הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2009 - כל הספרים
מוצגים 47 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -
 קר כקרח

קר כקרח
מאת: דיוויד באלדאצ´י

"מועדון הגמל", קבוצה מיסתורית ששמה לה למטרה להשגיח מקרוב על המנהיגים בוושינגטון הבירה, קנה לו בעלי ברית רבים אך גם הקים לעצמו אויבים מסוכנים. אוליבר סטון, מנהיגו של "מועדון הגמל", האיש שהכול מכבדים אותו אך בו־בזמן חוששים מפניו, מגלה יום אחד שאנשים מעברו מתים בזה אחר זה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 קרבת דם

קרבת דם
מאת: אברהם ורגיז

מריון ושיווה סטון, תאומים שאמם הנזירה מתה בלידתם ואביהם נטש אותם שעות אחר-כך, גדלים בביתם של צמד רופאים הודים בבית-חולים של המיסיון באדיס אבבה. הם גדלים ומתבגרים בצל חדרי הניתוח, צופים במקרים רפואיים נדירים מדי יום והופכים לרופאים בבגרותם. אהבתם המשותפת לגנט, חברת ילדותם, מפרידה ביניהם, אך מפגישה ביניהם שוב, בתרחיש לא ייאמן, טראגי ורב עוצמה, שבו נאלץ מריון להפקיד את חייו בידי אביו שנטש אותו ואחיו שבגד בו.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 קרח

קרח
מאת: אפרת דנון

קרח מאגד נובלות וסיפורים קצרים, הכתובים כמונולוגים. כל אחד מהם נמסר מתוך תודעתה של הדמות המרכזית בו. כך למשל, בסיפור "בית" המתרחש בערב פסח, מתארת דליה, אישה מבוגרת ובודדה, את שגרת חייה בצל הגעגוע לילדיה החיים בחו"ל. ההזמנה להשתתף בארוחת החג אצל קרובי משפחה, מתבטלת במפתיע. בצר לה היא מפתה את בנם הקטן של השכנים החדשים לארח לה לחברה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 ראייה עיוורת

ראייה עיוורת
מאת: פיטר וואטס

סירי קיטון עבר כריתת חצי-מוח בהיותו ילד, וכעת אינו יכול להבין את רגשותיכם אלא במונחים של תרשימי זרימה.יוקא סראסטי הוא בן לזן נכחד ששחזרתם באמצעות גנטיקה משוכללת, וכיום נתון למרותכם נגד רצונו. אתם רואים בו משרת רב-עוצמה. הוא, מעצם מהותו, רואה בכם חלבון. אייזק ספינדל הוא ביולוג שחושיו הורחבו עד שהוא מסוגל לטעום מידע. עם זאת, הוא אינו מסוגל לחוש את עורו-שלו.

הוצאה לאור: קדמת עדן

סיווג: ספרות מתורגמת

 שיר אהבה: לקט שירי אהבה מספרות העולם

שיר אהבה: לקט שירי אהבה מספרות העולם
מאת: שמעון זנדבנק - תרגם ביאר ותרגם

משקספיר ועד פול מקרטני, מהיינה ועד אמילי דיקינסון: אנתולוגיה של שירי אהבה מארצות המערב, חמש מאות שנה וחמש שפות. בחר, תירגם והעיר שמעון זנדבנק, חתן פרס ישראל לתרגום שירה, שבין תרגומיו נמצאים בין השאר "סיפורי קנטרברי", הלדרלין, ייטס, רילקה ופול צלאן.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 שלום אמריקני

שלום אמריקני
מאת: מרטין אינדיק

"הספר משלב זיכרונות אינטימיים ותיאור מרתק של המסע רב-התהפוכות להביא שלום בין ישראל לשכנותיה עם דיוקנאות תוססים ונוקבים של כל האישים המעורבים. (ספר) שובר לב ועם זה מלא תקווה. כל נושא ונותן חייב להחזיק ספר זה בתיקו". ריצ'רד הולברוק, לשעבר שגריר ארצות ברית באו"ם והמתווך

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 תמונה קבוצתית

תמונה קבוצתית
מאת: גרשון שקד

את הספר תמונה קבוצתית, המוגש בזה לקוראים, הספיק שקד להכין בשנת חייו האחרונה, ובו איגד בכפיפה אחת מאמרים חדשים עם מאמרים שנדפסו בכתבי עת שונים אך נערכו כאן מחדש. המאמרים מצביעים על תהליכים רוחניים שונים שפקדו את החברה היהודית בתקופת המדינה, כפי שהם משתקפים בתרבות ישראל ובספרותה, ובראשם התמורות שהתחוללו ביחס אל סמלי יסוד כמו ירושלים, הכותל ומצדה, וביחס אל התנ"ך ואל המסורת הציונית.

הוצאה לאור: דביר ומכון הקשרים

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש יוני 2009
מוצגים 47 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים