הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 האם אלוהים הוא מתימטיקאי מתמטיקאי?

האם אלוהים הוא מתימטיקאי מתמטיקאי?
מאת: מריו ליביו

האם אלוהים הוא מתימטיקאי? מציג את התעלומה שעמה התלבטו אחדים מהמוחות המקוריים ביותר במהלך הדורות - מדוע יש למתימטיקה עוצמה כה רבה? מימי קדם ועד להווה, מדענים ופילוסופים השתוממו על יכולתו של תחום כה מופשט, לכאורה, להסביר את העולם הטבעי באורח כה מושלם. יתר־על־כן, פעמים רבות מציגה המתימטיקה ניבויים - על חלקיקים תת־אטומיים, למשל, או על תופעות אחרות שלא היו ידועות בשעתן - שהתגלו כאמיתיים בבוא העת. האם המתימטיקה היא פרי ההמצאה או פרי התגלית? אם המתימטיקה היא "פרי המחשבה האנושית שאינו תלוי בהתנסות", כפי שטען איינשטיין, כיצד יש ביכולתה לתאר ואפילו לנבא את העולם הסובב אותנו ברמה כה גבוהה של דיוק?

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 המדונה של הרוצחים

המדונה של הרוצחים
מאת: פרננדו ואייחו

לאחר היעדרות של שלושים שנה חוזר פרננדו, בן דמותו של המחבר, לעיר הולדתו מדיין. הוא מתאהב באלקסיס, נער ליווי ורוצח שכיר, כרבים מבני גילו בעיר הנשלטת על ידי כנופיות וסוחרי סמים. במונולוג מטלטל שנע בין ציניות מרה לכאב, בלשון נועזת ובוטה, מספר פרננדו על ימיו ולילותיו בעיר הדתית המדממת בחברת "מלאך החבלה" שלו, שהאקדח שלו מוכן תדיר לשליפה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 המדריך התימני לכתיבת אגדות

המדריך התימני לכתיבת אגדות
מאת: יניב חג'בי

ספק רומן פיקרסקי, ספק רומן אוליפיאני המממש באופן פרוע וקפדני תיאוריה ספרותית-מדעית חמורה והרמטית, "המדריך התימני לכתיבת אגדות" מספר את האודיסיאה ההזוייה של אבינועם מליחי והסוסיתא שלו ברחבי היקום הפתח תקוואי האינסופי שמשתרע בין שכונת שערייה, צומת גהה וצומת סגולה.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 המהפכה המדעית

המהפכה המדעית
מאת: סטיבן שייפין

שייפין מציג סינתזה מרשימה וביקורתית של הדיון העכשווי בהיסטוריה של תקופה זו. הוא מציב את גיבורי המדע – גלילאו וניוטון, דקרט ובויל – בהקשרים היסטוריים מגוונים, ומאפשר לקורא לבחון מחדש את שורשיה של התרבות המדעית של זמננו. בשפה בהירה ותמציתית מראה שייפין כיצד אופנים שונים של ייצור ידע על אודות העולם צמחו והתפתחו זה לצד זה במהלך המאה ה-17, כיצד הפכו רעיונות פילוסופיים לשיטות מחקר וכיצד המצאות טכנולוגיות שימשו בסיס לעיון פילוסופי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 המחברת הכחולה

המחברת הכחולה
מאת: ג'יימס א' לווין

לעתים נדירות אנו נתקלים ברומן שמרגש אותנו במידה כל-כך יוצאת דופן, שמצטייר כמעשה נס של הדמיון וממשיך לרדוף אותנו זמן רב לאחר הקריאה בו. המחברת הכחולה של ג'יימס לווין הוא ספר כזה. זהו סיפורה של בּאטוּק, נערה הודית בת תשע שאביה לוקח אותה מביתם שבכפר אל מומבאי כדי למכור אותה לזנות; המחברת הכחולה היא יומנה, שבו היא מעלה זיכרונות מילדותה, מתעדת את חייה כזונה וממציאה סיפורים יפהפיים ומלאי דמיון על נמרה כסופת עיניים ועל ילד עני המביס ענק באמצעות מטבע זהב יחיד.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 המלחמה של איוואן

המלחמה של איוואן
מאת: קתרין מרידייל

זהו סיפורם המסעיר וההרואי של מיליוני גברים – ונשים – חיילי הצבא האדום שהוטלו את שדות הקרב והביסו את צבאותיו של היטלר. לא סיפורי הקרבות אלא חייהם היום-יומיים של החיילים הפשוטים במערכה, נשותיהם ומשפחותיהם בעורף והמכונה האדירה שהפעילה אותם, הם שעמדו במוקד עניינה של המחברת. הספר בוחן בפרוטרוט את הווי החיים בשדות הקרב על האלימות, הגבורה הנואשת והמחיר הנורא שהיא גבתה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 העכבר ששאג

העכבר ששאג
מאת: יובל ריבלין

הספר העכבר ששאג מציע מעקב ייחודי אחר חיבוטי הזהות של יוצרים יהודים שעמדו במרכז התעשייה הקולנועית בארצות הברית ובישראל, מראשית ההגירה מאירופה בתחילת המאה העשרים ועד ימינו. הקריאה הלא שגרתית של יובל ריבלין בסרטים פופולריים כביג ליבובסקי, רשימת שינדלר, שר הטבעות ומדורת השבט, כמו גם הניתוח המעמיק שהוא מציע בהבנת עולמם היהודי של יוצרים כגון וודי אלן, סטיבן ספילברג, האחים כהן, רומן פולנסקי ושולי רנד - משמשים כתחנת המוצא למסע קולנועי-ספרותי בזהותנו היהודית העכשווית.

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הערב הוא היום כולו

הערב הוא היום כולו
מאת: פריטה סמרסאן

ראשיתו של הסיפור בהגירתו של הסב המיתולוגי מהודו למלזיה והפיכתו לאיש עשיר ורב-פעלים. בנו, אבי המשפחה, נעשה עורך דין חשוב במדינה החדשה, אלא שהמשפחה שהוא מקים איננה המשפחה האידיאלית כפי שהיא מצטיירת כלפי חוץ. אט אט צצות תשובות לצללים הרודפים את המשפחה: מה היה פשעה הבלתי נסלח של המשרתת? מדוע הבת הבכורה היתה נחושה לנטוש את הבית? כיצד בדיוק מצאה הסבתא את מותה? ולאן התנקזו בסופו של דבר חלומותיו הגדולים של האב?

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים