הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 נהר הדם

נהר הדם
מאת: טים בוצ`ר

לטים בוצ´ר, כתב "הדיילי טלגרף", היה חלום. הוא החליט לצאת למסע הרפתקני של אלפי קילומטרים באחד האזורים הקשים והמסוכנים בעולם. בוצ´ר רצה לשחזר את מסעו של סטנלי, גם הוא כתב של "הטלגרף", לאורך נהר הקונגו האגדי במערב אפריקה. חלומו של בוצ´ר נהפך במהרה לאובססיה, כולם הזהירו אותו מפני הסכנות. רבים טענו בתוקף שמדובר במסע בלתי-אפשרי בארץ טרופית מוכת מחלות, רעב, מלחמות אזרחים, טרור, שחיתות ואפילו קניבליזם. ולמרות האזהרות יצא בוצ´ר בשנת 2004, בתום כמה שנות תחקיר והכנות, לגדת אגם טנגניקה והחל במסעו מערבה, לאורך נתיבו של הנהר העצום.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 נושאי התודעה

נושאי התודעה
מאת: רות גולן

ספר זה הוא תוצאה של מפגש שנוצר בין שני מסלולים שונים אשר בהם נעה המחברת במשך שנים ארוכות. המסלול האחד התמקד בחקר הנפש והסיבתיות הנפשית על פי הפסיכואנליזה; המסלול השני הוביל לחיפוש רוחני אחר אמת טרנסצנדנטית, אמת הנוגעת לסיבה ולתכלית של היותנו בעולם. המפגש התרחש, בין השאר, כפועל יוצא מאי-נחת ומאכזבה מהאפקטים של הפסיכואנליזה לאורך זמן, בעיקר בכל מה שנוגע להתעלות מעבר לנרקיסיזם הפתולוגי של מטפלים ומטופלים כאחד.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ניטשה העברי

ניטשה העברי
מאת: יעקב גולומב

ספר זה הוא פרי אהבה: אהבה לניטשה ולכתביו ואהבה לתרבות העברית, זו שהדמויות המתוארות כאן הצליחו לחלץ מתוך הגטאות המזרח-אירופיים העשירים ב"מענטשים", גיבוריה האפורים של העיירה המתפוררת; אהבה גם לדמויות הגדולות – הרצל, נורדאו, ברדיצ'בסקי, אחד העם, הלל צייטלין, מרטין בובר, ברנר ואחרים, שמתגלות כאן לקורא מחדש באמצעות אנקדוטות לא מוכרות והתבטאויות עסיסיות שהושמעו במהלך ההתנצחויות בפולמוס על ניטשה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 סוטרות האהבה של נארדה

סוטרות האהבה של נארדה
מאת: פרייה הרט

סוטרות האהבה של נארדה מכילות את תמצית תורת הבהקטי של הודו. הבהקטי היא אהבה מתוקה כצוף לדבר־מה שאין לו שם - אהבה המלווה בניחוח עז של כמיהה, להט ותשוקה. החכם נארדה הוא דמות מסתורית ואגדית, וסוטרות האהבה המיוחסות לו הן אמירות קצרות ותמציתיות בשפת הסנסקריט.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 על לאומיות וזהות יהודית

על לאומיות וזהות יהודית
מאת: ארנסט רנאן

האם הלאום מהווה חטיבה אתנית ומוצאם של בני הלאום הנו אחיד? כלום הלאומים נוצרו בעבר קדום ורחוק ולכן גם ימשיכו להתקיים לנצח? מה עשוי להחליף אותם בעתיד? תשובותיו הנועזות של ארנסט רנאן (1823-1892) מוכרות לרבים. האינטלקטואל הצרפתי בן המאה ה-19, אשר החל את דרכו התיאורטית כבלשן והיסטוריון שמרני, ואפילו גזעני, הלך ונעשה ברבות השנים לאחד ההוגים המאתגרים והחדשנים ביותר בתחומי הגדרתם של הקולקטיבים המודרניים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 עתון 77,   מי מפחד מוירגיניות

עתון 77, מי מפחד מוירג'יניות
מאת: תמר משמר - עורכת

גליון מיוחד בפורמט של ספר: על מה כותבות נשים בישראל של ראשית המאה ה-21, מה מעסיק אותן בחיים וביצירה, עד כמה יצירתן מכילה יסודות ביקורתיים ביחס לתרבות הגברית השלטת. בין המשתתפות: יהודית קציר, אורלי לובין, ענת זכריה, אגי משעול, יונית נעמן, יפה ברלוביץ, קציעה עלון, סבינה מסג, רוני הלפרן, שרה שילה ואחרות.

הוצאה לאור: עתון 77

סיווג: כתבי עת

 קולנוע דרום: כתיבה ביקורתית

קולנוע דרום: כתיבה ביקורתית
מאת: ארז פרי ואבנר פיינגלרנט - עורכים

פסטיבל קולנוע דרום מתקיים השנה (2009) בפעם השמינית. הוא אינו רק חגיגה עבורנו אלא גם דיון נוקב, דיון באמצעות קולנוע שאנו מביאים מן הארץ ומן העולם. אנו מבקשים לחקור דרכו את החיים שלנו בארץ הזו, בחבל הארץ הזה הדרומי, החשוף והקשה. הקולנוע שאנו מביאים מספר לנו סיפור ומציג לנו תמונת מראה עכשווית.

הוצאה לאור: מכללת ספיר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קלינטק - מהפכת טכנולוגיות הסביבה

קלינטק - מהפכת טכנולוגיות הסביבה
מאת: רון פרניק וקלינט וייל

כשענקי תעשייה משקיעים מיליארדים בקלינטק - המסר ברור. פיתוח טכנולוגיות הסביבה הוא עסק רווחי המתקדם בצעד בטוח לעבר הזרם המרכזי של עולם העסקים. טכנולוגיות הסביבה הן המנוע הבא של הצמיחה הכלכלית! למהדורה העברית נוסף פרק מיוחד על הקלינטק בישראל מאת רו"ח ניר זיכלינסקי שיאפשר לקורא לנווט את דרכו בעולם הקלינטק בארץ ובעולם ולהתעדכן בנוגע לכיוונים ולהזדמנויות שמומלץ לבחון. ספר חדשני, עדכני ורחב יריעה. קריאת חובה למי שרוצה להבין את טכנולוגיות הסביבה המעצבות מחדש את עולמנו, ולהרוויח מהן בגדול.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים