הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010 - כל הספרים
מוצגים 86 ספרים ב 11 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 --הבא
 המשיחיות הריקה של גורגיו אגמבן

המשיחיות הריקה של ג'ורג'יו אגמבן
מאת: ויויאן ליסקה

יצירתו של הפילוסוף האיטלקי ג'ורג'יו אגמבן היא תשובה מזהירה על השאלה האם לאחר המשטרים הטוטליטריים ותקוות הכזב למהפכה במאה ה-20, חשיבה רדיקלית היא עדיין אפשרית ואיזה מחיר יש לשלם עבורה. אגמבן נחשב כיום לאחד ההוגים העכשוויים השנויים במחלוקת והקשים ביותר להבנה, במיוחד במדעי התרבות בעלי הגוון הפוליטי, אך גם בפילוסופיה ובתיאוריית האמנות והספרות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הנסים של אדגר מינט

הנסים של אדגר מינט
מאת: נמאת בריידי אודול

הנסים של אדגר מינט הוא נס של כתיבת סיפורים, מתפקע מכאב לב ומצחוק ומלא דמויות הגדולות לא פחות מהנוף של המערב האמריקני.בריידי אודול נולד וגדל בחבל האינדיאני של צפון-מזרח אריזונה ומלמד ספרות וכתיבה באוניברסיטת סאת'רן, אילינוי. חי בקרבונדייל עם אשתו ומשפחתו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 העלמה

העלמה
מאת: איוו אנדריץ'

העלמה, אחד משלושת הרומנים שבשנת 1961 זיכו את המספר היוגוסלבי איוו אנדריץ' (1975-1892) בפרס נובל, הוא רומן היסטורי, חברתי ופסיכולוגי שעלילתו מתרחשת בסראייבו ובבלגרד בעשורים הראשונים למאה העשרים. גיבורת הרומן היא צעירה המאוימת מנעוריה על ידי שבועת אמונים לאביה, שמביאה אותה להכרעות אבסורדיות. בפגיעותה מכמירת הלב היא מתבצרת במנגנון נפשי הרסני וטרגי.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 הפיתוי האחרון

הפיתוי האחרון
מאת: ואל מקדרמיד

קרול ג´ורדן, מפקחת בילוש במשטרה הבריטית, וטוני היל, פסיכולוג שבונה פרופילים, נקלעים לשתי פרשיות פשע חוצות גבולות באירופה. חדירה לתוך רשת של הברחות סמים ומהגרי עבודה, שבראשה עומד גאנגסטר מתוחכם ויפה תואר, מתרחשת במקביל למרדף אחר הרוצח הסדרתי, המביא על פסיכולוגים מוות פולחני מזוויע.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מתורגמת

 התחנה האחרונה

התחנה האחרונה
מאת: ג'יי פאריני

התחנה האחרונה הוא רומן היסטורי מרתק ומסעיר הכתוב ביד בוטחת. על רקע השינויים העמוקים המתחוללים ברוסיה של אותן שנים משרטט ג'יי פּאריני דיוקן פסיכולוגי של טולסטוי, המתואר מנקודת מבטם של האנשים שמכירים אותו יותר מכול אך אולי לא מכירים אותו כלל - בני משפחתו ומעריציו. הרומן נכתב בשישה קולות, ובהם קולה של סאשה בתו האהובה, מזכירו בּוּלגָקוֹב, רופאו האישי וגם קולו של הסופר הנודע. מתוך מחקר מעמיק ובאמצעות שילוב של קטעי יומן ומכתבים יצר פאריני תמונה אמינה ומרגשת של אדם יוצא דופן ושל חשבון הנפש שהוא עורך עם חייו ועם יצירתו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 התרחשויות בזמן קצוב

התרחשויות בזמן קצוב
מאת: גד יעקבי

המבחר המקיף משיריו של גד יעקבי, התרחשויות בזמן קצוב, רואה אור שנתיים לאחר שנסע לניתוח לב בטורונטו שממנו לא שב, אשתו השלישית, אסתר בכרך-יעקבי(שהכירה את גד באזכרה ליצחק רבים בבית נשיא המדינה ובתיווכה של לאה רבין), אדריכלית(עיצבה את משרד ראש הממשלה, בתים של שגרירי ישראל בטוקיו, בורמה, ברלין ועוד) ונשיאת איגוד סיסטיק פיברוזיס בישראל, מצאה על שולחנו מעטפה עם כתב יד ובקשה לפרסם את הדברים לאחר מותו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 והיא הפעימה

והיא הפעימה
מאת: אביבה גור שילה

הקורא בקובץ השירים המנופה, הצלול ובהיר הביטוי והיא הפעימה מאת אביבה גור שילה, שחקנית, משוררת, מתרגמת ועורכת, אשר הלכה לעולמה ב-2006, אינו יכול שלא לחוש כיצד מתמסרות המילים הנובעות מחוויית היחיד למרחבי נוף טבע ואדם, ונעשות מקשה אחת בכוח מבט נפשי-רוחני הפועם בעדינות ובשבירות. עם זאת אינו נמנע גם מן החושני ומהכמיהה הארוטית, ובמקביל מהדהד חוויית בדידות, עצב קיומי וסופיות שאין אדם יכול לחמוק מהם.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 וויינסברג (וינסבורג), אוהיו

וויינסברג (וינסבורג), אוהיו
מאת: שרווד אנדרסון

וויינסברג, אוהיו שראה אור ב-1919, היא יצירת המופת של שרווד אנדרסון שבה הצליח להשיג את המטרה אליה, לפי דעתו, חייב כל סופר לשאוף - לראות ולחוש את "כל פנימיותם של החיים". בעולם דמיוני מושלם, אבטיפוס של עיירה אמריקאית קטנה, הוא מגלה את היצרים החבויים ההופכים חיים רגילים לבלתי נשכחים.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010
מוצגים 86 ספרים ב 11 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים