הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2009 - ספרות תרגום
מוצגים 16 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אחרי החשכה

אחרי החשכה
מאת: הרוקי מורקמי

אחרי החשכה הוא רומן הנקרא כמו חלום. בטוקיו הלילית פועלים חוקים אחרים. במסעדת דניס, סמוך לחלון, יושבת נערה בת תשע-עשרה וקוראת בבדידות. בעוד רגע היא עומדת להיקלע אל תוך עולם הלילה ולהיסחף למפגשים לא צפויים.

הוצאה לאור: כתר, כנרת וזמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אי-סדר מוסרי

אי-סדר מוסרי
מאת: מרגרט אטווד

אי–סדר מוסרי בנוי מאחד–עשר סיפורים המסודרים בתבנית של מחזור–חיים, מפגן מופלא של כישרון הסיפור של הסופרת הקנדית מרגרט אטווד . זהו ספר מצחיק, לירי, שנון, טרגי ומטלטל חליפות - מרגרט אטווד במיטבה ובשיאה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 המינוטאור

המינוטאור
מאת: ברברה ויין

ברברה ויין, הלא היא הסופרת הנודעת רות רנדל, שלפני עשרים שנה החלה לכתוב גם תחת השם הזה, כתבה את המינוטאור כשהיא מותחת את גבולות המסתורין ויוצרת יצירה ספרותית מורכבת, מותחן פסיכולוגי, שבמרכזו מסתובבות, כבתוך מבוך, דמויות אנגליות כפריות טיפוסיות שגורלן נקבע מראש על ידי המסורת השמרנית הבריטית כמו גם על ידי אבות אבותיהן בדורות הקודמים. האם ייתכן שרק פשע מצמרר יוכל לשחרר אותן מכבלי השמרנות?

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 הנווט

הנווט
מאת: קלייב קאסלר

הנווט, פסל פיניקי עתיק, נגנב מהמוזיאון הלאומי בבגדד, ונמצא מחדש על ידי חוקרת העתיקות קָרינה מֶצָ´אדי. כאשר היא מלווה את הפסל המובל בספינה לארצות־הברית, נוחתת קבוצת חמושים על הסיפון, לוקחת את הפסל איתה, ואילו את הספינה היא מכניסה למסלול התנגשות עם אסדת נפט.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הפילוסופית

הפילוסופית
מאת: פטר פרנגה

השנה היא 1747. סופי וולנד בת השמונה-עשרה מגיעה לפריז לאחר שעזבה את האזור הכפרי שבו נולדה ובגרה. בקפה "פרוקופ" שברחוב סן ז'רמן היא פוגשת את האנציקלופדיסטים: קבוצה של פילוסופים ומהפכנים צעירים המבקשים להתנער מעול הכנסייה צרת האופקים ולהביא לצרפת עידן של השכלה ושל נאורות. סביב שולחנם של וולטר, רוסו ודידרו מצטרפת סופי לכתיבת הספר החתרני ביותר של התקופה - האנציקלופדיה הראשונה - חיבור מדעי פילוסופי, המשמש גם כלי חשוב של ביקורת פוליטית על הדת ועל השלטון.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 השם של העולם

השם של העולם
מאת: דניס ג'ונסון

גיבור הספר מאבד את אשתו ובתו היחידה בתאונת דרכים, מה שמוביל אותו להתכנס בעצמו ולעבור לעיירה שקטה ומנומנמת. מתחיל לנהל חיים שגרתיים ומלאי השלמה עם הבדידות שנכפתה עליו. "הבתולים השניים שלו" כפי שהוא אומר. בעקבות בחורה צעירה ויפה שצצה בחייו - מתחילה התעוררות ויציאה מקיפאון, המלווים בטוויסטים לא צפויים בעלילה. הספר כתוב מדויק וחזק. שילוב של תומס ברנהרד וניקולא פארג.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 מובי דיק

מובי דיק
מאת: הרמן מלוויל

הרומן "מובי דיק" מלווה את צוות הספינה פקווד, כשבראשו הקברניט אחאב, כשהם יוצאים למסע מסביב לעולם כדי לצוד לווייתנים. תוך כדי המסע מתברר השגעון לדבר אחד של אחאב, והוא הרצון לנקום בלווייתן הלבן הענק - מובי דיק, אשר בהיתקלות קודמת אתו גרם לאחאב לאבד את רגלו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 מחבואים עם אלוהים

מחבואים עם אלוהים
מאת: שלום אוסלנדר

בהומור מושחז המעורר אצל הקורא פרצי צחוק בלתי נשלטים מגולל שלום אוסלנדר את סיפור נעוריו בקהילה אדוקה ומבודדת, ואת מאמציו לבעוט בה ולהינתק ממנה. לכל אורך הדרך הוא מנסה להבין את אלוהים ואת חוקיו המסובכים הסותרים את עצמם.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יוני 2009
מוצגים 16 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים