הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 הפושע החיוור

הפושע החיוור
מאת: פיליפ קר

השוטר לשעבר, ברני גונתר, חשב שכבר ראה הכול ברחובות ברלין של שנות השלושים. אך אז כופה עליו היידריך עצמו לחזור לשורות המשטרה לצורך חקירה מיוחדת, שתוביל אותו שוב להתנגשות עם תת-התרבות הנאצית של שלל זוועותיה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הפילוסופיה של השיגעון

הפילוסופיה של השיגעון
מאת: יגאל ורדי

הספר הפילוסופיה של השיגעון: המדריך הפילוסופי לחיים מציג תיאוריה חדשה על אודות פסיכותרפיה פסיכו-פילוסופית. מטרת הייעוץ הפילוסופי היא לגבש משמעות לחיים ולבחון את הערכים המשפיעים על קבלת ההחלטות של האדם במסגרת הגשמתו העצמית. כל אלה כרוכים בנטייתו הטבעית של האדם לבצע תחזיות לעתידו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 הקפיצה הבאה

הקפיצה הבאה
מאת: רונלד כהן

מה דרוש כדי להפוך ליזם מצליח? על שאלה זו מנסה הקפיצה הבאה לענות. ספר זה נועד ליזמים וליזמים ברוחם, לאלו שעלו על מסלול היזמות ולאלו החולמים או שוקלים לעשות זאת, ויהיו גילם וזירת פעילותם אשר יהיו.הדבר דומה למשחק בכדור קופצני – כולנו יכולים לראות היכן הכדור קופץ כעת, כולנו יודעים שבשלב הבא עליו לשוב ולקפוץ במקום כלשהו, אבל רק מעטים מאיתנו מנסים לחזות היכן תהיה הקפיצה הבאה, ומעטים אף יותר מנסים להפיק מכך תועלת.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 הריונה של עליזה

הריונה של עליזה
מאת: מירון ח. איזקסון

בגיל שלושים ושמונה רוצה עליזה, בעלת חנות תיקים ברחוב המלך ג'ורג' בתל אביב ובת להורים המתגוררים בדיור מוגן, להרות ולהביא ילד לעולם. ואכן נראה שהיא מוצאת - כמו ברגע האחרון - פתרון לתשוקה גדולה זו. אלא שדווקא אז היא מתאהבת ברמי, מרצה במכללה אקדמית שננטש זה עתה על ידי אשתו, וההוויה הכפולה - של היריון צומח, בצד אהבה לגבר שזה עתה הכירה, מטלטלת והופכת את שגרת חייה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 זה מטריד אותי

זה מטריד אותי
מאת: אורית קמיר

הספר מביא שלושים סיפורים של הטרדה ("אירועים"), המתארים סיטואציות מן החיים, שרבים אינם יודעים לזהותן כהטרדות מיניות אסורות. הסיפורים נועדו להרחיב את המודעות הציבורית לכל גווני ההתנהגויות האסורות, ולשרטט את הקו בין המותר והאסור (למשל - כשאחד מבני זוג רוצה להיפרד, והשני מאיים שאם יעזוב אותו הוא יפיץ עליו דברים שיפגעו בפרנסתו או במעמדו החברתי - מעטים מודעים לכך שזוהי סחיטה מינית באיומים, המהווה הטרדה מינית).

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד והוצאת כרמל

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 טיניטוס

טיניטוס
מאת: עמנואל פינטו

המלחמה המוזכרת במכתב ששולחת מונה אל בנה החייל פיני היא מלחמת לבנון הראשונה. למעלה מעשרים שנה אחר-כך מנסה גיבור "טיניטוס" לפענח את קורותיו במלחמה ההיא. אל תוך קרעי זיכרונותיו של פיני נשזרות גם חוויותיו של המחזאי הצרפתי ז'אן ז'נה, ששהה בבֵּירות בזמן הטבח בסברה ושתילה, וכתב עליו בהרחבה. בכתיבתו עזת-המבע מתאר עמנואל פינטו את דמותה החידתית של האם ואת המפגש ההזוי והרה הגורל בין החייל הישראלי הצעיר לבין האינטלקטואל הצרפתי השנוי במחלוקת.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 ירושלים

ירושלים
מאת: גונסאלו טווארש

בוקר אחד בסוף חודש מאי, בין שלוש לשש בבוקר, קבוצה של גברים ונשים בודדים ממתינים לחבור יחד, כמו גורמים במשוואה. ארנסט שפנגלר עומד להשליך את עצמו מחלון ביתו. מיליה, חולה סופנית הסובלת מכאבי-תופת, יוצאת לחפש כנסייה. הינרק אובסט, שילדי השכונה תמיד אמרו לו שהוא נראה כמו רוצח, פוסע ברחובות כשבכיסו אקדח טעון. הדמויות האלה המוּנעוֹת בד בבד מציירות עולם של אלימות, חרדה, כאב ואי-ודאות, עולם שבו טבע האדם עצמו וכן המנגנונים הקובעים את מעשיו, את בדיונותיו ואת יסודות דמיונו נחשפים עירום ועריה.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 כבוד המלכים

כבוד המלכים
מאת: רן הכהן, תרגום, מבוא והערות

כבוד המלכים הוא האפוס הלאומי של אתיופיה. אגדת שלמה המלך ומלכת שבא, העומדת במרכזו, היא הרחבה ופיתוח של הסיפור המקראי (מלכים א י). מלכת שבא, היא מלכת אתיופיה, שומעת על חוכמתו של שלמה המלך ועולה לירושלים לראותו. בביקורה היא מקבלת על עצמה את דת אלוהי ישראל. המלך מפתה אותה, ובשובה לארצה היא יולדת בן. בבגרותו, בן המלך נוסע אל שלמה אביו וחוזר לאתיופיה ובאמתחתו ארון הברית שנחטף מבית המקדש.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת תל אביב

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים