הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010 - כל הספרים
מוצגים 86 ספרים ב 11 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -
 רשת השמים רחבה – סיפורי האוטורי

רשת השמים רחבה – סיפורי האוטורי
מאת: ליאן הרן

לורד שיגרו, יורשו של שבט האוטורי, ניצב בפני תוקפנותה הגוברת של משפחת אידה השאפתנית וחסרת המעצורים, ובו בזמן נאלץ להתמודד עם בוגדנותם של דודיו בארצו שלו. חינוכו כבן אצולה ואימוניו כלוחם מכשירים אותו להיות מנהיגו של השבט ולעמוד באומץ בראש צבאותיו, אבל הגורל ונחישותו הבוסרית של שיגרו הצעיר מובילים את שלוש הארצות למלחמה, והוא נאלץ להתמודד עם התבוסה בקרב יאגהארה ועם תוצאותיה הטרגיות.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 שירת החטאים

שירת החטאים
מאת: יוסי אבני-לוי

שירת החטאים הוא רומן אפל ומפתה המתפתל מתל אביב הטובלת בשמש אל ורשה הערפילית, שרוחות עבר חסרות מנוח משוטטות בחוצותיה. יצירה רוויה תשוקה עזה המבקשת לפענח את כוח המשיכה של הרוע, וקושרת יחד מציאות ובדיה, כישוף ומוסר, זהות יהודית והזיה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 שרלוק הולמס - כל הסיפורים א

שרלוק הולמס - כל הסיפורים א
מאת: ארתור קונן דויל

תרגום מחודש ומעודכן לשני קבצי הסיפורים הראשונים המגוללים את הרפתקאותיו של הבלש הנודע ביותר בכל הזמנים, שרלוק הולמס. 56 הסיפורים שכתב ארתור קונן דויל, המתארים את הרפתקאותיהם של הולמס וידידו הרופא, ד"ר ווטסון, התפרסמו בקביעות בכתב העת "הסטרנד" באנגליה בשנים 1891-1893, ובהמשך קובצו בארבעה קבצי סיפורים קצרים.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 שתיקת הים

שתיקת הים
מאת: ורקור

בקובץ זה כונסו חמישה מסיפורי המופת הנודעים של ז'אן ברולר, הסופר הצרפתי, איש המחתרת, הידוע בשם העט שלו: ורקור. הם פורסמו לראשונה בצרפת בעת הכיבוש הגרמני, בשנים 1944-1942, בהוצאת חצות המחתרתית, שהקימו ורקור - מאייר במקצועו שהסב את מכחולו לעט - וידידו פייר דה-לסקור. הסיפורים זכו לשבחים רבים ועוררו ויכוח נוקב סביב העמדות האידיאולוגיות שביטאו.

הוצאה לאור: אסיה

סיווג: ספרות מתורגמת

 תולדות מלחמת היהודים ברומאים

תולדות מלחמת היהודים ברומאים
מאת: יוסף בן מתתיהו (טיטוס) פלוויוס יוספוס

על הרלוונטיות של מלחמת היהודים ברומאים לימינו מעידים, בין השאר, הכנסים והפרסומים המדעיים הרבים הנסבים על יוסף בן מתתיהו ועל המרד הגדול, שמספרם הולך ומתעצם בשנים האחרונות, וכן החפירות הארכאולוגיות הנרחבות שנערכו, ועדיין נערכות, בארץ תוך הסתייעות בתיאורים הגאוגרפיים שבספר. הכוונה לחפירות בירושלים, וכן לחפירות בארמונות, במבצרים ובמצודות שיזם ובנה המלך הורדוס. ביניהם הארמון ביריחו; מכלול ההרודיון (שלאחרונה התגלה בו קברו של הורדוס); העיר קיסריה, על בנייניה המִנהליים והציבוריים ונמלה המפואר; גמלא, שהתגלתה בשנות השבעים של המאה העשרים על פי תיאוריו המפורטים של יוספוס (מקום חפירה שנותר כפי שהיה בעת הריסתו - שכבה אחת בלבד); וכן מצדה - כל אלה מעידים על אמינות תיאוריו של יוספוס.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 תמונות מחיי זוגיות

תמונות מחיי זוגיות
מאת: אמיר אור, עורך

"תמונות מחיי זוגיות" שואל את השאלות שכולנו שואלים: מה יש בזוגיות שקשה בלעדיה וקשה גם איתה? מה גורם לנו לחפש אותה, לברוח ממנה, אבל אף פעם לא להישאר אדישים אליה? האם אנחנו מעצבים אותה, או שמא היא אותנו? למה אנחנו מתגעגעים? הגיליון מנסה להבין ולהתחקות אחר מושג הזוגיות : חיזור והתאהבות, מיניות, אינטימיות ומשפחה מצדה האחד ומנגד - ניכור, גירושין, אלמנות וגעגוע.

הוצאה לאור: הליקון

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010
מוצגים 86 ספרים ב 11 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים