזה ילדה הגדלה בשקר. ג'ני ארפנבק מאייתת מילון שלם של רגשות דחוסים ושקרים מוסכמים ומגלה שאכזריותה של המציאות הפוליטית עלולה להתבטא גם במילים השלוות ביותר.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 סתיו ימי-הביניים

סתיו ימי-הביניים
מאת: יוהאן האוזינחה (הויזינגה)

סתיו ימי־הביניים, ספרו של ההיסטוריון ההולנדי הנודע יוהאן האוזינחה, המוגש בזה לקורא העברי בתרגום חדש מן המקור ההולנדי המלא ובלוויית הערות, ביבליוגרפיה, תמונות בצבע ונספחים, הוא אחת מיצירות המופת בתחום ההיסטוריוגרפיה המערבית. המחבר, שהיה ממניחי היסוד לחקר התרבות במאה ה־20, מביא בספרו זה דיוקן ססגוני של חיי היום־יום, חיי המחשבה והרוח, הספרות והאמנות בצפון צרפת ובארצות השפלה במאות ה־14 וה־15, תוך שהוא מסתמך על מגוון מקורות בני התקופה. הספר, שהפך לקלאסי תוך זמן קצר מאז נדפס לראשונה (1919), השפיע על דורות של קוראים וחוקרים ונשאר רלוונטי עד עצם ימינו אלה.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 עצה מרוברט שווה זהב

עצה מרוברט שווה זהב
מאת: רון דניאל

רוברט הוא רעיון. רעיון גאוני. רעיון שנועד לשנות את העולם. הוא היה נפוץ למדי עד סוף המאה התשע–עשרה, אבל אז, ללא שום התראה מוקדמת, אירעה תקלה נוראית והוא החל להתפוגג נשכח בהדרגה, עד שכל מה שנותר ממנו הוא בבואה דהויה ומסולפת של חזון כביר שהתנדף

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרות מקור

 עשרים שנה ועוד יום

עשרים שנה ועוד יום
מאת: חורחה סמפרון

המספר, שזהותו מתבררת רק תוך כדי התפתחות העלילה, לוקח את הקורא למסע מסחרר בסיפור אהבתם של מרסדס וחוסה מריה וחושף את נסיבות מותו הברוטלי, את הקשר המעוות של האלמנה עם גיסה ואת יחסי האהבה על גבול גילוי העריות שבין ילדיו של הנרצח: לורנסו ואחותו התאומה איסבל. קורות משפחת אוונדניו, השזורים בדמויות לא בדיוניות כמו פדריקו גרסייה לורקה, אורטגה אי גאסט וארנסט המינגוויי, הן סיפורה של ספרד המלקקת את פצעיה אחרי המלחמה ההיא.

הוצאה לאור: עברית

סיווג: ספרות מתורגמת

 עתיד ללא גברים

עתיד ללא גברים
מאת: בריאן סייקס

בריאן סייקס , פרופסור לגנטיקת האדם באוניברסיטת אוקספורד, מתחקה אחר השפעתו של כרומוזום Y, הקיים רק אצל גברים. המסע הזה מוביל אותו אל מיליוני צאצאיו של ג'ינגיס חאן, אל המעבדות המפענחות את הצופן הגנטי, ואל עתיד שבו אולי לא יהיו עוד גברים. בבהירות ובהומור מתעד המחבר את המחקר הגנטי והאבולוציוני, ועומד על ההבדלים הפיזיים, הפסיכולוגיים, החברתיים והתרבותיים בין המינים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010
מוצגים 86 ספרים ב 11 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים