הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010 - כל הספרים
מוצגים 86 ספרים ב 11 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 --הבא
 יהודי אחד כלקח

יהודי אחד כלקח
מאת: ז'אק שסקס

ז´אק שסקס, הסופר השוויצרי הנודע, יליד פיירן, היה בן שמונה כאשר שכניו העלו קרבן את ארתור בלוך - "יהודי אחד כלקח", אבל "רק עתה החליט להטיל את הפצצה הזו. נכבדי העיירה שבה התחוללה הזוועה מחו כנגד פרסום הספר, הפוגע בטוהר מצפונם." (ל´אקספרס, 19.2.2009).

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 יואב בן צרויה

יואב בן צרויה
מאת: דליה רביד

הניסיון לחשוף את סוד דמותו של יואב בן צרויה – הנחשב לדמות משנית בסיפורי דוד – מגלה שהוא עוצב בצורה אניגמאטית, ובשל כך קשה להכריע איזה אדם היה; האם נכון יהיה לתארו כאדם מסוכן, שאינטרסים אישיים מניעים את מעשיו, כמי שחיי אדם מעוטי-ערך בעיניו? האם לא היה אלא עבד מתנשא, המעז להפר את פקודותיו של דוד המלך? ואולי יש להבין את מעשיו באופן שונה לחלוטין ולראות בו אלטרואיסט – אדם שטובתו של דוד המלך היא שמנחה אותו לאורך כל חייו, והוא תומך בדוד ומתקן את שגיאותיו גם כשהוא עצמו עלול להינזק?

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ויד בן צבי

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 ייאוש

ייאוש
מאת: ולדימיר נבוקוב

ייאוש מגולל את עלילת הרצח המושלם, או לפחות כך זה נדמה. הרמן קרלוביץ הוא יצרן שוקולד החי חיים בורגניים ונוחים עם אשתו היפה וקלת הדעת. כשהוא פוגש במקרה את פליקס הוא מבחין בדמיון המופלא ביניהם ומבין שפגש את כפילו. הרמן מחליט לרצוח את הכפיל, לביים את מותו שלו, ולחמוק מחייו השלווים ומבעיותיו הכספיות. אך מה שנדמה כפשע המושלם מתגלה כמבוך מתעתע של מראות.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 יינות לאובדי עצות

יינות לאובדי עצות
מאת: אד מקארתי, מרי יואינג-מאליגן

המדריך הידידותי והמעשי הזה מוותר על גינוני הטקס הנלווים ליין, ומסביר לכם בדיוק מה אופנתי ומה לא, וכל מה צריך לדעת על עולם היין. הוא עוסק בכל הנושאים החשובים, החל מאזורי היין הוותיקים והחדשים בעולם וכלה בהתאמת סוגי יין לאוכל והרכבת אוסף של יינות.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 יסודות הטוטליטריות

יסודות הטוטליטריות
מאת: חנה ארנדט

1951 הייתה שנה דרמטית בחייה וביצירתה של חנה ארנדט. ספרה יסודות הטוטליטריות ראה אור בגרסתו המקורית בארצות הברית, ובאותה שנה היא זכתה באזרחות אמריקנית, אחרי עשר שנות חיים ביבשת החדשה. בתוך שנים לא מעטות רכש הספר מעמד בהגות הפוליטית של העידן המודרני, והמחברת עד אז אלמונית - להוציא חבורת הגולים מגרמניה כמוה ומעט הידידים והאינטלקטואלים היהודים הניו-יורקים - סופחה לחוד האקסקלוסיבי, הגברי, של הפילוסופים הפוליטיים המשפעים של המאה העשרים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 כל השירים ב 1968 - 1973

כל השירים ב' 1968 - 1973
מאת: דוד אבידן

כרך זה מכנס את יצירתו של אבידן בין השנים 1973-1968 - התקופה הניסיונית וה"מעבדתית" ביותר במפעלו של אבידן. בצד הסטייה הקיצונית ממושג השירה המסורתית לטובת המסורת האוונגרדית, מופיעים בכרך זה גם שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל בשירה העברית ושירים מוכרים פחות הממתינים לקריאה מחודשת.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ומוסד ביאליק

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 כשהיינו ילדים רעים

כשהיינו ילדים רעים
מאת: שרלוט מנדלסון

כשהיינו ילדים רעים הוא תיאור אלגנטי, חריף וכן של משפחה לונדונית בעתות משבר, אהבה, הכחשה ובסופו של דבר - מזל טוב. "רומן מרגש עם הומור שחור שייגע בלב רבים... הטקסים, החגיגות והאוכל שנאכל בסעודות חגיגיות המוניות עשויים להיות יהודיים, אבל מנדלסון לוכדת במיומנות אמת אוניברסלית על חיי משפחה ועל ציפיות."

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 לבשל עם יעל

לבשל עם יעל
מאת: יעל גרטי

לבשל עם יעל הוא ספרה הראשון של יעל גרטי, בשלנית ואופה, בעלת המדור הפופולרי "לבשל עם יעל" בערוץ האוכל של אתר ynet. הספר מביא את המתכונים שזכו לשבחים מפי הקוראים, לצד מתכונים חדשים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010
מוצגים 86 ספרים ב 11 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים