הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010 - כל הספרים
מוצגים 86 ספרים ב 11 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 --הבא
 ליילה

ליילה
מאת: פרידון זיימוגלו

בשנות החמישים, בעיירה קטנה באנטוליה שבטורקיה, גדלה ומתבגרת ליילה, הצעירה מבין חמישה אחים ואחיות. ליילה הקטנה מטפחת שאיפה גדולה: להיחלץ מן העולם המחניק של העיירה המשמימה והשמרנית ומצלו המאיים של אביה. ליילה מספרת לקוראים על חיי היום יום שלה, על התעלולים והמשחקים עם החברות, על משפחתה ועל החיים בעיירה מוכת עוני שאנשיה אינם מבקשים אלא להבטיח את קיומם הצנוע.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 למה אני לא כותב שירי אהבה ישראליים

למה אני לא כותב שירי אהבה ישראליים
מאת: מתי שמואלוף

שלושים ושלושה שירי זעם אישיים מאוד היונקים מן המציאות החברתית-תרבותית-פוליטית הישראלית-פלסטינית-מזרח תיכונית, נעים לסירוגין בין תזזית ראפֶּרית לניגון מזרחי ענוג ומעודן. קולות חזקים של יאוש ותקווה הבוקעים מנפשו המסויטת, אך המתפעמת לא פחות של משורר אמת, המנסה להגן על זהותו וזיהויו כאנושי. השירים נלחמים בעד עולם אחר, אך מעיזים גם לבקר בתהומות הלא מודע החברתי הקולקטיבי ולחזור מהמסע עם פנינים ואבני חן.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 לרזות בחוכמה

לרזות בחוכמה
מאת: אילנה בלום

לרזות בחוכמה מסביר באופן רהוט וקולח מהו מנגנון בקרת התיאבון, מהי השפעת הרכב המזון על מצב הרוח, למה יש לנו חשק לאכול ומהו אופן הבחירה המושכלת של תהליך ההרזיה. הספר עשיר בתפריטים ומתכונים שימושיים המותאמים לאוכלוסיות שונות, שנכתבו על ידי רינה ליפה אשר ניהלה את יחידת התזונה במרכז הרפואי רבין.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 מאמין בלי כנסייה

מאמין בלי כנסייה
מאת: יגאל שוורץ

הפעם מתמקד שוורץ בשלושה־עשר הספרים המאוחרים של אפלפלד, ובהם הוא מצביע על שינויים דרמטיים באמנות הסיפור של מחברם ובתפיסת האדם והעולם העולה ממנה, לרבות נטישתו של אפלפלד את הנוסח הלירי־אימפרסיוניסטי המפורסם שלו לטובת סגנון המבוסס על שברי פסוקים ורסיסי ביטויים עממיים.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרות מקור

 מגדר ואתניות בהשכלה הגבוהה בישראל

מגדר ואתניות בהשכלה הגבוהה בישראל
מאת: רחל הרץ לזרוביץ ויזהר אופלטקה - עורכים

במשך רוב שנות קיומה של האקדמיה המודרנית נתפס העיסוק האקדמי כשייך לגברים, ואילו קולן של הנשים לא נשמע במדע ובתחומי הרוח וההגות האינטלקטואליים, הן בישראל והן בארצות רבות מעבר לים. שינויים במקומן של נשים בחברה המודרנית לצד הגירה מסיבית של מיעוטים אתניים שונים למדינות המערביות העשירות הובילו לעלייה במספר נשים ובני מיעוטים אתניים בלימודים הגבוהים. הניסיון לחשוף את קולן של נשים ובני מיעוטים באקדמיה הוביל לבחינת המבנה והתרבות האקדמית באוניברסיטאות ובמכללות, אשר לדעת רבים מאלץ נשים להתכחש לטבען "הנשי" ולאמץ את ההוויה הגברית.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מה מעיק על פורטנוי

מה מעיק על פורטנוי
מאת: פיליפ רות

אלכסנדר פורטנוי הוא צעיר אמריקאי–יהודי ששנים ארוכות ניסה והצליח להיות ילד טוב של אמא, להצטיין בלימודים ולהתקדם בחיים עד לתפקיד בכיר למדי בעיריית ניו יורק. אבל פורטנוי הוא גם גבר אחוז חרדות ורדוף רגשי אשמה, כי הבעיה של פורטנוי היא אובססיה לסקס — כל סקס. בגיל 33, אחרי ביקור טראומתי במדינת ישראל, הוא משתרע על ספת הפסיכיאטר ומתוודה, מספר "הכול" בניסיון לגלות את שורש ה"מחלה"...

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מה שאבד

מה שאבד
מאת: קתרין או'פלין

ילדה עם קוף צעצוע מופיעה על מסכי הטלוויזיה במעגל סגור בקניון ומעוררת זיכרונות על בלשית צעירה בשם קייט מיני שנעלמה לפני עשרים שנה. איש אבטחה שסובל מהפרעת שינה ואחראית משמרת מפוכחת ומרירה בחנות דיסקים עוקבים אחריה במבוך המסדרונות האינסופיים שבקניון - מה שעולה בהרבה על התמודדות עם לקוחות איומים ועם עמיתים מוזרים. אבל כשידידותם מתהדקת, צפים מעל לפני השטח אובדנים נוספים וכיסופים חדשים.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 מחאה משלי

מחאה משלי
מאת: אלינור ליפמן

שנות השבעים, ארה"ב. צמד פרופסורים שמאלנים מגדלים את בתם המתבגרת, פרדריקה, במכללת נשים בה הם מלמדים. דייוויד האץ' ואביבה גינסבורג-האץ' הם הורים מהפכנים, לוחמי צדק ושוויון זכויות, משתתפי קבע בהפגנות, שעושים כמיטב יכולתם לגדל ילדה בריאה בגופה ובנפשה בתוך פנימיית נערות שופעות חדווה והורמונים. החיים משתנים כאשר מגיעה אם בית חדשה למעונות ,לורה לי.לורה לי, מתברר, היא אשתו הראשונה של דייויד האץ' , אישה הרואה עצמה כמייצגת את חיי הזוהר של מנהטן, משוחררת מכל עכבות חברתיות ומחוללת שערוריות סדרתית.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010
מוצגים 86 ספרים ב 11 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים