הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009 - מקור ושירה
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אביבה-לא

אביבה-לא
מאת: שמעון אדף

בספר השירים השלישי שלו "אביבה-לא" שמעון אדף מתאבל על אחותו אביבה וכואב את אובדנה לפני כשנתיים בהיותה בת 43.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אמן הסיפור הקצר

אמן הסיפור הקצר
מאת: מאיה ערד

"אמן הסיפור הקצר": כך מכנים את אדם טהר-זהב. אחרי שפירסם חמישה קובצי סיפורים קצרים, נואש מכתיבת רומן וננטש על-ידי האישה היחידה שאהב, הוא רוצה יותר. בזכות ספריו הראשונים הוא עדיין סופר ידוע, אבל קוראיו מתמעטים, חיי האהבה שלו תקועים, והגרוע מכל - סיפורים קצרים יצאו מהאופנה, ואפילו הוא עצמו כמר במתקשה להסתפק בהם. אדם ממשיך לחפש את הרומן הגדול - אהבה, או ספר, מה שיבוא קודם. אבל איפה לחפש?

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 גנב החלומות

גנב החלומות
מאת: יפתח אלוני

טבת הוא אדם שמרכיב לעצמו מסכות מפיסות זיכרון שהוא גונב מאחרים והופך אותן לשלו. חיי החברים שמלווים אותו מאז ילדותו הם מאגר של זיכרונות, חלומות ותשוקות שבו הוא עושה שימוש לצרכיו. הוא מתקרב אליהם עד שכבר אין כל הבדל בינו לבינם ונוטש כשנמאס לו, כאילו היו ספרים שמסמנים בהם משפטים, תולשים מתוכם דפים ומניחים את השארית על כוננית נשכחת.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 המדריך התימני לכתיבת אגדות

המדריך התימני לכתיבת אגדות
מאת: יניב חג'בי

ספק רומן פיקרסקי, ספק רומן אוליפיאני המממש באופן פרוע וקפדני תיאוריה ספרותית-מדעית חמורה והרמטית, "המדריך התימני לכתיבת אגדות" מספר את האודיסיאה ההזוייה של אבינועם מליחי והסוסיתא שלו ברחבי היקום הפתח תקוואי האינסופי שמשתרע בין שכונת שערייה, צומת גהה וצומת סגולה.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 הריונה של עליזה

הריונה של עליזה
מאת: מירון ח. איזקסון

בגיל שלושים ושמונה רוצה עליזה, בעלת חנות תיקים ברחוב המלך ג'ורג' בתל אביב ובת להורים המתגוררים בדיור מוגן, להרות ולהביא ילד לעולם. ואכן נראה שהיא מוצאת - כמו ברגע האחרון - פתרון לתשוקה גדולה זו. אלא שדווקא אז היא מתאהבת ברמי, מרצה במכללה אקדמית שננטש זה עתה על ידי אשתו, וההוויה הכפולה - של היריון צומח, בצד אהבה לגבר שזה עתה הכירה, מטלטלת והופכת את שגרת חייה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 טיניטוס

טיניטוס
מאת: עמנואל פינטו

המלחמה המוזכרת במכתב ששולחת מונה אל בנה החייל פיני היא מלחמת לבנון הראשונה. למעלה מעשרים שנה אחר-כך מנסה גיבור "טיניטוס" לפענח את קורותיו במלחמה ההיא. אל תוך קרעי זיכרונותיו של פיני נשזרות גם חוויותיו של המחזאי הצרפתי ז'אן ז'נה, ששהה בבֵּירות בזמן הטבח בסברה ושתילה, וכתב עליו בהרחבה. בכתיבתו עזת-המבע מתאר עמנואל פינטו את דמותה החידתית של האם ואת המפגש ההזוי והרה הגורל בין החייל הישראלי הצעיר לבין האינטלקטואל הצרפתי השנוי במחלוקת.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 לאורה

לאורה
מאת: חנה טואג

בנופי הדיונות המזמרות שבהן הרוח מנגן שירים בחול, מתעוררת אהבתה האסורה של לאורה ללורנצו, החייל האיטלקי. הספר מלווה את לאורה במהלך חודשי הריונה, שבהם עושה אמה כל שביכולתה להעלים את המקרה המביש.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

 מזוודה על השלג

מזוודה על השלג
מאת: אולה גרויסמן

עשרים שנה לאחר שעלתה לישראל מברית המועצות, לנה חוזרת אל מולדתה ששינתה את פניה כדי להביא משם את אפרו של סבא שלה – ומסעה מסתבך. ככל שהיא מעמיקה לחדור אל תוך הסבך המשפחתי, מתערערת הקרקע שתחת רגליה. היא שואלת שאלות, מבררת וחוקרת, ואהדתה מיטלטלת בין מי שהוגלה לסיביר ומת בגלות לבין מי שגרם להסגרתו: אין כאן צדיקים גמורים ואין רשעים גמורים. שתיקה גדולה כיסתה על כל המעשים הללו במשך שנים, ועתה הם נחשפים אחד לאחד על ידי מי שבאה מרחוק.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים וקסת

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים