הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2009 - כל הספרים
מוצגים 47 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 סיפורים מאליס איילנד

סיפורים מאליס איילנד
מאת: ז'ורז' פרק עם רובר בובר

מכל ספריו של פרק, הוא אחד הקומוניקטיביים והנוגעים ללב ביותר, ואולי הכי "יהודי" - פרק מגיש טקסטים הגותיים בנושאי גלות, הגירה ומה זה להיות יהודי. משנת 1892 ועד 1924, עברו קרוב לשישה-עשר מיליון מהגרים מארצות אירופה באליס איילנד, אי קטן בן כמה עשרות דונמים, שבו הוקם מרכז מעבר, סמוך לפסל החירות, בניו יורק.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 עושה הכובעים דין ודברים עם אהרון ברק

עושה הכובעים דין ודברים עם אהרון ברק
מאת: אריאל בנדור וזאב סגל

עושה הכובעים הוא תוצר של שעות ויכוח ושיחה רבות בין המחברים, מומחים למשפט, לבין "המשפטן מספר אחת". הוא מדבר בו לראשונה על נושאים רבים, בהם שיקוליו בבחירת שופטים לבית המשפט העליון ופסקי דין שעליהם הוא מתחרט. זהו ספר חובה לכל המבקשים לדעת מיהו ברק ומה הניע, ועדיין מניע, את האדם שעיצב מחדש את עולם המשפט בישראל.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 על הדברים החשובים באמת

על הדברים החשובים באמת
מאת: חיים שפירא

מה קורה כאשר פו הדוב פוגש את וודי אלן? מה עשתה אליס על הספה של פרויד? איך הצליח עמנואל קאנט לפגוש את מרילין מונרו? האם אנו מבזבזים זמן או שהזמן מבזבז אותנו? מהי משנתו הפילוסופית של ארנולד שוורצנגר?

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 עצמי אמיתי, עצמי כוזב

עצמי אמיתי, עצמי כוזב
מאת: דונלד ו` ויניקוט

חיפוש החוויה האותנטית והחיה, הסכנות שבניתוק האינטלקט מן הרצף הנפשי-גופני, השוני בין עצמי אמיתי ספונטני לבין עצמי כוזב המבוסס על צורך לרצות אחרים, וחיוניות האפשרות לרגרסיה בטיפול הם מוטיבים מרכזיים בספר. נוסף על מבוא כללי וסקירה ביוגרפית, לכל המאמרים, שכולם מתורגמים לעברית לראשונה, נלווים מבואות ממוקדים.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פסגות ועמקים

פסגות ועמקים
מאת: ספנסר ג'ונסון

בספר התמציתי והמלוטש הזה, שיוצא בעיתוי מושלם, תמצאו תשובות פשוטות, ברורות ומאירות עיניים לבעיות המטרידות את כולנו. אז צאו גם אתם למסע בעקבות המשל המופלא הזה, והשתמשו בכלים הפשוטים והיעילים שתלמדו כדי לשפר לבלי הכר את עבודתכם ואת חייכם!

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 פסיכולוגיה של ההמון ואנליזה של האני

פסיכולוגיה של ההמון ואנליזה של האני
מאת: זיגמונד פרויד

"ההבחנה בין פסיכולוגיה של הפרט לבין פסיכולוגיה חברתית, או פסיכולוגית המונים, שבמבט ראשון תידמה בעינינו כרבת חשיבות, תאבד הרבה מעוקצה אם נבחן אותה יותר לעומק. הפסיכולוגיה של הפרט מתמקדת אמנם באדם כשהוא לעצמו ועוקבת אחר הדרכים השונות שבהן הוא מבקש לספק את תביעות הדחף שלו, אבל רק לעתים נדירות ורק תחת תנאים חריגים היא מתעלמת מקשריו של אותו יחיד עם האחרים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פרספוליס 2 - סיפורו של המסע הביתה

פרספוליס 2 - סיפורו של המסע הביתה
מאת: מרג'אן סטראפי

"פרספוליס 2" הוא חלקה השני של היצירה האוטוביוגרפית-מאוירת של מרג'אן סטראפי, ילידת איראן. בדרכה הגלויה והמרגשת, היא מספרת על חייה של נערה שהופכת לאישה. על רקע מוראות המשטר בארצה, ועם שק של געגועים וכמיהה, היא מנסה לנהל חיים נורמליים ולפלס לה דרך משלה אל האושר.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 צרות ומזל רע

צרות ומזל רע
מאת: לי צ`יילד

גבר נזרק לתוך הלילה ממסוק גבוה מעל המדבר הקליפורני הריק. בשיקגו שומעת אישה ששורה של חוקרים — יוצאי צבא מיחידת עילית — מחוסלים בזה אחר זה. ברחובות פורטלנד נשלף ג'ק ריצ'ר — חייל, שוטר, גיבור — מחיי הנוודות שלו באמצעות קוד הידוע למעטים בלבד. מהסצנות המטלטלות הראשונות בספרו החדש של לי צ'יילד צולל ג'ק ריצ'ר כמו סכין ללב הקנוניה שהורגת את חבריו הוותיקים, בדרכה למשהו גרוע בהרבה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יוני 2009
מוצגים 47 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים