הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2009 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 FBI היסטוריה של הבולשת הפדרלית

FBI היסטוריה של הבולשת הפדרלית
מאת: רודרי ג'פריס-ג'ונס

ספרו של ג'פריס-ג'ונס הוא סקירה פורצת דרך של תולדות האף.בי.איי ומאבקה בטרור, החל מהימים האפלים של השתוללות הקו קלוקס קלאן במאה ה-19, עבור ברדיפת הומוסקסואלים, קומוניסטים, פמיניסטיות ופעילי התנועה לזכויות האזרח – לצד מלחמה במאפיה האמריקאית ומעקבים לא חוקיים אחר נציגי ציבור בכירים בממשל – וכלה במרדף אחר מנהיג אל-קאעידה. בספר רחב היקף זה מציג המחבר דמויות מרתקות של מייסדי הבולשת הפדרלית: לוחמי מלחמת האזרחים, ג'יי אדגר הובר האגדי והשנוי במחלוקת, ואנשי הנהגת הבולשת בעת המתקפה של 11 בספטמבר.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 איינשטיין, בבקשה

איינשטיין, בבקשה
מאת: ז´אן קלוד קרייר

צעירה בת זמננו, סטודנטית, עוברת דרך דלת רחבה, נכנסת למשרד רחב ידיים ומוצאת את עצמה בחברתו של איינשטיין בכבודו ובעצמו. כך, בתוך חלל-זמן גמיש, מתחילה הפגישה בין הצעירה הסקרנית לבין הפיזיקאי המשעשע, חמישים שנה לאחר מותו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 אלימות מכוננת: 1947-1950

אלימות מכוננת: 1947-1950
מאת: אריאלה אזולאי

אריאלה אזולאי מציגה נקודת מבט חדשה על ארבע שנים מכריעות בהיסטוריה של ארץ-ישראל/פלסטין. באמצעות קריאה בלמעלה מ-200 תצלומים נדירים מהתקופה המוצגים בספר, אשר רובם טרם הוצגו לציבור הישראלי, היא משחזרת את התהליכים שבסופם הפך הרוב הפלסטיני שישב בפלסטין-א"י למיעוט ואילו המיעוט היהודי כונן גוף פוליטי חדש ומשטר שבו רוב יהודי שולט במיעוט פלסטיני.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אנתולוגיה לכתבי אבן סינא

אנתולוגיה לכתבי אבן סינא
מאת: שמואל הרוי - עורך

אבו עלי אלחסין אבן סינא (980-1037), המוכר במערב בשם Avicenna, היה הרופא המוביל בזמנו והפילוסוף המפורסם והמשפיע ביותר בעולם האסלאם. אבו נצר אל-פאראבי נחשב אמנם למייסד המסורת הפילוסופית המוסלמית ואף כונה "המורה השני" (דהיינו הסמכות הפילוסופית החשובה ביותר לאחר אריסטו), אך עד מהרה החליפו אבן סינא כפילוסוף האסלאמי המוביל.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 דוקטרינת ההלם

דוקטרינת ההלם
מאת: נעמי קליין

בדוקטרינת ההלם מנפצת נעמי קליין את המיתוס שלפיו השוק החופשי הגלובלי, והאידיאולוגיה המנחה אותו, ניצחו בדרכים דמוקרטיות. הספר חושף את התכנון, את נתיב המזומנים, ואת המושכים בחוטים שעמדו מאחורי המשברים והמלחמות ששינו את העולם בארבעת העשורים האחרונים, ומשרטט את הסיפור המרתק על הדרך שבה מדיניות "השוק החופשי" של אמריקה השתלטה על העולם - באמצעות ניצול אנשים וארצות שהוכו בהלם בעקבות אסון.

הוצאה לאור: אנדלוס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הבנק טעה לטובתך

הבנק טעה לטובתך
מאת: ג´וליאן בגיני

תרגילי החשיבה המאתגרים, אפילו מבדרים, בספרו של בגיני עוסקים בתחומים כמו מוסר, אסתטיקה, שפה, היגיון, דת, מחשבה. בגיני שואב את רעיונותיו מפילוסופים ומכותבים בני כל התקופות, מסתמך על סרטים, תוכניות טלוויזיה וספרים, משרטט תרחישים מדמיונו הפורה, והופך את הדיון הפילוסופי לעונג צרוף.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המפנה התרבותי

המפנה התרבותי
מאת: פרדריק ג'יימסון

המפנה התרבותי (1998) עוקב אחר מהלכיו של אחד המבקרים והתיאורטיקנים המרקסיסטיים המשפיעים ביותר בדורנו. מבחר כתבים זה דן בניתוח השינויים שחלו בתפיסת הזמן, המרחב והחומר בתחומי הספרות והאמנות, האדריכלות, המוזיקה, הקולנוע ותקשורת ההמונים בעידן הפוסטמודרני. הוא כולל גם טקסטים מאוחרים אשר בהם מרחיב ג'יימסון את שיטתו להיבטים חדשים באדריכלות הפוסטמודרנית ולקשריהם עם זירת הכלכלה המדינית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 זה מה שנשאר

זה מה שנשאר
מאת: חוני המעגל

כמו במכלול יצירתו של חוני המעגל, גם פה היופי מצוי, מתקיים ומתריס בקמוט, בשבור, במעוקם, בשולי ובזניח לכאורה: במכסה של ביוב, בברז חלוד, בתריס או במנעול שבורים, במרצפת שחוקה, דלת עץ מתקלפת וגוויתו של עץ שפעם לבלב. כל מה שנזרק, נשכח, הוזנח ונעלם מעיני העוברים ושבים בעיר תל-אביב-יפו, נלכד בעינו ובעדשת מצלמתו של חוני המעגל והופך ליצירת אמנות.

הוצאה לאור: קווים

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

ספרים שראו אור בחודש יוני 2009
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים