הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009 - ספרות תרגום
מוצגים 11 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 איש מבוקש מאוד

איש מבוקש מאוד
מאת: ג'ון לה-קארה

איש מבוקש מאוד כמו ספריו האחרונים של ג'ון לה-קארה, אמן המתח והריגול הבריטי, עוסק בנושאים הלוהטים ביותר שעולמנו טרוד בהם, והפעם עומדים במוקד הטרור האסלאמי העולמי וההגירה הלא-חוקית מן העולם השלישי אל המערב. חוץ מזה עוסק לה-קארה בכל הנושאים הישנים שלעולם לא נס ליחם: מרגלים ותיקים וחדשים ונאמנויות ישנות וחדשות, בני-אדם הגונים המבקשים לעשות טוב אבל נקלעים למבוך מוסרי...

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 אמת

אמת
מאת: זקלין שיהאן

1807, מדינת ניו יורק. איזבלה בת התשע, בת למשפחת עבדים, נמכרת במכירה פומבית ביחד עם עדר צאן תמורת 100 דולרים. היא נלקחת ממשפחתה לשמש שפחה ועוברת מיד ליד בין בעלים שונים. בגיל 29, שנה לפני שחרורה המיועד ובהיותה אם לארבעה ילדים, היא מסתלקת ממעבידהּ האחרון עם בתה התינוקת ויוצאת ברגל אל החופש.

הוצאה לאור: אג'נדה

סיווג: ספרות מתורגמת

 גו ספידבוט

ג'ו ספידבוט
מאת: טומי וירינחה

פרנסי בן הארבע-עשרה מתעורר לאחר 200 ימים שבהם שכב בקומה בעקבות תאונה. הוא אינו מסוגל לדבר, אבל מוחו צלול, והוא כותב מעין יומן על קורותיהם של תושביו החדשים של הכפר שבו הוא גר: ג'ו ספידבוט, שבו ביום שעבר לכפר שָכל את אביו לאחר שהמשאית שבה נהג נכנסה בבית, ופּי ג'יי היפהפייה, מושא הפנטזיות של כל הבנים. ג'ו, שאהבתו לניסויים מאתגרים ולפצצות מפיחה חיים בכפר המנומנם לומרק, הופך לגיבור האישי של פרנסי ובעצם, למי שמחזיר אותו לחייו.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 דבלינאים

דבלינאים
מאת: ג'יימס ג'ויס

חמישה-עשר סיפורים קצרים, שג'ויס עצמו הגדירם כפרקים בתולדותיה המוסריות של עירו. תיאור ריאליסטי של מה שהיה בעיניו "השיתוק" שבחייה של דבלין, בסיפורים שמקיפים את שלבי הילדות, הנעורים, הבגרות והחיים הציבוריים, על גילוייהם השונים.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 המדונה של הרוצחים

המדונה של הרוצחים
מאת: פרננדו ואייחו

לאחר היעדרות של שלושים שנה חוזר פרננדו, בן דמותו של המחבר, לעיר הולדתו מדיין. הוא מתאהב באלקסיס, נער ליווי ורוצח שכיר, כרבים מבני גילו בעיר הנשלטת על ידי כנופיות וסוחרי סמים. במונולוג מטלטל שנע בין ציניות מרה לכאב, בלשון נועזת ובוטה, מספר פרננדו על ימיו ולילותיו בעיר הדתית המדממת בחברת "מלאך החבלה" שלו, שהאקדח שלו מוכן תדיר לשליפה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 המחברת הכחולה

המחברת הכחולה
מאת: ג'יימס א' לווין

לעתים נדירות אנו נתקלים ברומן שמרגש אותנו במידה כל-כך יוצאת דופן, שמצטייר כמעשה נס של הדמיון וממשיך לרדוף אותנו זמן רב לאחר הקריאה בו. המחברת הכחולה של ג'יימס לווין הוא ספר כזה. זהו סיפורה של בּאטוּק, נערה הודית בת תשע שאביה לוקח אותה מביתם שבכפר אל מומבאי כדי למכור אותה לזנות; המחברת הכחולה היא יומנה, שבו היא מעלה זיכרונות מילדותה, מתעדת את חייה כזונה וממציאה סיפורים יפהפיים ומלאי דמיון על נמרה כסופת עיניים ועל ילד עני המביס ענק באמצעות מטבע זהב יחיד.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הערב הוא היום כולו

הערב הוא היום כולו
מאת: פריטה סמרסאן

ראשיתו של הסיפור בהגירתו של הסב המיתולוגי מהודו למלזיה והפיכתו לאיש עשיר ורב-פעלים. בנו, אבי המשפחה, נעשה עורך דין חשוב במדינה החדשה, אלא שהמשפחה שהוא מקים איננה המשפחה האידיאלית כפי שהיא מצטיירת כלפי חוץ. אט אט צצות תשובות לצללים הרודפים את המשפחה: מה היה פשעה הבלתי נסלח של המשרתת? מדוע הבת הבכורה היתה נחושה לנטוש את הבית? כיצד בדיוק מצאה הסבתא את מותה? ולאן התנקזו בסופו של דבר חלומותיו הגדולים של האב?

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הפושע החיוור

הפושע החיוור
מאת: פיליפ קר

השוטר לשעבר, ברני גונתר, חשב שכבר ראה הכול ברחובות ברלין של שנות השלושים. אך אז כופה עליו היידריך עצמו לחזור לשורות המשטרה לצורך חקירה מיוחדת, שתוביל אותו שוב להתנגשות עם תת-התרבות הנאצית של שלל זוועותיה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009
מוצגים 11 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים