הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010 - כל הספרים
מוצגים 86 ספרים ב 11 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 --הבא
 פיידרוס

פיידרוס
מאת: אפלטון

פיידרוס הוא אולי הדבר הקרוב ביותר לאידיאה של דיאלוג אפלטוני, חיקוי נפלא לְמה שלא יכול להתקיים אלא בעולם המושלם של האידיאות. שני דוברים - סוקרטס, אוהב זקן וחכם, ופיידרוס, אהוב צעיר ומשתוקק לדעת; תפאורה של גן עדן - יום קיץ, נחל, דולב, ציקדות. בלי אנשים אחרים, בלי מקום בזמן ובמרחב, בלי היסטוריה וענייני דיומא. והשיחה זורמת: על אהבה, כמובן, אבל גם על הנפש, על גלגול נשמות, על תשוקה והשראה ושיגעון, על רטוריקה של דיבור ושל כתיבה. ובכל ניכרים זריזות ההמצאה של דרמטורג, כישרון הדימוי של משורר, הבנת הזולת של פסיכולוג, וכושר הניתוח של פילוסוף.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פיקדונות מוות

פיקדונות מוות
מאת: דיוויד רולינס

סמל מארינס פייטון סקוט נהרג מאש צלפים בעיראק. אביו - אברהם סקוט - גנרל בדרגת ארבעה כוכבים בצבא האמריקאי, נהרג חודשים ספורים אחר כך בתאונת דאון בגרמניה. מישהו בחלונות הגבוהים מתחיל להילחץ וממנה את סרן וינס קופר מיחידת החקירות של חיל האוויר האמריקאי לנהל את חקירת המוות. קופר מגיע לבסיס בגרמניה עם הנגאובר רציני, כאב שיניים מציק וגרושה טרייה שלא יוצאת לו מהראש, גם אחרי שתפס אותה במיטה עם תת אלוף, וחבט בו ללא רחם...

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 פרויד והפסיכיאטריה

פרויד והפסיכיאטריה
מאת: שאול חיימוביץ'

פרויד והפסיכיאטריה מהווה חלק מתוך תוכנית מקיפה אשר מטרתה להציג ולהבליט את ההצעות המהפכניות של פרויד לחקר האדם. הנחת העבודה של שאול חיימוביץ' היא שההגות בת ימינו במדעי הרוח והחברה משקיעה מאמץ אדיר בניסיון להבליע את הפן המהפכני של כתבי פרויד. הפסיכואנליזה, על כל פלגיה, לוקחת חלק נכבד בתהליך הקבורה הזה. חיימוביץ' מציע אנליזה של המושגים והתיאוריות שכל אנליטיקאי מאמץ. אבל אנליזה זו, אשר תביא ל"ניקוי" ההגנות האפיסטמולוגיות החוסמות את הדרך ליישום שיטתו של פרויד, היא רק עבודה מקדימה ומכינה ליישום הצעתו החשובה ביותר של פרויד במישור הפרט: האנליזה העצמית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פרמקון פרמקון

פרמקון פרמקון
מאת: דירק ויטנבורן

תרופה המבטיחה אושר: זאת התגלית של ויליאם פרידריק, פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת ייל בראשית שנות החמישים. התוצאות הראשוניות של הניסוי מוצלחות, אבל כשאחד ממשתתפיו יוצא למסע הרג, ההשלכות עתידות לרדוף לנצח את החוקר ואת משפחתו. בנו הצעיר זאק, שנולד אחרי הטרגדיה, מגולל את השפעותיה הגורליות על משפחתו ועליו, את ההצלחה שטומנת בחובה כישלון וחרדה ואת התלות הגוברת בתרופות ובסמים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 צרציל והיהודים

צ'רצ'יל והיהודים
מאת: מרטין גילברט

ספר זה עוקב אחרי יחסים מיוחדים במינם. בשנת 1921 , בביקור בירושלים, הגדיר וינסטון צ'רצ'יל את מערכת המוסר היהודית כ"האוצר יקר שאין ערוך לו המצוי בידי האנושות, אוצר השווה בערכו לכל פירות החוכמה והלמדנות האנושית גם יחד." צ'רצ'יל התרשם במיוחד מחיי השיתוף הקהילתיים של היהודים, מהמרץ, מהעזרה העצמית ומההחלטיות המאפיינות אותם, והשאיפות הלאומיות היהודיות משכו את ליבו. הוא חש אמפתיה למאבקם של היהודים, גם להישרדות וגם להשגת מדינה משלהם. אמפתיה זו הכתיבה את מדיניותו בדרכים רבות ושונות.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ציפור  שבפנים עומדת בחוץ

ציפור שבפנים עומדת בחוץ
מאת: חדוה הרכבי

מאז שיריה המוקדמים, שקובצו בספר "כי הוא מלך" (1974), נשמע קולה המיוחד של חדוה הרכבי על נימתו הטראגית, על המוזיקליות הייחודית שלו ועל עולמו החזיוני, והוא הולך ומעמיק לאורך שנות יצירתה. לאה גולדברג הייתה זו שגילתה את ייחודו וערכו הנדיר של הקול הזה והיא שהביאה לדפוס את קובץ השירים הראשון. למרות המרחק הגדול בין עולמה השירי של הרכבי לבין זה של גולדברג, יש בשירים המוקדמים חותם ברור של קרבה רוחנית ופואטית לעולמה של המורה הגדולה. השירים המוקדמים שקולים, גם אם הם ערוכים בחופש רפסודי, והקול הדובר כמו לומד לשאת את קולו דרך הדיבור הגולדברגי.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ומוסד ביאליק

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 רקמת סתיו

רקמת סתיו
מאת: טרו מימוטו

עשר שנים חלפו מאז אותם גירושים דרמטיים שהכול ולא כלום נאמר בהם. כל אחד כבר פנה לדרכו ובנה את חייו מחדש. בעקבות פגישה מקרית היא מחליטה לשלוח מכתב. אין לו כל חשק להגיב, אבל בחלוף הימים הוא מבין, שגם הוא נושא בלבו עניינים שעליהם טרם דיבר, וגם הוא מחליט ליטול את העט, אף שלא בלי היסוסים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 רשלנות

רשלנות
מאת: דבורה רוברטסון

רשלנות הוא רומן על ילדים אבודים ועל בני אדם המתנסים בכאב ולומדים נחמה. סיפורה של פרל מצטלב בסיפורו של אדם לוגן, פסל צעיר ופרובוקטיבי, ובסיפור חייה של סוניה שאיבדה את בעלה ומלמדת את פרל שיעור חשוב בהתאוששות ובתקווה. פרל לומדת שהעתיד הוא סוד, אבל ההווה, ממש כמו מנורת הלבה שקיבלה במתנה, משתנה ללא הרף.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2010
מוצגים 86 ספרים ב 11 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים